Jump to content
Българският форум за музиканти

3 струни, 1 пръст


gEEEtar Potato

Recommended Posts

Георги, Георги, явно тая седмица си дежурният герой на форума. Мъка, колега, мъка. Направо море и мъка. Ама има и елемент на умиление, все пак всички сме почнали по тоя начин. Или почти по тоя...

Давай, DeathUnlimited, ама намери някой, който знае поне 4-5 акорда. Да ти ги покаже, че това с трите струни си е загуба на време.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братленце,тая така не става!?Отиваш при даскал и ти показва всичко което те интересува!С интернет китара не се учи,защото интернет пространството бъка от недоказани "китаристи"!Сам не се учи, пък не се и свири!!!

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Герги девойката е от София ,спокойно можеш да и дадеш някой урок,пък и да посвирите заедно,щото така с писане трудно се показва,на живо може и да се контролира за грешки. :cheers2: :cheers2: :cheers2:

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам аз , че се отива към открити уроци по китара! :thumbs_up:

Само , че не за напреднали - а за начинаещи! :girl_witch:

Някога назад в комунизма наистина нямаше кой да ни учи ,но сега нещата не са така!

 

Бате Лими , :godbless: покажи на децата някои нещица преди занимания ...ей така за разгрявка! :virtuoz:

 

А вие младежи зарадвайте баткото с някоя биричка! :cheers2:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моме, първо трябва да имаш желание за уроци, а после да търсиш възможност. Често е необходимо само да си вземеш китарата и да се разходиш из градинките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001: Ахахахахахаха ... Илиев, намери кой да предложиш! Аз знам само два акорда До и Ре, ся уча Ми! Като събера целия сет акорди тогава може и да се предлагам :)

 

Бате Лими наистина требе да се включи от градинка-пейка-бира партито и да даде умен съвет!

 

Лека и ползотворна седмица!

 

Герги

 

П.П. : Цъкам "-" на Емси оти не чете и бърка половете!

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай, DeathUnlimited, ама намери някой, който знае поне 4-5 акорда. Да ти ги покаже, че това с трите струни си е загуба на време.

Я пробвай в Drop D да изсвириш минорен акорд някъде надолу по грифа. И кво се получава? Пак ти трябва това нещо. Дори и при някои отворени акорди. Да твърдиш, че това е загуба на време е глупаво. Това са пауър акорди и има стилове, в които не са "загуба на време"

@DeathUnlimited можеш да пробваш да свириш акорда без октавата (в твоя случей - тона на 3та или 4та струна), което пак е вариация на пауър акорд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ @polaris нема да те слагам в "Бисерите" въпреки, че си за там, сам се сети защо...

 

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай, DeathUnlimited, ама намери някой, който знае поне 4-5 акорда. Да ти ги покаже, че това с трите струни си е загуба на време.

Я пробвай в Drop D да изсвириш минорен акорд някъде надолу по грифа. И кво се получава? Пак ти трябва това нещо. Дори и при някои отворени акорди. Да твърдиш, че това е загуба на време е глупаво. Това са пауър акорди и има стилове, в които не са "загуба на време"

@DeathUnlimited можеш да пробваш да свириш акорда без октавата (в твоя случей - тона на 3та или 4та струна), което пак е вариация на пауър акорд.

 

Нищо няма да пробвам, нито да дропвам. Щото "надолу" за теб, за мен е "нагоре". И тук приказката върви за свирене на китара. Ама май трудно ще ме разбереш, щото свириш "пауър". Пардон, свириш ли казах? Ако пауърите си въобразявате, че с гледане на клипчета ще научите нещо, то сте в дълбока заблуда. А минорен акорд всеки може да изсвири, където и да е по грифа стига да има поне малко музикални познания. Дропването не влиза в тях, да мъ прощаваш.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина става дума за пауър акорди, пробвай да ги свириш без първи пръст. Т.е. само с средния, безименния и малкия.

 

Аз лично рядко свиря пауър акорди, най-редовно свиря само квинтите - т.е. без октавата, но понеже това надали ти говори нещо - без тона на най-тънката струна от трите.

 

Ако свириш от скоро, барето няма да ти е лесно, даже никак. Особено на дебелите струни го избягвай. Ще му дойде времето и на него. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Глупости ... с извинение, или май не <_<

Закъде без баре?

 

Герги

 

П.П. Девойката да разгледа Тоз раздел като няма възможност за уроци!

Редактирано от Георги Тотев
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина става дума за пауър акорди, пробвай да ги свириш без първи пръст. Т.е. само с средния, безименния и малкия.

 

Аз лично рядко свиря пауър акорди, най-редовно свиря само квинтите - т.е. без октавата, но понеже това надали ти говори нещо - без тона на най-тънката струна от трите.

 

Ако свириш от скоро, барето няма да ти е лесно, даже никак. Особено на дебелите струни го избягвай. Ще му дойде времето и на него. :)

 

Мога ли най-смирано да помоля за разязнение - що е туй "пауър акорд"? Кви квинти, кви октави?

А по-лесно нещо от малкото баре не знам да има. Може би само голямото е по-лесно...

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.