Jump to content
Българският форум за музиканти

Starter китари?!


Frozenfire

Recommended Posts

Здравейте, много ще съм ви благодарен ако ми дадете съвет.Въпросът е такъв че смятам да си копувам ел.китара обаче изобщо не мога да преценя коя ,колкото повече чета толкова повече се разколебавам за даден модел/марка.Сега за последно май съм се спрял на три - Cort G210 ,LAG Аrkane А66 и Squier bullet strat...И така,моля ви за мнение за тези китари коя е най-добра за,да кажем,начинаещ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бих избрал ЛАГ защото ги правят у франция пък и изглеждат мноого добра изработка

 

а най-добре да пробваш преди да купиш

 

иди у един магазин и пробвай колкото може повече

 

може от някъде да изскочи нещо което много да те накефи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля,че ще свиря предимно рок ,метал абе твърди неща и също се чудех дали това ще е от голямо значение при избора на китара :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я стига превземки! Всяка китара става за начинаещ, че и за понапреднал. Спрете с това робуване на марките, за тези пари всичко е една пръдня и става. Отиваш в магазина, пробваш и каквото ти харесва вземаш, не се жениш за цял живот. То пазаруването започва после........!!!

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям. Щом ще наблягаш предимно на метъла е хубаво да си харесаш китара с двойни адаптери, а марката я остави на заден план за сега. С времето ще започнеш да усещаш истинската разлика между инструментите и тогава ще можеш да направиш по-коректна преценка точно коя китара е твоята, защото няма нищо по-хубаво от това да си харесваш тона. Но дотогава - keep rocking it :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка китара на пазара за под около да кажем 500 лв е "Стартер" китара.

Оттам на татък, виж с какво свирят твоите кумири и си избери такъв модел.

Твърде просто ти го обясних, но ако искаш да знаеш коя китара как звучи се запознай с историята на електрическата китара, най-известните модели, преслушай записи и прецени.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля,че ще свиря предимно рок ,метал абе твърди неща и също се чудех дали това ще е от голямо значение при избора на китара :?

Не мога да разбера защо всички казват "искам китара за рок и метъл" и си мислят, че има една универсална китара за тая цел. Има толквоа различни стилове метъл. Земаш една китара с хъмбъкъри и търсиш кубе с вграден дисторжън, за да не даваш пари и за ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^+1 а и то се е видяло ,че тас тема ще бъде изтрита, защото е срещу правилата на раздела

http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/103191-eui-iaeiaaaueoaa-eeoadhenoe/

Тъй че не си губи времето в писане, ами малко поизпробвай из магазините... :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.