Jump to content
Българският форум за музиканти

Дефектна партида, или....


SviStyle

Recommended Posts

Така......Първо не ми пука кога са правени струните(понеделник или петък, дори и "викенда" не е проблем), щом използвам тази марка от известно време. Второ за чий такова да пазарувам с левче по-евтини телове, като до сега съм бил доволен с тези(като звук, усещане и дори навик, досега не ме бяха предали). Трето, ще си ги сменям, когато ми е гот, свиря с две китари и можете да се позамислите колко струва да се сменят през ден или два. Четвърто въпроса беше леко друг, ама споделяите, ако ви се ще!

П.П. Извинете ако тона ми ви се е сторил леко груб, ама.........айде!

Редактирано от SviStyle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам този модел и марка от около година и ги сменявам на 2-3 месеца или по-често,а свиря по 3,4,5 или повече часове на ден понякога. Разбира се ползвам препарати иначе няма да издържат и половината от това. Досега не съм имал проблеми с тях и това е модела, който ми пасва на моята постановка и работа с перото най-много от изпробваните до сега, а също и най-много ми харесва как звучи китарата с тях, но начина, по който се появяваше пукнатина и при леко огъване на струната ме разби :blink: Не знам на какво се дължи. На мен ми приличаше на остарял метал :ph34r: Може да е проблем и с партида...

 

Един приятел имаше промазани Ърни Бол на Фендъра си и изкараха доста, а не е като да не бендва на китарата... Само беше малко тъпо като се скъса първа струна - другите си бяха като нови все още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така......Първо не ми пука кога са правени струните(понеделник или петък, дори и "викенда" не е проблем), щом използвам тази марка от известно време. Второ за чий такова да пазарувам с левче по-евтини телове, като до сега съм бил доволен с тези(като звук, усещане и дори навик, досега не ме бяха предали). Трето, ще си ги сменям, когато ми е гот, свиря с две китари и можете да се позамислите колко струва да се сменят през ден или два. Четвърто въпроса беше леко друг, ама споделяите, ако ви се ще!

П.П. Извинете ако тона ми ви се е сторил леко груб, ама.........айде!

Тона ти е агресивен,щото си се пре@бал и ся опищеваш форума - казаха ти - ибей или сменяш марката..БГ е рая за ментетата.

И пето ,по твоите броячи - всеки сам си избира жената,китарата,струните,кат не стават ги сменяш,няма смисъл от теми по форумите,нъл тъй?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето неангажиращо мнение е, че от това, което се предлага по нашите магазини най-добрия и евтин вариант е Еликсир.

Преди време правих проби с различни марки струни и ето резултата:

 

С Ernie Ball успях да изкарам една седмица при сумарно свирене около 10-12 часа за цялата седмица и почнаха да потъмняват и да глъхнат.

Rotosound точно на 3-тия ден ги хвърлих, защото освен потъмняването почна да личи и ръжда и тона се изгуби осезаемо.

D`Adario ми издържаха около 2 седмици .

Пробвал съм и Gibson, Yamaha и разни други евтини, но и те издържат до седмица.

От тоя ценови клас най-доволен съм от Dunlop - издържат близо месец.

А като казвам, че Еликсир-а излиза най-евтино имам предвид това, че ми държи 3 месеца (!!!).

 

Сами смятайте колко от евтините трябва да се сменят за това време.

И все пак всичко е въпрос на личен вкус. :punk_guitar:

Редактирано от npokonu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах Еликсир в момента и си купих 2 комплекта Дадарио.

И от двата 2ра струна се размота от топчето при бендване от 2 тона.

А след една нощ покритието взе да потъмнява. След сяко свирене ги мажа с Дънлоп 65 или Фаст Фрет.

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм попадал на нови струни които да се размотават още като ги сложиш.Ърни бол не съм пробвал щото съм чувал че много се късат.Най-много ползвам Дънлоп и Д'адарио.Спокойно ми издържат по месец два и то на трите китари.Разбира се че са с различни дебелини но осмици и девятки не ползвам,така че не се късат лесно.Еликсир не бих си купил не мисля че има смисъл да се дават толкова пари за струни,след като не свирим на Уембли.Пробвал съм преди време доста евтини и не толкова марки струни Yamaha,Fender,GHS,Dorazio , но не останах много доволен от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее...чак пък за седмица две да се сменят струни не ми изглежда много рационално :rolleyes:

Дори и всеки ден да свирите , струните се почистват , подсушават и според мен могат поне 3 месеца да изкарат!

С флойд не е толкова бърза смяната и изисква сетъп ,ако не сменяте една по една !

А пък ,ако ви се скапват за толкова кратък срок - помислете за други марки! :ok:

 

Тук не става дума за рационалност. Струните имат определен живот и колкото и чудно да се вижда някому, той е броени часове. На някои комплекти пише не повече от 12 часа при професионална работа и 20 часа при репетиции.. Ако искаш инструментът ти да звучи така като трябва. Все пак комплект струни струва 10-12 лв. Всичко е въпрос на лична преценка, ако искаш свири с едни струни цяла година. Може да ги свариш, подсушиш и да не забравиш да ги посолиш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.