Jump to content
Българският форум за музиканти

какъв е тоя трик с метална плочка?


Recommended Posts

чета из нета разни работи от рода на "купих си евтино смотана китара и нек адаптера беше мноо смотан, но му сложих метална плочка и това вдигна аутпута му няколко пъти и сега стана по добре звучащ от мексикански Фендер" :metalist::)

 

това е примерно де, срещал съм го доста пъти, ама каква е тая плочка, защо и къде се слага, какво прави изобщо??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един москвич квото и да му сложиш все ще си е москвич :)

много ясно, просто ми беше интересно кво е тва и защо го правят, не казвам че прави звука по-добър, защото не знам какво е. Ще потърся да ви дам линк. на няколко места съм го срещал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цитати от ревю на скуаер сток адаптери:

with steel plate on back giving it somewhere around triple the output A VERY LOUD PICKUP ONCE MODIFIED

 

With the metal plate on the back boosting them I can not get over how great they sound

 

These stock pickups give such a bright clean sound I like them better than the Tex Mex pickups, Fender Lace and basically Fender American series pickups in general!

 

това последното не е хич за вярване, но ми стана интересно за тази steel plate

 

ето и линка:

http://www.harmony-central.com/Guitar/Data...t-Stock-01.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви амплитудно-честотни промени трябва да настъпят, но чак три пъти по-силен да стане, ми се вижда невероятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На това нещо му викат bass plate. Името говори достатъчно ясно за това как се отразява на звука :dance: В някои от адаптерите, разработени от Bill Lawrence има такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това променя малко магнитното поле, вместо два магнита с разменени полюси се получава един U образен магнит. Тези магнити са най-силни с най-голяма .. как да кажа.. "плътност" на магнитното поле

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На това нещо му викат bass plate. Името говори достатъчно ясно за това как се отразява на звука :godbless: В някои от адаптерите, разработени от Bill Lawrence има такива.

тъкмо четох насам-натам за това, само че не е bass plate, а base plate

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

току що направих въпросния мод на бридж адаптера на моя Squier, който на клийн звучи тънко с много високи, като позвах парче от ламел от трансформатор (пише материала да е с добри магнитни свойства) и разликата е минимална - звучи съвсем леко по-плътно с повече бас, като казвам минимална имам в предвид почти няма разлика.

 

ето и един сайт където има записани семпли

http://www.acmeguitarworks.com/Strat-Picku...lips-W1C28.aspx

като едните адаптори ги пробват с и без метална пластина.

лично аз и там почти не намерих разлика, само в 1-2 записа се усещаше малко по-плътен да е звука, но това което казват, че било голяма работа тоя мод е дрън-дрън

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Материал с магнитно-зависими свойства,поставен на посоченото място,би трябвало да измести магнитното поле в посока към себе си и съответно,да "отслаби" въздействието му в областта на амплитудните вибрации на струните.Като резултат,би трябвало да се намали силата и тонът да стане по-глух(при всякакъв тип затихване,първо "страдат" високите хармоници) - може би нещо,като звучене на много стари и "издухани" струни,в сравнение с нови.

 

Но не бих твърдил със сигурност,преди да се пробва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чуй семплите от сайта - на единия бридж адаптер модел "хот винтидж" или нещо такоз има запис със и без base plate, разлика - в някой семпли едва доловима, в други няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.