Jump to content
Българският форум за музиканти

Акустична китара


synchu

Recommended Posts

Larrivee OM-03 (top-spruce, back/sides - sapele), Fishman Rare Earth Blend адаптер, Samplitude 11.00 (лек компресор, лек ривърб, леко ехо)

http://soundcloud.com/synchu/isoughtcontra

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е приятен и естествен звукът, много ми харесва! А и свиренето ти е убийствено яко :)

 

Тук как е смесен сигналът от адаптера като съотношение магнитен адаптер/микрофон? По равно ли са? Ако не са, можеш ли да запишеш нещо само с микрофона? Както и нещо със слайд? И нещо с по-малко тонове също, за да чуем дължината на тона и тембъра?

 

Леле, че съм капризен :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Микрофонът е една идея повече, иначе идва прекалено "електрически" звука на тази китара.

 

Ето още малко дрънкане със слайд и надявам се неща с по-малко ноти. Струните са много ниски на тази китара за слайд обаче и се получава неприятно жужене (плюс че съм си потрил някъде стъкларията и е останал само металния)...но за семпъл става.

http://soundcloud.com/synchu/larrivee-various-samples

Само с микрофона - забравих да запиша нещо - честно казано :) А и звучи доста зле още по-честно казано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи много яко, благодаря :) Изглеждат прекрасно тия китари, не са по джоба на всеки, но причината за това определено се чува :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че ви харесва. Ларивей звучат леко нетипично по принцип, но са чудесни инструменти (и бих казал на достъпни цени - за това, което предлагат в сравнение с много други инструменти със сходни качества) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре звучи, а въпросният адаптер никога не съм пробвал наживо и ми е много интересно.

 

От това, което чувам на демото - баса ми звучи малко странно и прекалено меко - все едно струните не са сменяни 2 години :)))) Казвам го, понеже от няколко месеца в нас имам модела L'arivee D-09E и имам база за сравнение. Иначе идеята на парчето е много оригинална - единствено тайминга трябва да се коригира малко - но ти си знаеш ;) Голям фен съм на би-боп стила и правя няколко парчета на Ханк Уилямс с подобна фингър-стайл техника!

 

Благодаря, че сподели с нас!

 

Поздрави!

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за слушането.

Знаеш, че D e dreadnought модел - съвсем различна форма, големина и звук в сравнение с ОМ. Ниските в ОМ-а са много по-фокусирани (не толкова дълбоки) и относително меки. Отделно зависи от материала :)

Струните са нови Wyres, които така си звучат и на мен ми харесва (освен че ги заглушавам в загрявката от първия пост, тя е и няколко идеи по-бързо от оригинала, който е на Donn Ross - благодаря за мекото изказване - тайминга е меко казано отвратителен... ще взема да го запиша в ритъм - хем ще тествам някой друг микрофон).

Larrivee са отлични китари в своя си клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.