Jump to content
Българският форум за музиканти

Vicfirth срещу Promark кои ще е "победител"?


Recommended Posts

Здрасти на всички маниаци на тема барабани и изобщо ударни инструменти.Етоя и моята първа темичка:rolleyes:

 

Едни от най големите световни лидери в производството на палки Vicfirth и Promark са били винаги в конкуренция въпроса е че през последните години това прерасна във комерсиална война, война за пазари и кой е по добър от другия.

 

Някои ако има впечатления по от близо ще забележе че тая година двете фирми станаха прекалено агресивни една към друга.

 

Не е тайна че и Promark и Vicfirth са много добри компании и немогат да се степенуват по качество.

 

Promark залагат на продукти използваики много скъпи материали и пласирането им сред възможно по-популярни личности и в места със водещо значение за Америка като NYC,LА и тн....

Vicfirth залагат на масовата продажба и хипер реклама едвали не с цената на всичко да продадът свои палки и в най затънтеното селце без значение в Сащ или Европа.

Vicfirth обаче сринаха продажбите на Promark след като "подлъгват" много потребители със интерактивния си сайт във интернет.

Които със своята визия,продуктивност, информация, за различни барабанисти перкусионисти free интервюта и free видео филмчета задмина по интеркативност дори сайта на Yamaha.

Именно мнoгoто американци /и не само/ които киснат със часове във сайта на Vicfirth станаха причината за увеличаване на продажбите на Vicfirth

Изглеждa сайта на Vicfirth се оказа най голямата им реклама до сега.

 

Promark се опиват усилено да промотират нови модели палки през последните месеци и да ги показват по разни изложения включително пращат е-мейли на всичките си редовни потребители с информация за фирмата и филмчета уж както Vicfirth

но за сега са на загуба.

Ако питате мен палките които имам от Promark със сигурност немога да кажа че са лоши а от Vicfirth също немога да се оплача.

 

Та въпроса ми е имате ли опит със палки от тия фирми и неви ли се струва че има нещо като комерсиална война между тях.

 

/въпроса ми не е много музикантски ама ще се радвам да чуя мнения/

:):):)

Редактирано от aladin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм всички модели ПроМарк,които се продават в Бг,а на ВикФърт - не повече от 5 и не мога да кажа коя марка предпочитам !

Мисля обаче,че никаква реклама не е в състояние да ме спечели като потребител,ако даденият продукт не ми е удобен :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

index_05_drum.jpg

 

"Ще спрем да използваме хора за тестването на нашите палки,когато компютрите започнат да посещават концерти" :headbang:

 

AHN747B.jpg

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
AHW747s.jpgThat's my choice.

Аз пък си свиря с това.

От днес и аз....и мога смело да кажа че за пръв път палка ми лепва в ръката все едно е била правена за мен! :greenball:

 

Но не мога да направя сравнение със Vic, просто защото не съм тествал такива...със сигурност обаче TX747W-ROCK се очертава да е любимата ми палка, поне в зримото бъдеще. Препоръчвам я на всички! :idea:

Редактирано от Anakon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
promark.jpg

хехе :cheers: а девиза на Vicfirth e : "Счупете наша палка".

 

Затова и по разни изложения мъкнат едно барабан4е и карат всеки посетител които иска да се пробва да им счупи някои и друг модел.

 

/за да покажат 4е са много здрави/

 

Аз не съм се пробвал ако реши 4овек сигурно може да ги повреди

 

умишлено,но засега не изкам да имам такива преживявания.

Редактирано от aladin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

девиза на Vicfirth e : "Счупете наша палка".

 

Затова и по разни изложения мъкнат едно барабан4е и карат всеки посетител които иска да се пробва да им счупи някои и друг модел.

 

/за да покажат 4е са много здрави/

 

Аз не съм се пробвал ако реши 4овек сигурно може да ги повреди

 

умишлено,но засега не изкам да имам такива преживявания.

Да ги дадат на нас с Кацко и дозина ще им счупим ако трябва <_<:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
promark.jpg

хехе :D а девиза на Vicfirth e : "Счупете наша палка".

 

Затова и по разни изложения мъкнат едно барабан4е и карат всеки посетител които иска да се пробва да им счупи някои и друг модел.

 

/за да покажат 4е са много здрави/

 

Аз не съм се пробвал ако реши 4овек сигурно може да ги повреди

 

умишлено,но засега не изкам да имам такива преживявания.

Еми естествено, 4е ще мъкнат барабан4е, те палките най-4есто се 4упят в 4инела , не в барабана, пак трикове на пласмента!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

promark.jpg

хехе :happy: а девиза на Vicfirth e : "Счупете наша палка".

 

Затова и по разни изложения мъкнат едно барабан4е и карат всеки посетител които иска да се пробва да им счупи някои и друг модел.

 

/за да покажат 4е са много здрави/

 

Аз не съм се пробвал ако реши 4овек сигурно може да ги повреди

 

умишлено,но засега не изкам да имам такива преживявания.

Еми естествено, 4е ще мъкнат барабан4е, те палките най-4есто се 4упят в 4инела , не в барабана, пак трикове на пласмента!

:happy: ха-ха защо бе ами ако свириш много rimshot-ve на барабан4ето с някои палки с тънак връх вероятноста да ги с4упиш е доста голяма!

 

:):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо не троши палки така както непрекъснатото первазене-волно или неволно :read:

 

познавам барабанисти които удрят 2(!!!не преувеличавам) пъти по-слабо от мен а трошат 3 пъти повече палки само заради това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я свирим с валето щот са най евтини а се намират навсякаде и ми е супер доволно. с големите топчета-май старият модел на поромански.квой туй 20лв за палки кат можеш и за 5-6 тънкажно да минеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тва са две от най-яките марки прост...няма място за competition...въпреки че досега съм притежавал само един комплект Vater и ако можех да си ги купувам в БГ...тога и Vic Firth и ProMark отпадат без колебание

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.