Jump to content
Българският форум за музиканти

Zoom 505 Ii


Recommended Posts

Абе ефектите да са ви проблем, който може да свири и през Милин Камък да го пуснеш, пак ще свири яко!

Абе каквото и да си говорим през "Милин Камък" малко се съмнявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно доказателство че Zoom-а звучи ужасно.

Digi-Tech е много по-добре.

На мен лично ми харесаха семплите на spotlight_kid... :D Все пак си говорим за процесор за 150 лв... Защото започна да се получава нещо от сорта на "ми кат е за 150 лв вземи онова за 180", после сигурно ще има "ми като е за 180, напъни се още малко и зимай еди кво си за 220.." :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в крайна сметка се оказаха 170 за Зуум Г2. ;) Ае да ми е честито и по-скоро да събера пари за нещо по-добро. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
а през ЛЕЛЬ?  :P

 

Не знам дали ЛЕЛЬ са по-класни от Милин Камък => не мога да изкажа мнение ;):P;)

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако видя някъде ЛЕЛЬ веднага ще си го взема. просто няма такъв кривоч

и като започнете да се карате кой ефект е по-добър си мисля аджеба що още не сте осъзнали че звука не идва от ефекта........колегата DARK много правилно ви каза как стоят нещата. първият ми ефект беше един дистер Милин камък - преминах през всякакви процесори и камиончета и винаги съм постигал желания звук, който се харесва и на останалите. тайната е в разцъкването и в усещането за звук, а не в това дали ще вземеш зум за 100 лв, бос за 500 или маршал плекси за 5000

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако видя някъде ЛЕЛЬ веднага ще си го взема. просто няма такъв кривоч

и като започнете да се карате кой ефект е по-добър си мисля аджеба що още не сте осъзнали че звука не идва от ефекта........колегата DARK много правилно ви каза как стоят нещата. първият ми ефект беше един дистер Милин камък - преминах през всякакви процесори и камиончета и винаги съм постигал желания звук, който се харесва и на останалите. тайната е в разцъкването и в усещането за звук, а не в това дали ще вземеш зум за 100 лв, бос за 500 или маршал плекси за 5000

Стратокастер, винаги съм уважавал мненията ти в този форум. Ужасно си прав за това!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте плюли зума, с добро кубе си върши добре работата. А между другото това е най-продавания ефект в света за времето си. Тва не е случайно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да, за цената си навремето тоя модел беше добър, но като го сравниш с нещо аналогово разбираш че ZOOM SUX !!

Дори и да е така, много хора оправдават собственото си лошо звучене със Зуум, вместо да наблегнат на техниката си, или да поразбутат настройките на процесора. Да не говорим, че много от най-силно плюещите тази марка, най-вероятно даже и не са виждали Зуум, но говорят заради самото говорене. Стратокастер е прав, че може да се постигне прилично звучене и с Лель, и с Милин Камък Дисторшън. Както и да омажеш звука и с най-добрия лампов усилвател. Тези теми започнаха да стават адски досадни, не мислите ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 
Малко съм притиснат от обстоятелствата в момента и ми се налага спешно да си купя ефект.
Защо непременно да купуваш? Има и вариант да намериш отнякъде схема и да си направиш сам. ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да, за цената си навремето тоя  модел беше добър, но като го сравниш с нещо аналогово разбираш че ZOOM SUX !!

Дори и да е така, много хора оправдават собственото си лошо звучене със Зуум, вместо да наблегнат на техниката си, или да поразбутат настройките на процесора. Да не говорим, че много от най-силно плюещите тази марка, най-вероятно даже и не са виждали Зуум, но говорят заради самото говорене. Стратокастер е прав, че може да се постигне прилично звучене и с Лель, и с Милин Камък Дисторшън. Както и да омажеш звука и с най-добрия лампов усилвател. Тези теми започнаха да стават адски досадни, не мислите ли?

преди време свирех с един ЛЕЛЬ и един бос оведрайв...ами супер звук си беше кривоча беше супер...кофтито беше че чистата белнда просто я нямаше...иначе моя ЗУУМ съм го включвал в Маршал у звучеше ужасно добре...не че Маршала е дребна подробност..иначе по-принцип е въпрос на кинти ако имаш кинти просто си купуваш нещо по-добро...а ко не и ЗУМ-а върши работа и си заслужава парите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.