Jump to content
Българският форум за музиканти

След като си набавя ел. китара какво?


Recommended Posts

Здравейте приятели! :D Искам да Ви попитам след като си набавя ел. китара от къде трябва да започна? Видях, че има подобни теми, но те не са подходящи за начинаещ(много са сложни). С какво трябва да почна убочението си? :P Направи си труда да попрочета някой друга статия за китарата и знам горе-долу коя част как се нарича и какво е предназначението и. ;) Да но все още не са ми понятни нотите. Струните са 6, а аз поднавам 8 ноти - До, Ре, Ми, Фа, Сол, Ла, Си и Горно До. Коя струна на коя нота отговаря и праговете за какво са(на какво отговарят?) :P Хъмбъкер и единичния адаптер как се ползват. Тремоло за какво е? Как мога да си вкарам китарата към компютъра? Може ли да се включе без усилвател? <_< Вобще имам много непонятни неща. Моля ако някой има желание да ми обясни да го направи, защото нищо не разбирам и няма кой друг да ми обясни, а се надявам само на вас приятели! :P;)

Поздрави на благородните админи за дето не затварят темите ми и по-този начин ми помагат да разбера повече неща. :headbang:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли , за да не кажат пак нещо за интернет или форума , тъй като знам колко е трудно от там да се набавя информация , пиши ми ЛС , пък аз малко по малко ще ти изясня картинката .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а каква китара си набави??

 

аз бих ти препоръчал да тръгнеш на уроци, за да не си изградиш грешна техника.

Не знам какво ти е мнението за уроците, но аз си мислех че не е толкоз важно, понеже в нета има тонове информация и може би към година се мъчих сам да се уча и накрая се отказах, защото стигнах до едно ниво и нямаше никакъв напредък оттам нататък. В последствие тръгнах на уроци и се оказа, че съм си изградил грешна техника за почти всичко и ми отне много време да се отуча от всичко, което знам до този момент и да почна наново от нулата.

 

Китарата може да се настройва по много начини, Rockman щти обясни.

 

може да се включи към компа през малък предусилвател с един транзистор или лампа, който лесно се сглобява, иначе звучи ужасноо тъпо и на компа после трябва да пуснеш програма с ефекти и симулации като Guitar Rig - чети във софтуер, има много писано по тая тема

 

Успех :headbang: !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Overdrive взех на заем китара от един приятел, но само докато си купя(за седмица - две). Марката на китарата не мога да ти я кажа и да искам щот никъде не я пише. Абе като гледам е стара. :think: Ще питам и ще ти кажа. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели! :D Искам да Ви попитам след като си набавя ел. китара от къде трябва да започна? Видях, че има подобни теми, но те не са подходящи за начинаещ(много са сложни). С какво трябва да почна убочението си? :P Направи си труда да попрочета някой друга статия за китарата и знам горе-долу коя част как се нарича и какво е предназначението и. ;) Да но все още не са ми понятни нотите. Струните са 6, а аз поднавам 8 ноти - До, Ре, Ми, Фа, Сол, Ла, Си и Горно До. Коя струна на коя нота отговаря и праговете за какво са(на какво отговарят?) :P Хъмбъкер и единичния адаптер как се ползват. Тремоло за какво е? Как мога да си вкарам китарата към компютъра? Може ли да се включе без усилвател? <_< Вобще имам много непонятни неща. Моля ако някой има желание да ми обясни да го направи, защото нищо не разбирам и няма кой друг да ми обясни, а се надявам само на вас приятели! :P;)

Поздрави на благородните админи за дето не затварят темите ми и по-този начин ми помагат да разбера повече неща. :headbang:;)

по отношение на ноти и такива неща пиши при ноти и табове ,но ,за да те улесня някъде из форум имаше тема за нотите по грифа. май зву4еше така:знаете ли си нотите по грифа.ако я потърсиш така ще я намериш.има много хубави неща вутре и не 4ак толкова де,но виж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе човек, на никой не съм казвал че е негоден, казвал съм че е нужно да се полага труд защото наистина е така, друг по-добър съвет от това да свирите колкото може повече не мога да дам на никой. Защо трябва да ме изкарвате не знам си какъв след като аз съм единствено откровен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, направо си търси учител и почвай уроци, другото е губене на време, ще почне още от начало да си те учи как стоят нещата-постановка, теория, упражнения. Ако си дрънкаш така от тук от там, има опасност да научиш да правиш нещо не както трябва и после да хвърлиш много сили да го оправиш...както при мен се случи :) :)

така че никакво губене на време, свирене и пак свирене

успех :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
... според мен е най добре първо малко сам да я "усетиш" и след това уроци ( аз така го бях замислил, но нямам пари за уроци :) )

Не те разбрах как да я усети в смисъл да си подрънкам малко ли? :) А за това и аз нямам пари за частни уроци, просто познавам едно аверче дето е навито да свири на китара като мене. Баща му свири на китара и може да ни покаже това - онова, а за всичко друго, което няма да мога да усвоя незнам може и да посъбера пари за уроци, защото човека знае много неща ама все пак не е виртуоз.

 

П.С: Приятели много Офф Топик го карате моля Ви ако имате нещо по лично ползвайте ЛС-та за да не спамим любимото ни Форумче. :(

Редактирано от VasilVasilev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами пич има и по-евтин вариант, теглиш си уроци от интернет, лично аз ти препоръчвам видео уроци защото най-лесно се усвояват, а и друго си е да го видиш вместо да го четеш.

 

Разбира се в този вариант се учиш сам, и както вече споменаха има вероятност да научиш да правиш някой неща по грешен начин защото в началото ще откриеш че така ти е било по-лесно, в последствие обаче като минеш на следващото ниво разбираш че "лесното" понякога затруднява, изморява и дори причинява болка ако прекалиш, после да се учиш да отвикнеш от това и да се учиш да ги правиш по правилния... от опит ти го казвам това

 

Видео туториала на Петручи е доста добър, но ако го пуснеш ще откриеш че не е за съвсем начинаещи, инъче покрива почти всичко, от позицията на тялото при свирене, през различните видове пикинг, има упражнения за изграждане на скорост и т.н.

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А видео уроците се усвояват много по трудно от уроци при учител. Човекът срещу теб вижда грешките ти и ти показва как да ги поправиш...но трябват пари.

А аз не съм виждал видео урок, който е за начинаещи.(На Петручи не съм ги гледал :( )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три страници се изписха с глупости. Момчето моли за съвет как да започне.

 

Василе, аз свиря от 13-14 год, не съм добър за разлика от други фреднове във форума :( Не съм ходил на уроци щото неможех да си го позволя, по скоро майка ми и баща м не можеха ама имах най голямото желание на тоя свят да хвана китарата и да изсвиря едно парче от начлото до края ило поне някой приятен хармониченакорд. Така че съветът ми е да си упорит и много инат защото не е лесно началото, без значение с какво се захващаш. Искаш ли нещо силно, ама много силно и ако се трудиш здраво ще успееш!!!

Успех приятелю!!!!

ако има нещо ЛС

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто понякога пишеш с прекалено голямо самочувствие

но явно само аз забелязвам това :think:

:headbang: Това за самочувствието мога да го потвърдя лично (Лорда ми е съквартирант), но все пак трябва да се отбележи, че в повечето случаи самочувствието му е покрито от добри умения! Факт!

Ама ми се струва, че поразводнихме малко темата на момчето... затова да кажа и нещо, което да не е офтопик:

Аз също горещо препоръчвам да се ходи на уроци по китара, без значение дали си начинаещ или напреднал - стига да има какво още да научиш от учителя си! За съжаление аз също като AFTER-THE-RAIN нямах тази възможност и затова вероятно съм си изградил неправилна техника на свирене и колкото и да съм свикнал - явно това не е правилно. Не че не можеш да се научиш да свириш и без учител, особено ако си трудолюбив, търпелив и любознателен за да търсиш сам начини за усъвършенстване. Но все пак е необходима стабилна основа за да се развиваш в правилна посока и искаш да станеш добър. Успех! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен. Свиря единственно за удоволствие и усетих пренебрежение от някой хора във форума, за моите некомпетентни въпроси и мнения, но и хора които много ми помогнаха.

Значи и аз подкрепям интусиазма. Мое предложени - подскажете му някой по-леснички парчета които звучат добре(най лесно ако имат табове за китар про), с които да се справи. Надъхването(така да се каже) идва най-вече когато видиш ефекта на твоя труд. Ако се захване с нещо трудно, по-скоро ще се отчая.

Мое мнение - кухите скали и т.н не носят това удоволствие .

Разбира се добрият учител е незаменим, но мисля че с постепенно напредване също ще има ефект.

Адаш, разгледай обстойно форума, има изключително ценна информация за всичко, макар и понякога не концентрирана в определена тема, а разхвърляно.

И според мен 2страници ЗАЯЖДАНЕ не помогнаха на Васко. Пълним форума с глупости вместо да се учим.

Аз мога да помогна със следното: Някой програмки за ПС, малко уроци(видео), доста Миди-файлове и систематизирани линкове към таблатури, ефекти и т.н(всички извлечени от форума, за което съм безкрайно благодарен)

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрия вариант е да ходиш на уроци. Щом нямаш пари намери някой от твоя град да ти покаже основните неща, как се хващат акорди, постановка на лява и дясна ръка и така. После можеш да продължиш да се развиваш като гледаш много видео-уроци, от всеки китарист има какво да научиш!

Хубаво ще е да посъбереш някой лев поне веднъж в месеца да ходиш при някой учител, да ти покаже ако правиш нещо неправилно как да го управиш.

 

В общи линии за мен така стоят нещата, успех! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.