Jump to content
Българският форум за музиканти

Pre-amp Tube


bigjav

Recommended Posts

Рових се из www.amptone.com и прочетох едно изказване, което съм го публикувал от1асти в нашия форум под заглавие Hybrid amps...

 

Треа ви кажа, че много не съм съгласен и причините съм ги изложил там.

 

Тube гурутата какво 6те кажете по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма смисъл. вече сме дискутирали, че ламбетата се скапват бързо, греят, тежат амповете щото са пълни с трафове и още един куп недостатъци, които могат да накарат всекиго да пренебрегне качеството и красотата на ламповия звук ..... ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То тъя тема е малко като Гибсън срещу Фендър. Едни предпочитат едното, други - втория вариант. Аз лично не мога да преценя, защото не съм си играл с всички варианти. Само ще кажа за лампите, че са доста важни. Като ми дойде комбото имаше 2х2 крайни Совтек и ГруувТюбес и три пре-лампи ГруувТюбес. Понеже имах три резервни хай-гейн JJ си ги боцнах тях и АМР-а звукна много по-добре! Скоро обаче си купих пълен комплект JJ (4 пост и 3 пре) и се отпуши още повече, както като тон, така и като повече състейн. А Маршал съм имал и не ми харесаха хич (те всъщност са китайски премаркирани, каквито са и Груув-а)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм съгласен. Сносен звук може да се изкара и с лампов преамп като дист, през спикър симулатор и хи-фи солид стейт усилвател - аз в момента свиря така, лампите правят звука мек и топъл и не е лошо.

 

За солид стейт амп с краен лампов - нема никакъв смисъл да правиш над 300в за кр. стъпало и да му лепнеш трансисторен преамп, защото още 2-3 лампи ЕСС83 няма да заемат много място и 10мА няма да натоварят захранването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма смисъл. вече сме дискутирали, че ламбетата се скапват бързо, греят, тежат амповете щото са пълни с трафове и още един куп недостатъци, които могат да накарат всекиго да пренебрегне качеството и красотата на ламповия звук ..... ;-)

не казвай всекиго, защото не може да накара мен никога! Лампите кво ти пречи че греят - нека си греят, че се скапват бързо - ами скапват се, но никак не е бързо, ако нямаш възможност да ги сменяш всяка година могат и 20 години да изкарат, въпреки че ще са с много променени характеристики и звук. Единстен недостатък за мен - това е обемиста и тежка техника, но пък звука :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тоз ред на мисли, от къде могат да се намерят JJ в София, България?

 

чувал съм да казват, че спомагали за премахването на реже6тите високи и ми е лиубопитно да ги пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не казвай всекиго, защото не може да накара мен никога! Лампите кво ти пречи ...

на мен нищо не ми пречи.

явно не можа да усетиш тънката нишка и контекста на това, което написах :-))))

 

 

@bigjav - не съм чул някой в СФ да продава JJ. Имам предвид да внася и дистрибутира продукти с тази марка. Из лично си поръчвам от хамериканско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Valvestate 100H

 

С РФТ лампите беше неква гнас при високите среди и басите - като всичко на 200%.

 

Със ЕСС83 на Маршал ситуацията е много добра, ма си мисля, че може да е о6те по...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JJ нямат дистрибутор в България. говорил съм с човек от фирмата и ми обясниха че ако искам мога да поръчам от словакия. цените на лаббетата не са високи, обаче пощенските разходи са 25 евро :happy: не мога да си обясня защо, при положение че съм пращал колет до там и съм получавал и не е било повече от няколко лева. може би заради банковия превод се оскъпява.....

имаше идея преди да приемам заявки от хора и да се съберем поне за 50 бройки ламбета. така излиза евтино като ги поръчам. обаче няма желаещи по въпроса :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Valvestate 100H

 

С РФТ лампите беше неква гнас при високите среди и басите - като всичко на 200%.

 

Със ЕСС83 на Маршал ситуацията е много добра, ма си мисля, че може да е о6те по...

дори и със солидна доза въображение не мога да нарека който и да е валвстейт "лампов". причините са технически, а не естетични (в звука). тъй като усилвателя не е лампов и няма как с подмяна на 1 резистор или кондензатор на ООВ-то да се промени остротата на звука и чувствителността на стъпалото - ще трябва да пробваш с подвяна на ламбето, но аз не бих се обзаложил, че разликата ще е драстична ....

 

освен това Маршал не произвеждат лампи, последните години продават апаратурите си с такива на Совтек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз не го и смятам за лампов в пълния смисъл на думата. :)

 

Идеята е, че при смяна на ламбето промяна има и то осезаема. Иначе, съм "за" да направим компа за купуването на крушки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лАмПОВ В КлАСИчЕСКИЯ СмИСЪл НА ДУмАТА НЕ Е

но той си се казва Валвстейт -тоест комбинация от лампа в предусилвателя и транзисторно крайно стъпало

 

и не звучи никак зле

ето и записани албуми с такъв

Дейвид Частейн

Дет - Чък Шулдинър - не е признавал нищо друго

Мешугъ

Някои от ритъм партиите на Ац-Дц - Малкълм янг

Ингви малстийн ги ползва за китарните си клиники -както и фендер варианта Рок-про

аз пък имам един ААкрафт - дето е с 2 лаппи отпред и мостранзистори отзад

РЕЖЕ на драйва(особенно ако си с 4 зелени) и има многоготин клийн

 

обратния вариант солид стейт в лампово крайно също не е лош

Мюзик мен - те са за рок,блус,кънтри -не за метал

или една серия на фендер СЕ- вече не се произвежда

наскоро ръгах Дод г7 преамп- солид стейт в Маршал JTM - направо екстра

 

така и има строхотно звучащи транзисторни ампове на роланд,фендер,брут,пиви,крейт, хюс и кетнер и някои други

 

както и лоши лампови ампове - смешното е че се сещам за роланд болт

а и не само

това че един амп е лампов, него прави автоматично готин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.