Jump to content
Българският форум за музиканти

Виждали ли сте в България такива каподастери?


jordanp

Recommended Posts

Да. Kyser имат всякакви варианти на частични каподастери. Това за Дроп D ще свърши работа - просто се слага обратно и така че да не покрива първите две струни (стига разбира се грифа да не е прекалено v образен, така че да не може да се закрепи).

 

Другият вариант е да си вземеш каподастер на Shubb, които вървят с доста дебели гуми (които натискат струните всъщност) и гумите са сменяеми (можеш да си ги поръчаш от самите Shubb - 1-2 кинта бяха гумата, ако се не лъжа). Та - измъкваш гумата - режеш, за които струни не ти трябва да ги натиска и си в рая на нестандартните строеве :) Това е малко по-рисков вариант - поради особеностите на самата китара (т.е. по-високи прагчета/струни, защото гумата все пак не е толкова дебела). Shubb са прекрасни каподастери между другото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще се радвам да притежавам това: -

SPIDERCAPO

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно изпълнение на "избирателно-частичен" каподастер

 

thc.jpg

ей, тва е много хитро! виждам, че и спайдърът е на такъв принцип... що ли не си спретна едно такова :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста години ползвам Shubb C-1 както на китара, така и на 5-string banjo. Интересно ми е от къде мога да си поръчам резервни гумички, някой спомена цена от 1-2 лева. Но ако ще се реже част от притискащата гума, мисля, че по-подходящо за целта ще е капото на Jim Dunlop, онова с ремъчето. При него гумата е здраво фиксирана и не може да се размести, пък и е достатъчно здрава и дебела за да няма опастност от износване.

 

f1d987c2382794d2.png

И едно малко уточнение. Това, за което говорим се нарича CAPO. А Capo D'Astro e една от многобройните разновидности на тая полезна джаджа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчката става от тук - http://shubb.com/parts.html (1 долар е една гума)

 

Именно това че гумичката е сменяема на Shubb позволява да произведеш каквито каподастери (това е поне наименованието в БГ ) искаш разполагайки с една основа, а и не се мести толкова лесно.

 

Честно казано third hand не ми харесва от гледна точка използваемост и разстройва различно всяка струна. Спайдър не съм пробвал не знам.

На мен ми харесват G7th, Kyser и Shubb, като най-много използвам Shubb...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Отговорено (Редактирано)

Вече се сдобих с мечтата ми Spider Capo

Проучвам приложенията му и много е зарибяващо. Има си и недостатъци, като забавен монтаж, но пък предимствата му са страхотни. Може да се регулира натиска върху струните и то така, че хем да няма "бъз", хем да има чист неповишен тон. Все по-рядко ще ми се налага да пренастройвам струни.

 

П.П. Който желае да го види да ми се обади и да посвирим в някой парк.

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми мяза на уред за мъчения. На 11, 17 и 25 август може да ме намериш на Лятната естрада в Борисовата градина. След 17:30. Да го видя това чудо на живо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.