Jump to content
Българският форум за музиканти

помогнете


Recommended Posts

здр. имам молба към вси4ки,които са на ти с електроника. имам голямата амбиция да се нау4а да права разни дисторжъни и други ефекти,но нямам елементарните познания.трябжа ми информация,4ертежи,обяснения кое за каквое и т.н.т. примерно искаше ми се да си напражя този дисторжън ds2,май 4е беше така,но като видях темите по него и нищо не разбрах.

 

 

 

 

 

благодаря на вси4ки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм завършил такова, но не дава повече предимства, не е по-различно, отколкото ако някой се запознае със същите или подобни учебници по дисциплините. Знанието си е знание и в класните стаи, и извън тях. То си е същото и си е "там". Запознаването с него и добиването му зависи от качеството на знаниедобива и добиващия го - колко го иска, колко го търси и т.н.

Мисля, че като начало е добре да постелеш основа от теоретични познания и да се запознаеш с основните закони. Полезна може да ти е книжката на Атанас Шишков - "Първи стъпки в радиоелектрониката". Нататък, особено ако си любознателен, бих посъветвал и евентуално запознаване с учебници по електротехника, полупрободникови прибори, материали и градивни елементи, електрически и електронни измервания... После остава практиката и запознаване конкретно с изисквания, схемни решения и прочие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахах... Абе той ако намери схема и си купи елементите, може да го направи за нула време, като пита тук-там някои неща. Би било най-добре, ако върви и успоредно с другото. :) То ще му е нужно, ако иска и да конструира схеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе той ако намери схема и си купи елементите, може да го направи за нула време...

За човек, започващ от нулата, едва ли. Моят съвет е да събере някой лев и да плати на някой вещ в занаята (из форума се навъртат такиви кадри :) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе той ако намери схема и си купи елементите, може да го направи за нула време...

За човек, започващ от нулата, едва ли. Моят съвет е да събере някой лев и да плати на някой вещ в занаята (из форума се навъртат такиви кадри :) ).

само4е аз искам да се пробвам и да вида дали мога да направа нещо. всеки може да каже направи ми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
само4е аз искам да се пробвам и да вида дали мога да направа нещо. всеки може да каже направи ми!

Аааа, тва ли било:) Аз си помислих, че наистина ти трябва дист. Ми...казахме достатъчно, мисля (по-точно Whistler, де). :green:

Редактирано от Калата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от магазин за електронни части ;)

 

мен ако питаш не си струва да се занимаваш, аз едно време си играх като глупав, защото нямаше нито ефекти нито пари за малкото които имаше, правих правих и само се нервих. Накрая си купих. :blink: От купешкото по хубаво нема, не слушай никой който твърди обратното :( Те и купешките ги правят, но не са случайни хора, а ако някой е толкова добър че да му стават правените работи го взимат да работи за някой от големите и утвърдени производители на ефекти :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LOE - струва си, освен ако нямаш мнооого пари да си купиш качествени купешки. Не говоря за китайски лайна като Бехрингер и Зуум (а можеш да копираш спокойно ефекти който са по 500$ и нагоре). Смея да твърдя, че правен ефект може да е в пъти по-добър от купен, защото могат да се сложат първокачествени части, а и ако нещо не ти харесва в тона да го настроиш както ти харесва! Да, и купешките ги правят - неграмотни китайци, които вземат по 2$ на ден.

 

по темата - не може щом не си хващал поялник през живота си да си направиш нещо, то да тръгне (малка е вероятноста), да звучи добре и да работи повече от 2 часа. Нещата не са толкова прости както ти се струва, първо вземи някаква такава книга, като тая дето ти каза Whistler, занимавай се година-две с елементарни работи и тогава си направи ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LOE - струва си, освен ако нямаш мнооого пари да си купиш качествени купешки. Не говоря за китайски лайна като Бехрингер и Зуум (а можеш да копираш спокойно ефекти който са по 500$ и нагоре). Смея да твърдя, че правен ефект може да е в пъти по-добър от купен, защото могат да се сложат първокачествени части, а и ако нещо не ти харесва в тона да го настроиш както ти харесва! Да, и купешките ги правят - неграмотни китайци, които вземат по 2$ на ден.

 

по темата - не може щом не си хващал поялник през живота си да си направиш нещо, то да тръгне (малка е вероятноста), да звучи добре и да работи повече от 2 часа. Нещата не са толкова прости както ти се струва, първо вземи някаква такава книга, като тая дето ти каза Whistler, занимавай се година-две с елементарни работи и тогава си направи ефект.

е аз едвали ще го права сам. ще ми и помогнат де,но главно аз ще си го сглобявам. а колкото до знанията работа по въпроса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.