Jump to content
Българският форум за музиканти

Tortex Sharp


chris_barnes

Recommended Posts

Привет колеги. От концерта на Nile си взех 2 техни перца. Пробвах да свиря с тях и се оказа, че са ми доста удобни. Издирих модела, tortex sharp е, само че никъде по магазините не съм виждал да се продават. Има ги в ибей...но не ми се занимава с поръчки. Някой да знае къде в София има такива?

 

Ето за това става въпрос:

 

sharp-tortex-135mm.jpg

 

 

Ако не се лъжа, цветовете означават даден размер. Точно този, 1.35 (по-твърди перца) ми е удобен. Ако някой има новички (неизползвани) също бих купил няколко :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В динакорд нямат, гледал съм. Мислех да избегна занимавката от Томан, ама май така ще е. Благодаря на отзовалите се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Малкия ЦУМ 100% ги има, иначе за мен Dunlop Ultex Sharp са много по добри в това направление. В Yamaha в Дружба ги има.

http://www.jimdunlop.com/product/sharp

Редактирано от MasterOfDisaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм във Фактор. Може още да ги има. Погледни и във втория магазин на Гема мюзик, който е в пешеходната зона на Пиротска. Това са двете места където съм купувал пера на Дънлоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музикален Център Икономов :rolleyes: Ако ще се бъхтиш до Пиротска може да наминеш и през новия им магазин зад Булбанк. Ъгъла на Лавеле и Тодор Александров, пера цял щанд там. Сигурно имат и това, което търсиш!

 

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не само за бърз пикинг. Общо взето ме кефи тона, доста добра динамика, мазно се лъзга :girl_cray2: приближават се до перцата които се опитах да си направя подобие на red bear и дето станаха, но не бяха неизхабяващи се. :rockon: Но въпроса е до лично предпочитание и усещане.За сравнение преди това свирех с jazz III XL и ултекса ме кефят много повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Може ли да боцна темата, че и аз от доста време си търся точно това перо (1.35мм). Последно купих такова преди 2-3 месеца някъде от малкия ЦУМ. А сега всеки път като отида и няма, колко пъти и в Икономов ходя и там няма, в Гема, в Файзинг Форс и там още 1-2 магазина. Не съм ходила точно тези дни отново да проверя в ЦУМ (бях леко заета с балове-малове), но ако някой знае друг магазин където ги има на 100% (че ако се разхождам до ЦУМ и няма, то поне да видя и в друг магазин) или ако може някъде онлайн да се поръчат (с плащане на ръка *е претенциозна*). Аз уж преглеждах до сега сайтове за това перо ама уви, никъде не видях нищо <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ebay.com/itm/Dunlop-Tortex-Sharp-Guitar-Picks-1-35mm-36-Pack-/161016920119?pt=Guitar_Accessories&hash=item257d5b3837

$19(с доставка) - 36 бройки (връзва се под леФче бройката) ... няма мито(и т.н,)  ако са ти много-  явно има търсене продаваш половината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно това ми се вижда супер оферта.. утре за всеки случай ще погледна отново по магазините, пък ако няма май ще е това решението. Макар че като гледам не се плаща на ръка ами с карта.. нещото което аз нямам.. или аз не съм видяла правилно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно правилно си видяла

 

аз последно(преди 3-4 години)  за пробата съм си взимал такива от Камертон на "Русалка" ... не са ми удобно и съм на jazz(Sharp) и  Ultex (триъгълни и sharp)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.