Jump to content
Българският форум за музиканти

Такамине G320


faraon7

Recommended Posts

Здравейте,

Харесах си тази китара http://www.musicworld.bg/bg/m_3770000/i_35079/Takamine_G320_NS.html

Мисля да си я поръчвам, но имам опасения относно качеството и! Знам че марката е много добра, както и тази серия, но все пак он-лайн ?? Друго си е да пробваш на място, (т.е въпроса е до самата бройка)... Фирмата работи с куриери, но никъде не пише че позволяват опцията "отвори и виж".

Вие какво мислите относно това и можете ли да ми кажете по -добра китара на тази цена ? За мен е важно грифа да е удобен.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

За китарата незнам, обаче от Musicworld съм си поръчвал доста неща (не и китара де) и за сега съм адски доволен. Много са коректни хората и мисля , че ако те притеснява само това, че е от он-лайн магзин - не се плаши, те зареждат повечто музикални магзини (в Пловдив поне). Иначе, ако не си пробвал китарата някаде това си е друг въпрос.

 

Поздарви! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма какво да и пипаш на китарата супер си е

аз така си поръчах моята не помня само серията дали беше същата.

жестока!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма какво да и пипаш на китарата супер си е

аз така си поръчах моята не помня само серията дали беше същата.

жестока!!!

 

Благодаря!

Все пак серията има значение, защото като гледам другите са много по скъпи.

А какво ти е разтоянието между струните и грифа т.е държиш ли лесно баретата, защото с моята сегашната наистина трябва да приложа много сила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пише че я имат на склат .... така че може и да я пробваш, в магазина им в Дружба(София) вероятно я имат изложена...

пък и нищо не ти пречи да се обадиш да питаш къде можеш да я пипнеш :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пише че я имат на склат .... така че може и да я пробваш, в магазина им в Дружба(София) вероятно я имат изложена...

пък и нищо не ти пречи да се обадиш да питаш къде можеш да я пипнеш :music336:

 

Да проблемът е това, че съм от Сливен, и ми излиза доста скъпичко да отида до София и обратно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Не цитирай предходното мнение - това е забранено. Използвай бутон "Нов отговор".

 

....... За мен е важно грифа да е удобен.

Благодаря!

 

На този въпрос никой не може да ти отговори, освен самия ти. Най-добре пробвай.

 

Не мога да разбера как bras72 можеш да кажеш - няма какво да и пипаш, китарата е жестока. Това разбира се е вярно, но вероятно за теб самия и останалите и притежатели :)

 

За звук, форма и големина няма да говорим, но само формите и размерите на грифовете са съществено различаващи се при различните марки (и вътре между моделите на марките). Как можеш да разбереш дали на някой друг ще му е удобен даден гриф?

Аз примерно харесвам по-дебели, D или т.нар. modified V образни, с променящ се радиус на фретборда, грифове и 44-45 мм ширина при nut-a. Повечето хора ги намират за доста неудобни. На Ibanez акустичните да кажем са ми с безкрайно тънки грифове отвсякъде за моя вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов съм във форума затова се извинявам.

Добре, грешката е моя относно грифа прави сте, че всеки има различен вкус. Лично аз предпочитам по тънките грифове.

 

Ами точно затова я отворих тази тема. Ако имах възможност да отида до София щях да я пробвам, но нямам !!

Искам просто да знам дали тази фирма предоставят качествени стоки (а това може да се разбере само от мненията на други клиенти)също така да предложите друга такава китара на този ценови клас, ако знаете разбира се. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Walden & Yamaha са другите алтернативи в този бюджет. Няма как да разбереш дали е добра или не е, като не можеш да пробваш.

Купуваш и това е - както дойде :) Може да е добре, може и да не е - въпрос на критерии.

Не са лоши китарки като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е наистина.

Ще си я поръчам пък каквото излезе :godbless:

Ще се обадя на консултанта във фирмата, може пък да си даде мнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Това е най-добрия вариант. Все пак това му е работата на човека, едва ли ще те излъже за нещо. Иначе до колкото знам Тakamine имат доста сериозен качествен контрол, така че едва ли ще има кой знае какви забележки. Никога не съм пазарувал от такъв тип магазини, но предполагам че има опция да върнеш стоката, ако не ти харесва или си недоволен от нещо по нея. Хубаво е да попиташ консултанта относно това. Успехи с покупката и се надявам да ти хареса! :)

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак, днеска получих китарата.

Супер е, дървото е качествено грифа удобен всичко е ок.

Но имам малко проблеми с настройката. Настроих я с тунер, но звука не ми харесва, като че ли 5 и 6-та струна жужат леко и звукът от тях е малко глух.

Получих и 1 ключ шестограм с нея и се съмнявам, че трябва да се настрои Truus Rod`a, но не знам как и ме е шубе в интерес на истината да не прецакам нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми разчети се из раздела и в интернет като цяло. Има тонове информация за настройка на тръс рода. Ако пък те е страх да не сгафиш нещо (въпреки че не е голям шанса, ако има малко акъл човек), можеш да я занесеш на лютиер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оравих се, наистина трябвало малко да се пипне truss rod,но както и да е оправи се, и за щастие тръса се оказа, че е от новите - можеш да въртиш и в 2-те посоки. Иначе китарата е много добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.