Jump to content
Българският форум за музиканти

Custom Shop Guitars


Hatebreederr

Recommended Posts

Здравейте , чудя се дали има някоя фирма която може да ми изработи хубава къстъм китарка , обаче не ми се чака 1 година :whistle: и се питам дали има някои които да работят по бързо?Ще бъда благодарен разбиращите във форума да изкажат някакво мнение . :thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наши - Коцето и Диката.

Също така Ran и Witkowski от Полша.

Какво искаш от тази "хубава къстъм китара", защото може да има някой модел, който аха-аха- отговаря на (повечето) от изискванията ти. :)

А бързата работа- срам за майстора, нали знаеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наши - Коцето и Диката.

Също така Ran и Witkowski от Полша.

Какво искаш от тази "хубава къстъм китара", защото може да има някой модел, който аха-аха- отговаря на (повечето) от изискванията ти. :)

А бързата работа- срам за майстора, нали знаеш?

Та така , това което искам е копие на Jackson Stars RR-J2SP . Знам че RR24 много го наподобява , ама не съм много убеден дали тва е китарата за мене :unsure: (грифа не ми харесва особено , а аз откъм гриф съм мн претенциозен :D ). Та колебая се между RR24 и въпросната къстъм китара . Коцето и Диката на кви цени работят и за какво време става дума ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един Ran би излязал над 4000 евро.Дали си струва-прецени сам.Китарите обаче са убийствени :punk_guitar:

Малко изследване из интернет показва поне два пъти по ниска цена. зависи от опциите разбира се. Срещу 4000 можеш да се сдобиеш с инструмент от по- реномиран къстъм шоп.

 

Към останалите, чиито постове липсват вече - моля, да се придържате към темата и към въпроса. Предположения и глупави мнения относно градуси и радиуси не мисля че дават някакъв положителен тон в темата.

Към оригиналния питащ-хубаво е да се ориентираш към посочените по- горе български лютиери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е , напористи са младите... :girl_witch: посвирят малко ,поогледат се и решават-къстъм шоп е истината!

За Диката се чуват само хубави неща :thumbup: ,има негови китари у колеги съфорумци,а за Коцето имам лични наблюдения на негови инструменти! :godbless:

За сроковете най -добре е да се въоръжиш с търпение,иначе бягай в магазина или поръчвай в нета!

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hatebreederr, просто искам да попитам, имаш ли нужното финансиране за подобно начинание? Не ме разбирай погрешно, но е често срещно явление някой малдеж ей така понеже изглежда по-сериозно да подхвърли подобни размисли на аудиторията като тема за рамисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Не , наистина се интересувам и да , ако реша да правя къстъм китара няма да имам проблем да я платя ;) Редактирано от IgniteAll
Цитирането на предходни коментари е нежелателно!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Галица Империтрели

Тази китара я чаках около 4 месеца. Можеше да е готова и за един месец но Коцето имаше семейни проблеми и аз му влязох в положение. Хардуера не е топ-най, но и не е най-евтиния - излезе ми около 200$ като се има впредвид че адаптора идва от USA от подизпълнител на Suhr Guitars.

 

Общо китарата ми излезе колкото една серийна от high level но изпълнена по мои изисквания!

 

Предложение: огледай се за български лютиер с твой хардуер от интернет...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук видях, човек с твоята дилема, само че, от преди четири години.

 

http://www.ultimate-guitar.com/forum/archive/index.php?t-630080.html

 

Цъкнах да видя, какво точно представлява РР старс, и веднага се сетих - Алекси Ляхо, преди да мине на ИСП.

Видях ти аватара и картинката се изяснява.

Искаш китара , като на Алекси, но да минеш по-тънко.

Вероятно ще стане, но защо да е като на еди кой си?

Не, че е проблем, както и харесвам сигничъри.

Явно е въпрос и на възрастова група.Та така и аз , преди 10,15,20 години винаги бих избрал ръбеста китара и да е на някой известен.

Сега бих взел винаги сигничър, но само ако е оригинал. Ако поръчам за себе си, ще е нещо с по-класическа форма,

страт , лес пол или нещо за което имам концепция и да стане оригинал, а не копие.

Панов , като е поръчвал е указал и радиуса, който явно му пасва.

За мен той е действал правилно, китарата му има неговото виждане, което е основното за случая.

А дори и уникат пак напомня, нещо виждано, примерно Шарвел СоКол. Няма как, в смисъл, какво ли не, вече е правено.

 

 

За българските лютиери - казаха ти ги, аз също бих се доверил на тях.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Подкрепям, като бих препоръчал да НЕ си поръчва хардуера от Томан. От US dealer-ите излиза поне доста по-евтино.

Сравнение:

Kahler 2300 в Томан - 465 евро, oт сайта им - 339 долара.

OFR черен в Томан - 249 евро, от някой магазин в eBay - 189 +28 долара(shipping).

Като се включи и евентуалното мито, пак плащаш по-малко, а го получаваш в рамките на 2 седмици до месец и нещо.

 

Към автора: честно да ти кажа, ако свириш 2 седмици на дадена китара, би трябвало да свикнеш с грифа й. RR не са със Speed Neck profile, има го само на KV и KE моделите.

Преди Jackson да въведат този нек профил и са правили всички китари с грифове като на Soloist и RR, са изтънявали грифовете, така че и това ти е "бързия" вариант - да си вземеш RR24 и да го дадеш на Коцето или Диката.

А защо ти е да поръчваш къстъмарка, ако ще е като реплика на друга китара? Приеми го като възможност да направиш твой сигничър, а не след това да се чудиш "А Jackson Custom Shop какво ли щяха да ми направят?"

 

Ако имаш цялостната представа какво искаш и необходимото търпение, ще чакаме пост от теб в темата "Фукня". ;)

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.