Jump to content
Българският форум за музиканти

Преработка на old bulgarian guitar


Recommended Posts

Не съм първият дето се е захванал с подобно нещо, дано не съм и последният. Ясно е, че излиза по-скъпо от нова китара, но все пак друго е като знаеш, че е направена, така като ти е кеф! Отне ми около 2 месеца. Като през повечето време китарата стоеше ей така, по независещи от мен причини, но в крайна сметка беше завършена.

 

Като за начало разглобих адаптерите, ключове, почти всичко, за да започне великото шлайфане. След като потърках известно време се наложи да разглобя и това което не съм свалил, и да остане само по-дърво, защото имаше едни ъгълчета, дето беше невъзможно за шлайфане.

 

Сложих един двоен адаптер и един единичен. Реших да не слагам среден по-две причини: пречи ми и се налага да го свалям максимално, а и нямах такъв. Наложи се фрезата да заиграе. Първо направихме отвора под наклон, но след време и малко ровичкане по нета, реших че не е добре да е така, и го променихме, за да стане прав. От това се получи една огромна яма :crying: , но стана това, което исках.

 

След това китарата беше боядисана. Корпусът с 3-4 слоя боя, а грифа със няколко слоя грунд и след това лак. Корпусът е без лак, защото има да се рисуват едни неща, но не сега.

 

Пикгарда беше изрязан на лазер, за да може да се получи абсолютно точно. Поиграх си два дни и успях да изкарам звук.

 

Ето как изглеждаше преди http://storage4.album.bg/397/dsc04201_8a8ce_28193390.jpg

 

Ето я след освежаването http://storage4.album.bg/556/33333_7e23a_28193391.jpg

 

Снимки от целия процес може да видите тук http://www.facebook.com/Nightkiss.band?sk=photos (Москвич 403 е албума)

 

А ако ми някой има и линк, за сайт дето мога да кача запис, да се чуе за какво става дума ще е супер. Записът не е особено качествен, с цифрово фотоапаратче е правен. Озвучаването - кубе Fender Frontman 15R, такъв ефект цък и струни D'Addario 10-46.

 

Ще се радвам да прочета вашите мнения по темата. Приемам и съвети, защото има какво да се подобри още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах клипчето ви и с риск да не ви хареса ще кажаследното.Момичето свири добре на китара,ноо с пеенето нещо куца.Не знам на мен ли само така ми се струва но има над какво да се поработи.Може би само да свири а си намерете певица или нещо от сорта.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клипчето можеш да го качиш в www.4shared.com

Иначе на мен в китарата не ми допадат надписа и пикгарда,другото е добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж приятелю, щом теб този инструмент те кефи - това е най-важното! Наслаждавай се на всеки тон, който ще извадиш от него, наслаждавай се на визията, която сам си направил, НО сед като искаш мнения все пак си дай сметка какво точно хората не одобряват. Става дума за пикгарда. Зле е! При това си платил и за лазерно рязане - за какво? Пожелавам само приятни емоции и удовлетворение! Проздрави! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

Лично на мен, като визия китарата ми харесва как е станала. Интересно ми е да споделиш какви адаптери си поставил, ключове и др. Като намериш време, качи клипче да я чуем как звучи, но не с групата, а самостоятелно. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надникнах набързо в тая тема и се изкуших да видя какво толкова не ви харесва пикгарда, но наистина не очаквах да видя такава грозота, направо се втрещих, наистина не разбирам как е възможно един музикант да има такива безумни стилистични идеи, все пак и този естетически "гений" заслужава дълбок поклон :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явка, unsuccessful troll is unsuccessful.;)

И на мен не ми допада формата на пикгарда, но не ми влиза в работата, след като китарата си е негова. Грифът много ме кефи как е станал, както и H/S конфигурацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж приятелю, щом теб този инструмент те кефи - това е най-важното! Наслаждавай се на всеки тон, който ще извадиш от него, наслаждавай се на визията, която сам си направил, НО сед като искаш мнения все пак си дай сметка какво точно хората не одобряват. Става дума за пикгарда. Зле е! При това си платил и за лазерно рязане - за какво? Пожелавам само приятни емоции и удовлетворение! Проздрави! :cheers2:

 

За лазерното рязане не съм плащал нищо, защото беше при познат.

А може ли да обясните защо не ви харесва пикгарда? Как трябва да изглежда попринцип?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Според мен даден пикгард трябва да е съобразен с контурите на тялото. Не е задължително да е като на стратокастърите, можеше примерно да е като tear drop(като МюзикМена на Стив Морз), или нещо по- заоблено. :)

Както и да е, важното е на теб да ти харесва и да си свириш с кеф на нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Москвич 403
:hysterical: У десетката..,то хубаво да се занимаваш,ама Мюзикмен няма да стане от тая треска,особено с 3-4 слоя боя,браво за ентусиазма :thumbup:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

А може ли да обясните защо не ви харесва пикгарда?

Ще се опитам да ти обясня какво, а не защо не ми харесва в пикгарда.

Освен технологични, самият елемент има и естетически функции. Такива в твоя случай липсват. Бих те посъветвал да направиш така, че да изглежда като "закачка" /това в този му вариант/, а иначе класически варианти дал Бог! Поздрави и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бих предложил пикгарда да го направиш квадратен. също момата да не си изправя косата и да спрете да слушате найтуйш, ама аз ли пък ще ви спасявам душиците...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.