Jump to content
Българският форум за музиканти

Майстор на китари


Recommended Posts

Счупено, криво, отлепено, олющено, смяна на прагчета, скъсани жици( ако ще и струни, да разбираш)смяна на потенциометри, жакове, адаптри(пикъпи или както щеш наречи)???

Хем искаш помощ хем не отбираш от намеци :surprise:

Опиши проблема де, да вадя с ченгел думите ли искаш?...После що никой не ти обръща Фнимание.

Както и да е, повече неа да пиша ти си решаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уоу! Човек, незнам точно! Просто някой трябва да види китарата. Аз съм начинаещ и си нямам понятие! Просто когато се постави някакъв кабел за усилвател и не тръгва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое не тръгва ... :surprise: и къде я включваш тази китара, щото може и да е от усилвателя, или от кабела, или от китарата или ... 'б@ ли го

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся, отидох аз в магазина, и продавача я включи в някакъв огромен усилвател. Човекът почна да трънка и звукът изобщо не се променяше. Също така продавачът на китарата (не тоя от магазина, а друг човек) ми каза, че понякога китарата прави проблеми. Нямам си представа, какъв е проблема и къде е. Ако знаете за някакъв китарен техник във Варна, пишете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей се обижда, ама като ти гледам акъла, има твърде голяма вероятност и да ти кажат човек, да неможеш да го намериш. Дано поне да е само от невъзможност да се изразяваш цялата работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се заяждаме.Просто е доста дразнещо да ти искат мнение, без да разбираш какво те питат.И след като се обясниш, че не разбираш, пак да няма пояснение...

Ще дам приемр:

Преглеждам си в кабинета(очен лекар съм) и идва пациент.Питам го - "Кажете какви са Ви оплакванията."

Отговора е - "Оплаквам се от очите."

"Добре, какво Ви притеснява?"

"Ами очите."

?!!!!? "Какъв по-точно е проблема с очите Ви, болят, парят, не виждате, или друго...?"

"Ами да."

....

То стана като виц, ама ми се случи днес.Повече от половината път към получаването на правилен отговор е да зададеш коректно и точно въпроса си.

 

По троя проблем, мисля трябва да се консултираш с човек, който разбира от електрониката в китарата.Аз не се подвизавам вече често във Варна.Пиши на @EAmechaniX, па да видим :)

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами именно, трябва ми някой китарен техник. Аз като не съм, как да ви кажа какъв е проблемът. Това с очите е различно. Аз не мога да почувствам какво й е на китарата, а човека дето го болят очите, може да почувства какво му е. Единственото нещо, което исках да попитам още от началото на темата е, дали познавате човек, който например има фирма за поправка на китари или нещо от тоя сорт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте момчета.

По точен въпрос от този на задалия го не знам дали може да се оформи.

И то два пъти Ви го зададе.И съвсем учтиво.

"Здравейте! Познавате ли добър майстор от Варна, който може да ми оправи електрическата китара?"

"Нямам си представа, какъв е проблема и къде е. Ако знаете за някакъв китарен техник във Варна, пишете!"

Човека не Ви иска мнение,а координати на майстор.

Останалото както казват е чешене на клавиатурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@lyubohar не, не мисля да се извинявам, поне Аз!

Ще кажа защо: Не случайно попитах за подробности, в смисъл" ...Аве ръгам кабела ама се чува брум, прекъсва, няма никой..." или "... Въртя врътката/пота прекъсва или изчезва сигнала..." или"...до пето прагче е добре но после струни 5та 6та се вдигат много високо а пък 1ва 2ра 3та жужат даже и опират в следващо прагче, кво трябва да се направи?..." или"...имам пукнатина там дето са болчетата за свързване на грифа към тялото, помощ..." или"...лака ми се олющи, а и един приятел я удари в ъгъла на масата и сега е грозно..." или...или.

Не мисля че тва/примерите са обяснение от специалист, нали...Даже малко селската са, няма значение, нямаше да му се смеем а щяхме да го насочим към точният човек(лютиер или жичкаджия)

Защо всеки новобранец си мисли че ние тука сме като слуги и трябва да отгатваме видите ли момчето е новак и е обидчив(най-малкото), дай да не го притесняваме ами да иде еди къде си. Възможно е, ако му се посочи проблема, да има приятел жичкаджия( както излиза де) да му оправи китарката за една бяра дет се вика...

Всъщност укора ми не беше към теб(lyubohar), а към колегата с проблема, просто изясних защо няма да се извиня. :spam:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпросите какво и има на китарата са за да знаят хората към кой майстор да го насочат, ама човека май не разбра това.

според мен е нещо по електрониката щом не се чува в усилвателя. или жака не прави контакт или нещо разпоено има. в краен случай може и превключвателя да е, а още по краен може и адаптерите...така мисля аз.

а ако беше мойта китара досега да съм я разглобил 3,14 пъти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.