Jump to content
Българският форум за музиканти

Всичките ми ефекти спряха да работят!


Recommended Posts

Общо взето свиря на китара

 

имам 4 ефекта под формата на камиончета

захранват се с различни адаптери

9в, 12в, 18в

 

Историята е следната. Свирих си вечерта на китарката с включен дистър и уа-уа ефект.

Изключих всичко нормално и прибрах техниката.

 

На другия ден когато реших да включа китарата, тя се чуваше слабичко. (заради преампа на единия ефект)

като натиснах за да включа дистъра звука изобщо спря.

 

когато е в байпас режим се чува нормално чистата китара, но когато се опитам да активирам Уа-уа ефекта или Дистъра - звука спира тотално.

Какво стана ??

Опитах по отделно да ги включа, опитах с други кабели, опитах с другата ми китара която е с пасивна електроника, пробвах всички контакти в къщата. Резултата е винаги един и същ, когато са в байпас работят нормално (така да се каже) когато ги включа не издава никакъв звук. НЕ е и от кубето защото опитах да включа ефектите във компютъра ми с преходник. Отново същата ситуация. При байпас се чува звук от колонките, но при дистър - не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали захранването на захранващите "адаптери" е в ред. Това е горе долу единственото общо за да има проблем с всички "камиони".

В положение "bypass" обикновенно не се използва захранване. Което логически води до проблем със захранването. Друг е въпросът, ако светят ефекчетата - тогава захранванията работят (доколко качествено е друг въпрос) и нещата отиват до ходене на доктор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може някой от захранващите адаптери да е сдал багажа пробвай с батерийки

ако има възможност за такива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си бил прекалено сънен и да си боднал някой траф в грешния ефект?

Тия 18V, ако ги подадеш на 9V ефект, може някои кондензатори да са си направили заря.

 

Наистина виж кои ефекти си работят и кои са се повредили.Замери с мултицет всичките трафове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

когато е в байпас режим се чува нормално чистата китара, но когато се опитам да активирам Уа-уа ефекта или Дистъра - звука спира тотално.

Какво стана ??

 

Спокойно, нищо страшно не е станало, причината е, че някоя от Volume-врътките ти е на нулева позиция, затова и при байпас всичко е нормално, а при включени педалчета няма звук.Така че, просто си провери въпросните врътки и всичко ще е тип-топ.

 

Хайде пък ще черпиш по бира, като дойда във Варна тоя месец :cheers2:

Редактирано от Hot_Head
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, подценявате ме :)

 

Не е от волумето на ефектите.

Опитах и с батерии. Не работят! Пробвах 2 ефекта, уауа и дилей с батерия няма ефект, отново когато се включат не тръгват.

На байпас опитах с различни ефекти, единия е тру байпас, като дрънна като е изключен свири, като го включа НЕ

Опитах и с друг ефект който не е тру байпас. Като сложа адаптера в контакта ефекта СВЕТИ и се Чува, като го активирам СВЕТИ но не се чува нищо.

В къщи имам 3 кабела за китара опитах ги и 3те. Довечера ще ми донесат още един.

Опитах с различни китари, дори с Клавир и БАС, като включа ефекта (говоря че съм опитвал по отделно всички ефекти) не работят!

Занесах цялата техника в друга стая, отново същото нещо. Дори на двора има друг разклонител и там опитах пак не работят.

 

Взех само дистъра и адаптера му. Занесох го у приятелка, там с нейната китара Работи!

Сега се каня да взема цялата техника с кубето и кабелите да пробваме отново.

 

 

 

Побърках се.

 

 

И така

 

Parni_Valjak на работа използваме UPS бучнах в него разклонител кубето ефект и китарата, отново същото нещо.

 

Acei - Опитах с 2 ефекта и 2та си светят с батерийките но не променят звука както си му е реда.

 

Slacoth - Колега не съм променял адаптерите понеже разклонителчето ми е със бутонче он/оф и директно от там си ги гася без да ги вадя от ефектите, не ги прибирам от мястото където свиря.

 

Hot_Head - Не е от волумето, понеже пробвах с друг ефект като уа-то което няма врътка за волуме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да има случайно прекъсване в кабели, куплунзи, печатни платки... Така един път може да работи, друг път не. Това е един от неприятните случаи, когато откриването на проблема яде много време на специалиста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не мисля че проблема ти идва от китарата.

 

Опитах и с друг ефект който не е тру байпас. Като сложа адаптера в контакта ефекта СВЕТИ и се Чува, като го активирам СВЕТИ но не се чува нищо.

 

Предполагам, че под "ефекта СВЕТИ" визираш светодиода му?

Би трябвало именно този "друг" ефект да се е повредил, защото преди да си го активирал, не би следвало да работи светодиода, а ти казваш че свети и преди да си натиснал суитча.

 

Взех само дистъра и адаптера му. Занесох го у приятелка, там с нейната китара Работи!

 

Направи така и с останалите ефекти, но не ги включвай заедно, както май правиш, а ги тествай последователно, без да ги навръзваш едновременно в една верига.Иначе никога няма да разбереш от кой ефект идва проблема.

 

Другото, което ти предлагам е да вземеш дистъра и да го включиш само него в твоето кубе.Ако не работи добре - значи най-вероятно имаш входен кондензатор за смяна.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, в интерес на истината се оправиха сами ?!

4 дена нищо не работеше. Сега всичко си е наред.

:blink:

 

Дадох на приятелката ми да пробва да види че не тръгват, и в нейните ръце всичко си работеше :ok:

 

Не се ебавам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то е така, любовта чудеса праи, ти кво си мислиш :thumbs_up: това на свой гръб съм го изпитал... :secret:

(а случайно да искаш да допълниш чейна с един дилей? ;))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.