Jump to content
Българският форум за музиканти

Пращане на китара в чужбина по куриер


VERSUS

Recommended Posts

Предполагам,че тук е мястото да постна темата,но ако все пак съм объркал искам да се извиня предварително.

 

Тъй като уча в чужбина,ми се налага пренасям доста багаж със себе си и просто нямаше как и китарата да взема този път.Досега като пътувах с Луфтханза ми разрешавахада я взема като ръчен багаж ,но последния път трябваше да пътувам с WizzAir и там вече нещата удариха на камък.

Сега,вероятно ще се наложи китарата ми да ми бъде изпратена по куриер (DHL).

Тъй като досега не ми се е налагало да извършвам въпросната процедура,искам да попитам някого,на когото вече му се е налагала да праща китара как е процедирал.

Най-логичното,което смятам,че трябва да се направи,е да се намери подходящ кашон,побираш китарата,псотавена в калъфа и да се отиде до DHL или друга куриерска фирма и да бъде предадена за пращане.

Все пак,смятам,че вероятно има и детайли,които пропускам както и действия.Съвет за куриера също не бих отказал.DHL са може би най-известни и затова ги споменах.

Ще се радвам ако някой обмени опит в темата и даде съвет.

 

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре си купи една китара там-не се занимавай да влачиш насам натам с куриери.Дори съм сигурен че с DHL ще ти струва колкото 1/2 нова там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еконт, може би е добър вариант - ще ти излезе около 100 лева. UPS също би трябвало да е в такъв порядък. Но не виждам как WIZZ air биха ме накарали да си оставя китарата, която струва поне колкото 20-30 места в мизерния им самолет (а може и повече ако са платени по-рано). Както и да е :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми те са прави хората,тъй като предварително бяха обявени изискванията за ръчния багаж.Аз отидох,подготвен за това и с готовност да я осатвя.От Луфтханза си затварят очите,но от нискобюджетните компании,не могат да си позволят такива волности.

Иначе китарата е 1000 и кусур лева,не ми е изгоден вариантът да си купя нова там.Това направих минлата година вече :D

Само,че тогава се бях решил да взимам нова и затова ми излезна изгодно да я купя оттам,но сега отново да давам тея пари няма как.

Благодаря за предложенията,ще проверя как стоят нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич ,като пътуваш всяка година насам натам по -изгодно ти е да си вземеш там друга китара! :thumbs_up:

Не ти се бъркам,но тези фирми дето пренасят квото падне, не са най-добрия вариант,особено ако нямаш куфар! :girl_witch:

Купи си куфар,заключи го и го опаковай в кашон и сложи лепенки чупливо ,внимание и т. н. !:excl:

 

Поздрави!

:cheers2:

Редактирано от rockfire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно,че е така,но лятото като се прибирам за 3-4 месеца,не ми се свири на старата кошница и затова се налага да я разнасям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица пътувах с wizzair до Англия и нямаше проблем да си взема китарата като единствен ръчен багаж, но когато започнат да се правят е гадно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...от Англия (около Лондон) до София-Бг с FedEx ми взеха 40 паунда+ 8 ДДс + застраховка 10 = 58 паунда = 135 лв... не е евтино, но не е и половината от стойността на китарата...

Оптимизационна задача си е.

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица пътувах с wizzair до Англия и нямаше проблем да си взема китарата като единствен ръчен багаж, но когато започнат да се правят е гадно...

На мен не ми беше единствен ръчен багаж просто.Заминавам за цяла година и имах много багаж,както казах.

Разрешени са 10кг ръчен багаж,моят беше 10,8 и оная ме накара да извадя 800 грама.Смятай как реагира като видя китарата като втори ръчен багаж :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-добре някой да ти я донесе - много хора летят до Лондон все ще намериш. аз съм се спрял на този вар. с идеята да си набавя няколко български гробници от времето на ... но е лесно като ще пренасяш неща за 30 лева :)

 

Иначе всички си обичаме китарите но пък точно Лондон е мястото където можеш да намериш невероятни неща 2 ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите и оказаната помощ!

 

Искам само още едно нещо да попитам.Дали би могъл,някой,който е изпращал китара чрез куриер или друг вид такава услуга,да ми каже как по-точно я е опаковал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.