Jump to content
Българският форум за музиканти

Обърнат Фус!?


Recommended Posts

Да ви питам братя барабанчици...

Дали има фус, който, като го настъпя да се отваря, а като го пусна да стои или затворен или леко отворен на дадено положение!?

 

Много интересни неща ще станат така... чувам ги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе динамиките ще ги оправи той. Ама и аз май съм чувал за такава щуротия... Следва въпроса... За к'во аджаба ти е това чудо :greenangel: :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви питам братя барабанчици...

Дали има фус, който, като го настъпя да се отваря, а като го пусна да стои или затворен или леко отворен на дадено положение!?

 

Много интересни неща ще станат така... чувам ги!

Ти със отворен или полу отворен фус винаги може да свириш това не е проблем но нали се сещаш 4е фуса като и касата са на принципа на тактуването тоест удриш на силно време надоло ако имаш "обратен" ;) фус

ще се полу4и хамалогия вси4ки в групата ти които запо4ват на силно време ще се бъркат /както и ти/ от това 4е кракът ти ще се вдига на горе когато е 1 в место на "и".

Като и 4исто визуално ще е странно като те гледа публиката ще се 4ува ритми4но свирене а ще се вижда неритми4но "шлиапане". :blink:

 

Ина4е идея за подобен фус можеш да освободиш педала си и под него да сложиш една твърда пружина която да притиска на горе а като я натиснеш фуса ще се отваря. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,това нещо може да се постигне само със зъб4ата предавка и сложна пружинна система.Поне така е най-лесно.Ако можех-щях да го нарисувам.Но като цяло си е абсолютно безсмислено :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересна механиката на такава машина и дали ще може да се контролира и как????А за тва ако се намери инфо,наистина ще е зарибявка :blink:

Просто педала дърпа долния капак, а не горния ;) . Идеята обаче за мен лично не е много практична. То е измислено вече ;) Няма какво да притопляш студената вода при положение че топлата е и по евтина и тече от кранчето ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да,но ако вземем съвременната стойка на хай-хета-а,много трудно може да стане,движещата 4аст да е външната.За това,най-практи4но ми се струва зъб4атка с 2 противоположни пружини.А ,4е идеята е непракти4на и най-важното,4е няма да има никаква динамика и това няма как да се оправи,ако ще се командва от възвръщателната пружина,а не от крака и вси4ко отива по дяволите :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за жилна предавка тип ремъчна?! Така май ще е най-ефикасно...

 

NoSoul,

защо да ми е непрактична идеята? Все си мисля, че няктде бях виждал такъв фус, ама 'а де!? Супер ще си звучи...

 

 

Аз искам да имам такъв "обърнат" фус. Никой не може да ме спре :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви питам братя барабанчици...

Дали има фус, който, като го настъпя да се отваря, а като го пусна да стои или затворен или леко отворен на дадено положение!?

 

Много интересни неща ще станат така... чувам ги!

Ти със отворен или полу отворен фус винаги може да свириш това не е проблем но нали се сещаш 4е фуса като и касата са на принципа на тактуването тоест удриш на силно време надоло ако имаш "обратен" :metalist: фус

ще се полу4и хамалогия вси4ки в групата ти които запо4ват на силно време ще се бъркат /както и ти/ от това 4е кракът ти ще се вдига на горе когато е 1 в место на "и".

Като и 4исто визуално ще е странно като те гледа публиката ще се 4ува ритми4но свирене а ще се вижда неритми4но "шлиапане". :metalist:

 

Ина4е идея за подобен фус можеш да освободиш педала си и под него да сложиш една твърда пружина която да притиска на горе а като я натиснеш фуса ще се отваря. :metalist:

За мене силно време беше триесе и седма. Голем снег големо нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич защо не пробваш просто да си отпуснеш пружината на фуса.Така хем ще ти седи полуотворен винаги и ще можеш да свириш безпроблемно с двоен педал,хем като искаш да акцентираш просто го полагаш малко по-силно и той сам се отваря повече,защото е отпуснат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отскоро имам една джаджа дето така и не разбрах как се казва, ама я слагаш на мястото на фус машинката си и отгоре има една щракалка, дето като я натиснеш и чрез прост механизъм ти затваря фуса. Идеята е че можеш да свириш в този момент с кардана докато фуса ти е затворен, а в момента в който го настъпиш долу той пак се отваря и е в стандартното си положение. В общи линии сега имам доста богат набор от звукоизвличане от фуса, също в различни комбинации със свирене на кардан или само с десния крак.

Стаговските такива се продават за 30 кинта и лесно се намират. Препоръчвам ти такова, на мен ми е много полезно и няма нужда да се занимаваш с разни сложнотии като описаните по-горе в темата.

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.