Jump to content
Българският форум за музиканти

Басистът на Alex Acuna свири с български бас, освен това има Firesound


Recommended Posts

Докато гледах видео на Alex Acuna Trio в YouTube ми направи впечатление, че на единия бас има инкрустиран надпис "Mаthisen". Сетих се, че съм виждал снимки на този инструмент в сайта на Диката. Говорих с Диката и той си "призна", че Пер Матисен му е клиент и даже е поръчал още 2 баса при него! Освен това Никифена е ремонтирал електрониката на негов Мюзикмен, а Матисен си е купил Firesound и S-amp!

 

На това видео въпросният бас се вижда добре - подпрян на стойка до усилвателя:

А на тук е в ръцете на Матисен:

 

Матисен свири страшно, въобще цялото трио е наслада за душата за всеки, който има афинитет към подобна музика. Ако на някой името на Alex Acuna не му е познато - нашумява с участието си в Weather report в най-силния им период, свирил е с Chick Corea, Paco De Lucia и подобни люде.

 

Браво на Диката и Ники, пожелавам им още клиенти от подобен калибър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Норвежка глава. Роден в семейство на музиканти, завършва Бъркли. Цял живот се занимава с музика. В момента свири в триото с Алекс Акуна и в още една формация с името FFEAR заедно с един от братата му Оле. Май имаше и още проекти, но при него е така. Много свирене. Спомням си, че преди 1-2 години Пер ми се похвали, че свири с Алекс Акуна. Знаем го, тия дето са феновете на Джако Пасториус. В момента Диката му прави нов фретлес. На него пак ще пише MATHISEN. Освен, че Пер свири наистина жестоко, той е и много готин и много скромен човек. Известен е с това, че има маса ефекти:

Позволявам си да ползвам една от снимките му във фейсбука:

 

46611_150043781687668_100000461405848_344924_4579503_n.jpg

 

Чакам го това лято в България. Обещал съм му почивка в Пловдив и и после в троянско в хотела на леля ми ;)

Между другото, двама от братята му, не знам колко има, също ползват мои ефекти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.