Jump to content
Българският форум за музиканти

Пружинки за адаптери


Caruso

Recommended Posts

Разглобих електрониката и се оказа, че под адаптерите няма пружинки Някои да се сеща откъде мога да намеря. Не съм наясно и какъв трябва да е размера им!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налагало ми се е да сменям пружини за адаптери и това, което ми свърши работа лично на мен, бяха пружини от химикал. До сега си ги ползвам. Ако нямаш друг вариант, можеш да пробваш така. Дано съм бил полезен...

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С извинение, че се обаждам на слабо време, но съм забелязал, че всякакъв вид пяни, крадат от акустиката ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Paul Gilbert & Joe Satriani не смятат така! ;)

В едно видео Пол разказа как си пълни кухините покрай пикапите с пяна, за да намали до свръхникак по време на лайв микрофонии и други сходни паразитни звуци. И че на тоя трик го е светнал Сатч. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно е възможно, не се бях замислял върху това, ама ако питаме дедо Мур (лека му пръст) може и да е на друго мнение точно заради паразитиращия "дългия състейн" ;)

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желаният фийдбек от АМР-а няма нищо общо. ;)

В случай че пречеше ми е интересно как Сатриани свири интрото на Flying In A Blue Dream да речем... :P

 

BTW, аз не съм го пробвал и не знам отразява ли се или да и на какво от личен опит. Казвам какво съм научил от клипа с Гилберто. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие май съвсем се отплеснахте!Каква акустика,какви фийдбеци,какво пълнене на кухините....!!!Още повече,че става въпрос за бас китара.Това си е материал от вида на гумата,който се поставя под адаптера,не се деформира от неговият натиск,и изпълнява ролята на пружина.Виждал съм го даже и под адаптерите на стари фендери от 70-те.

Редактирано от chobbi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1

 

Със сигурност не се отразява на звука :)

 

Най-добрият материал, който съм открил се предлага в магазин Гомапласт на ул. Поп Богомил - гума, която има лепило от едната страна. Цената й е нищожно малка, изключително е удобна за поставяне и за 3 години употреба не се е деформирала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.