Jump to content
Българският форум за музиканти

помогнете


Recommended Posts

LOE - струва си, освен ако нямаш мнооого пари да си купиш качествени купешки. Не говоря за китайски лайна като Бехрингер и Зуум (а можеш да копираш спокойно ефекти който са по 500$ и нагоре). Смея да твърдя, че правен ефект може да е в пъти по-добър от купен, защото могат да се сложат първокачествени части, а и ако нещо не ти харесва в тона да го настроиш както ти харесва! Да, и купешките ги правят - неграмотни китайци, които вземат по 2$ на ден.

 

по темата - не може щом не си хващал поялник през живота си да си направиш нещо, то да тръгне (малка е вероятноста), да звучи добре и да работи повече от 2 часа. Нещата не са толкова прости както ти се струва, първо вземи някаква такава книга, като тая дето ти каза Whistler, занимавай се година-две с елементарни работи и тогава си направи ефект.

е аз едвали ще го права сам. ще ми и помогнат де,но главно аз ще си го сглобявам. а колкото до знанията работа по въпроса!

"flash max" кво стана пробва ли не6то, станаха ли не6тата :huh:

не се 6а6акай ни6то не става от първия път, но важното е желанието и ;):virtuoz::virtuoz::D;):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LOE - струва си, освен ако нямаш мнооого пари да си купиш качествени купешки. Не говоря за китайски лайна като Бехрингер и Зуум (а можеш да копираш спокойно ефекти който са по 500$ и нагоре). Смея да твърдя, че правен ефект може да е в пъти по-добър от купен, защото могат да се сложат първокачествени части, а и ако нещо не ти харесва в тона да го настроиш както ти харесва! Да, и купешките ги правят - неграмотни китайци, които вземат по 2$ на ден.

 

по темата - не може щом не си хващал поялник през живота си да си направиш нещо, то да тръгне (малка е вероятноста), да звучи добре и да работи повече от 2 часа. Нещата не са толкова прости както ти се струва, първо вземи някаква такава книга, като тая дето ти каза Whistler, занимавай се година-две с елементарни работи и тогава си направи ефект.

ми за това си взимам ефект за 1000 лв :virtuoz:

 

Купешките не ги правят неграмотни китайци, правят ги роботи, програмирани от хора, които си разбират от работата, малоумните китайци седят от страни и гледат :huh: Отварял съм няколко зуума и не съм забелязвал следи от ръчно запояване :D А и тези ефекти не са смотани заради ефтини компоненти, те са смотани защото са ефтини. Винаги получаваш това за което плащаш.

 

Разбира се можеш да направш някой прост драйв, ако имаш добра схема, намериш добри части и т.н., но с това се изчерпва всичко. Не че по сложните ефекти са невъзможни за правене, но просто там вече не си струва. Не че да си правиш драйв си струва особенно като имаш предвид че има усилватели по 400-500 лева които освен добрия драйв са и истински китарни усиватели (което не бива да се пренебрегва ;) )

 

Поне за мен практиката ме е научила че не си струва, и за ефекти и за китари, свирил съм на много правени неща, от любители, от "майстори". Разбира се че е по евтин вариант, но ако гледаш единствено цената. Ако вземеш съотношението цена/качество/вид/звук/удобство и т.н. просто не си струва. Виж ако имаш време за губене и си търсиш хоби тогава е ОК :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми за това си взимам ефект за 1000 лв :D

 

Разбира се можеш да направш някой прост драйв, ако имаш добра схема, намериш добри части и т.н., но с това се изчерпва всичко. Не че по сложните ефекти са невъзможни за правене, но просто там вече не си струва. Не че да си правиш драйв си струва особенно като имаш предвид че има усилватели по 400-500 лева които освен добрия драйв са и истински китарни усиватели

ами вземай си, а пък аз ще си го направя същия с части за 30лв и съм сигурен че голяма разлига в звука няма да има, само дето на твоя ще пише няква марка.

 

тва за сложните ефекти - защо да не си струва, като можеш за 30лв и два дена труд (ако имаш нужните умения де) да си направиш нещо "сложно", което струва 500? или според тебе 470лв които даваш заради марката са нищо?

 

усилвателите добре, ама къде скочихме - от "сложен" драйв за 30лв на усилвател за 500лв :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Под сложен ефект нямах предвид драйв, той драйва дори не е ефект, то е дефект, най лесното нещо е да развалиш сигнала, начини много, резултати все различни. Под сложен ефект имах предвид друго - дилей, ревърб, фейзер, пич шифтър и т.н. Както вече казах и тия неща могат да се направят но не си струва и резултатите определено няма да са на ниво. Да не говорим организацията на да речем 20 различни ефекта, програмируема поддържа на пресети и рутинг и т.н.

 

Това си е лично мое мнение. Доста време прекарах на вълна евтино, даже донякъде още карам, но се надявам до 2 месеца окончателно да мина на про гиър.

 

 

EDIT: И малко ми се струва че преувеличаваш с тия цени. Да вземем един пример - един оригинален сансамп струва 150$, ники продава неговите по 140 лева, като предполагам в цената се включват частите и труда, без надценка за марка или нещо подобно. Разликата не е кой знае колко голяма - около 40%... мен ми е интересно какъв е тоя ефект дето струва 500 лева а можеш да го направиш с части за 30 :) И да ти излезе 1500% по-евтино. Да не говорим за дигиталните ефекти, за които трябват огромни познания и опит, скъпи части за обща употреба, с които накрая ефекта ти излиза 20 пъти по голям от купешкия, който е със специализирани чипове и т.н.

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора,тръгнах да го правя,но нищо не стана,защото не знаех какво правя и за това рещих да си купя у4ебник,даже търсих този,които ми предложиха в тази тема.но нещо не го намерих. ако мнякой знае от къде да си го взема да каже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...мен ми е интересно какъв е тоя ефект дето струва 500 лева а можеш да го направиш с части за 30...

Да вземем за пример ТюбСкриймър 9. Можеш да го направиш с части и ще ти излезе дори под 30 лева, а модовете на Кийли или Аналогмен са по 300$... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да си го държат :D и без това IMO скриймъра не става за нищо

Ако мислиш да го ползваш като оувърдрайв верно не става за нищо. Но за буустър в лампова машина просто РАЗМАЗВА!!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.