Jump to content
Българският форум за музиканти

Даите ми информация начинаещ съм!


Recommended Posts

Според мен тоя спор край няма.

 

Мойта истина е, че инукалните музиканти притежават и двете: невероятна техника от една страна и неповторимост, оригиналност и чувство на свиренето от другата. Но това са гениите.

 

Останалите обикновени педераси могат да си изберат един от двата пътя, като двете крайности не ми харесват ама 'ич. Не ме кефят разни изроди, за които музиката се изразява в количеството изсвирени ноти за единица време, но има хора, на които точно това им харесва, дори обявяват подобни състезатели за гении и колкото и да се напъваш не мож' им обясни, че това повече прилича на състезание отколкото на музика.

 

Разни кривочи с артистични претенции пък хептен не са ми по вкуса.

 

Та истината е в баланса между двете като аз лично съм склонен да простя не дотам перфектна техника, за сметка на оригиналност и най-вече чувство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Децата зау4ават много по-бързо и слушат какво им се говори от преподавателя.Колкото пове4е растеш,толкова по-голям дървен философ ставаш и накрая нищо не става. <_<;):pray:

ok мистър всезнаико само недеи да съди6 по себе си за другите знам 4е тука сите сте големи разбира4и и голема работа до един :rolleyes: само да те светна не6то по въпроса lars ulrich е по4нал да свири на 19 и за тва сега е с4итан за един от наи добрите барабанисти в света

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се пак сте ме разбрали криво.Ще го обясня като за малумни.Аз обича техника.Барабанисти с техника много,Барабанисти с чувство Малко.Барабанисти с чувство и техника още по-малко.Аз обича чувство повече от техника.

Абе пичове идеята ми е ,че има тотално много добри,ама наистина технични барабанисти,които нямат нищо общо с чувството и груува.Аз обичам и Уекл и Ърскин и Стив Смит и Денис Чембърс,които имат и чувство и умопомръчаваща техника,но харесвам и Чад Смит и Майк Бордин и Ник Мейсън и много други барабанисти известни или не.Просто искам да ви кажа,че за да стане един човек истински добър барабанист трябва да почувства нещата.Сам да се сеща да свири,а не защото учителят му е дал домашно.Разбирате ли?Това ми беше идеята,а все пак авторът на темата попита как да започне и трябва да му отговориме.Ток и жица Ларс Юрих е един от най,ама най-добрите,най-техничните,най-бързите барабанисти,а също е и най-големия Грууваджия и най-големия късметлия в крайна сметка<_<:rolleyes:

 

П.П. Коко защо ще се отказваш бе пич?Кажи ако аз съм повлиял да си върна думите назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Децата зау4ават много по-бързо и слушат какво им се говори от преподавателя.Колкото пове4е растеш,толкова по-голям дървен философ ставаш и накрая нищо не става.  ;)  :(  :rolleyes:

ok мистър всезнаико само недеи да съди6 по себе си за другите знам 4е тука сите сте големи разбира4и и голема работа до един ;) само да те светна не6то по въпроса lars ulrich е по4нал да свири на 19 и за тва сега е с4итан за един от наи добрите барабанисти в света

Е и аз много оби4ам да "святкам" хората :pray: -Върджил Донати-2год.11 месеца;Бъди Ри4-3 год.;Денис 4ембърс-na 6 год. запо4ва да свири по клубове;Дейв Уекъл-около 5-6 год/1968г./....то няма смисъл да продължавам.А Ларса...и аз съм по4нал с него,но дали е пове4е известен или добър,всеки да си преценява ;) И като ти гледам мързеляшката снимка /интересна дума <_< / и на 2 да си по4нал..... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Децата зау4ават много по-бързо и слушат какво им се говори от преподавателя.Колкото пове4е растеш,толкова по-голям дървен философ ставаш и накрая нищо не става.   :lol:  :lol:  :lol:

ok мистър всезнаико само недеи да съди6 по себе си за другите знам 4е тука сите сте големи разбира4и и голема работа до един :lol: само да те светна не6то по въпроса lars ulrich е по4нал да свири на 19 и за тва сега е с4итан за един от наи добрите барабанисти в света

Е и аз много оби4ам да "святкам" хората ;) -Върджил Донати-2год.11 месеца;Бъди Ри4-3 год.;Денис 4ембърс-na 6 год. запо4ва да свири по клубове;Дейв Уекъл-около 5-6 год/1968г./....то няма смисъл да продължавам.А Ларса...и аз съм по4нал с него,но дали е пове4е известен или добър,всеки да си преценява ;) И като ти гледам мързеляшката снимка /интересна дума :blink: / и на 2 да си по4нал..... :P

бре-е-е :blink: какви са тия години какви са тия сметки

то нали знаеш и костенурката тръгнала една година по-рано за оазиса за да стигне навреме ,ама заека я изпреварил за 5 минути :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бре-е-е :blink: какви са тия години какви са тия сметки

то нали знаеш и костенурката тръгнала една година по-рано за оазиса за да стигне навреме ,ама заека я изпреварил за 5 минути :blink:

Да де,приказката е вярна :lol: Но я питай зайкинята какво и е с това бързане :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета надявам се да не ви разочаровам, но аз нямам амбиции да стана някакъв световно исвестен барабанист, но искам да се науча да свия добре сега почти съм събрал пари да си зема едно барабанче YAMAHA дето ми показаха... а и незнам дали ви споменах, че искам да свиря чалга кючеци да тропам... почечето от вас сигурно свитите метал, джаз, рок... понеже не видях като изброчвахте имена на барабанисти да споменете някои циганин от наще дискотеки... Та тфа което ме интересува за момента е някои които свири това което споменах по горе ( чалгица ) да каже трудно ли се учи, какви упражнения се правят и има ли кои да ми дава уроци да ме учи на кючек!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има ли кои да ми дава уроци да ме учи на кючек!?

Ше се намери бе бате, се некой от маалата,немай грижи - първо обаче си купи барабанчетО :exclaim: дето са ти показали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за уроците лесно бе пич,ама само на барабанче ли ще свириш?

аз в интерес на истината свиря от 5 годишен.родителите ми са били народни музиканти,но в музикалното никога не сме свирили народна музика или киучеци(баси колко е трудно с тая кирилица не е истина)та на мен ми се наложи да свиря в един ресторант народна музика и ми се спря тока,за 2 седмици 200 парчета трябваше да науча и подлудях!щом слушаш такава музика и я харесваш ще се научиш бързо,ако си музикален!

тея коментари тука кой от кога свири са пълни глупости!!!

някой ден ако ми остане време ще ви запозная(ще кача видео и снимки някъде)с един барабанист от Варна(свири няколко години със СЛЕНГ)който не е учил при нокого през живота си,а когато VIRGIL DONATI беше в БГ му беше гид и го е смаял от свирене!!така че няма значение кога си почнал,а колко талантлиж,музикален и упорит си(трябват и пари за инструменти и свободно време)

ако имаш желание аз мога да ти помогна за уроци,но след края юни

пиши тука и ще се разберем!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета надявам се да не ви разочаровам, но аз нямам амбиции да стана някакъв световно исвестен барабанист, но искам да се науча да свия добре сега почти съм събрал пари да си зема едно барабанче YAMAHA  дето ми показаха... а и незнам дали ви споменах, че искам да свиря чалга кючеци да тропам... почечето от вас сигурно свитите метал, джаз, рок... понеже не видях като изброчвахте имена на барабанисти да споменете някои циганин от наще дискотеки... Та тфа което ме интересува за момента е някои които свири това което споменах по горе ( чалгица ) да каже трудно ли се учи, какви упражнения се правят и има ли кои да ми дава уроци да ме учи на кючек!?

:bravo::P:pray:

:wall: :stop: :no::curse: :read: :killyou: :arrow: :nono::angry::P Пич ходи си обратно във Форума на Планета.Там повече ще научиш!И за твое здраве е да не се явяваш на форумни збирки;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета надявам се да не ви разочаровам, но аз нямам амбиции да стана някакъв световно исвестен барабанист, но искам да се науча да свия добре сега почти съм събрал пари да си зема едно барабанче YAMAHA  дето ми показаха... а и незнам дали ви споменах, че искам да свиря чалга кючеци да тропам... почечето от вас сигурно свитите метал, джаз, рок... понеже не видях като изброчвахте имена на барабанисти да споменете някои циганин от наще дискотеки... Та тфа което ме интересува за момента е някои които свири това което споменах по горе ( чалгица ) да каже трудно ли се учи, какви упражнения се правят и има ли кои да ми дава уроци да ме учи на кючек!?

:bravo:;):pray:

:wall: :stop: :no::curse: :read: :killyou: :arrow: :nono::angry::P Пич ходи си обратно във Форума на Планета.Там повече ще научиш!И за твое здраве е да не се явяваш на форумни збирки;)

:P;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета надявам се да не ви разочаровам, но аз нямам амбиции да стана някакъв световно исвестен барабанист, но искам да се науча да свия добре сега почти съм събрал пари да си зема едно барабанче YAMAHA  дето ми показаха... а и незнам дали ви споменах, че искам да свиря чалга кючеци да тропам... почечето от вас сигурно свитите метал, джаз, рок... понеже не видях като изброчвахте имена на барабанисти да споменете някои циганин от наще дискотеки... Та тфа което ме интересува за момента е някои които свири това което споменах по горе ( чалгица ) да каже трудно ли се учи, какви упражнения се правят и има ли кои да ми дава уроци да ме учи на кючек!?

:rolleyes::rolleyes::beer:

:wall: :stop: :no::cheers: :read: :killyou: :arrow: :nono::beer::headbang: Пич ходи си обратно във Форума на Планета.Там повече ще научиш!И за твое здраве е да не се явяваш на форумни збирки;)

какво лошо,че иска да свири кючеци,ти ако си мислиш,че само простаците свирят кючеци ,много се лъжеш.Ако искаш мога да ти дам да послушаш малко истински кючеци ,за да си глътнеш езика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Момчета надявам се да не ви разочаровам, но аз нямам амбиции да стана някакъв световно исвестен барабанист, но искам да се науча да свия добре сега почти съм събрал пари да си зема едно барабанче YAMAHA  дето ми показаха... а и незнам дали ви споменах, че искам да свиря чалга кючеци да тропам... почечето от вас сигурно свитите метал, джаз, рок... понеже не видях като изброчвахте имена на барабанисти да споменете някои циганин от наще дискотеки... Та тфа което ме интересува за момента е някои които свири това което споменах по горе ( чалгица ) да каже трудно ли се учи, какви упражнения се правят и има ли кои да ми дава уроци да ме учи на кючек!?

:P;):P

:wall: :stop: :P;) :read: :killyou: :arrow: :P;)B) Пич ходи си обратно във Форума на Планета.Там повече ще научиш!И за твое здраве е да не се явяваш на форумни збирки;)

какво лошо,че иска да свири кючеци,ти ако си мислиш,че само простаците свирят кючеци ,много се лъжеш.Ако искаш мога да ти дам да послушаш малко истински кючеци ,за да си глътнеш езика.

Аз никога не съм слушал Ибряма неееееееее(не че свири само кючеци,но като ги свири,го раздава виртуозно):P Просто не харесвам хора,които си обичат"чалгица".Като иска да свири човека кючек да свири поне народна музика.Там има много по-интересни ритми.Чалгата да си я свирят турците и другите Ориенталски народи.Ние нали сме в Европа.Защо не слушаме по-европейска музика,каквато е нашият фолклор, ами налитаме по ориентало просташки модернизирани кючеци,на които 15-годишни девойки си показват хубостите ,танцувайки върху някоя маса.Хайде всички да засвирим кючек дружно.А защо да не прекръстим форума на forum.kju4ek.org Таман ще има по-голяма посещаемост.

 

П.П Не се обиждайте, просто мразя ориенталщината и мразя да се чувствам отново под турско робство.И мразя да не ни се уважава фолклора!

Редактирано от bonzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.