Jump to content
Българският форум за музиканти

Bare Knuckle-а дали би бил подходящ за махагонова китара?


Trysth

Recommended Posts

би бил разбира се ето ти линк към страницата с описанието на миракъл мен

http://bareknucklepickups.co.uk/main/pickups.php?cat=humbuckers&sub=contemporary&pickup=miracle_man

 

всъщност продавача също го е сложил този линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледал съм в интернет гибсъни махагонови моднати именно с тези миракъл мен

 

аз смятам дасложа на моята махагонка Дийн дисивър един сет от ето тези

 

http://bareknucklepickups.co.uk/main/pickups.php?cat=humbuckers&sub=contemporary&pickup=warpig

 

имам такъв на бридж позиция на другата китара от подписа ми

 

мога да кажа само, че креймъра от китарка среден клас като замарката зазвуча по-добре от дийна с и ем джи-тата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласни ли сте някой от модовете да отцепи последните четири мнения в отделна тема за Bare Knuckle-s?

Би се получил интересен топик, а и да не спамим излишно в този подфорум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BK Miracle Man е изключително подходящ адаптер за лес пол тип китара. Всичко, което е написано на сайта отговаря 100% на истината, самият Тим, който прави "пикъпите" е правил тези описания. BKP са страхотни.

Warpig звучи адски мощно и плътно в лес пол, той е предвиден за инструменти с по-малка маса, но съм чувал страхотни демота и на лес пол с тези адаптери - въпрос на вкус и какво искаш да постигнеш.

Аз лично в момента имам само един сет Mississippi Queens, които са в Гибсън СГ Стандарт и са невероятни, но мога съвсем откровено да заявя, че откакто за първи път си купих BKP спрях да гледам адаптерите на другите производители.

Истината е, че всеки един модел на марката звучи добре във всякакъв тип китара - стига постигнатият ефект да е търсен и желан. Горещо препоръчвам марката на всеки желаещ да експериментира и да търси добрия звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптери с личен почерк за всеки модел.

Имам преки впечатления от REBEL YELL, THE MULE както и от MISSISSIPPI QUEEN.

Всеки един от изброените ми е допадал със специфичното си звучене и характер.

Любим сет THE MULE, ритат здраво, перфектни за блус, рок, хард рок, класически метъл.

С подобни характеристики е и MISSISSIPPI QUEEN, но тук по скоро бих употребил за джаз, блус до хард рок.

Цената им е от солените, но си заслужава всяко едно пени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другари, сдобих се с Bare Knuckle Miracle Man и мога да кажа, че съм много доволен. Има уникално стегната атака, не съм чувал досега подобно нещо. Отне ми време докато си настроя Гарланда по него, обаче като натамъних звука, останах много доволен. Страхотна дефиниция, дори и на високи нива на гейна (а и самият адаптер е 17.5KΩ). Тук има малко повече инфо за зверчето.

 

В сравнение с предишния адаптер в същата китара - Seymour Duncan JB, няма нищо общо. СД-то е алнико, БК-то е керамично. СД-то има изключително мътни ниски честоти, какви ли не шашми не пробвах, но просто не е предназначен за плам мютове, а и като цяло за груб метализъм. За сметка на това БК-то води до състояния, които са свързани със седене час и половина пред 100 вата лампов амп, надут на почти 50% мощност, набичен през 4х12 кабинет и почти само палм мютинг до откат. Нещо се отплеснах - като цяло адаптерът си заслужава. Дано имам щастието за в бъдеще да пробвам и негови братовчеди.

 

Ако някой има опит с други модели - нека сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито ! Може ли малко инфо от къде и как и кач пара излезе, и само един или са бридж и нек комбинация ? Откакто гледах клипчето със Миша Мансур се зарибих страшно много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито - не си сбъркал. Много добри адаптери като цяло - всички модели на марката. Аз имам MQ сет (както написах по-горе) монтиран в гибсън SG Standard - нямам забележки. Китарата звучи уникално добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.