Jump to content
Българският форум за музиканти

Чуденка за електротехници


Recommended Posts

Не, разклонителите които ползвам са си най-обикновени, с 2 до 4 гнезда. Това, че след направата на зануляването, забелязях проблема, си беше случайност, прав си. Иначе единият разклонител го отворих, огледах го добре, всичко си му изглеждаше наред. Даже му откачих кабела земя от шината и при включен щепсел в контакта, на другия край на откаченият кабела земя пак си даваше напрежение. Отворих му и щепсела, да видя дали там евентуално не става нещо, но и там беше добре положението. Демек какво се оказва - дори ако имаме щепсел със кабел без да е свързан кабела към тяло на разклонител, да си "виси" свободно във въздуха единият край на кабела, проводник земя пак се намира под напрежение. Това все повече ме кара да се замислям за идеята с индуцирането на напрежение от фазата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като отново занулих вече сменения контакт А, проблем вече няма. В най-скоро време ще зануля и останалите контакти в къщата. В крайна сметка, смятам че виновника за всичко е било индуцираното напрежение от фазовия проводник, до по-логична идея не можах да стигна. Благодаря на всички за съветите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно обаче все пак да включиш микрофон в интерфейса си, който е включен в съответният "проблемен контакт" и да провериш все пак дали при допир с микрофона има пак проблем. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В крайна сметка разбра ли откъде ти идваше проблема,ако си го решил,сподели?

От опита който получих от практиката,първият разклонител който включвам в контакта е с дефектно токова защита, и в него вече включвам апаратурата,дори в къщи където съм сигурен в контактите си, защото в контактите се включват различни по мощност електро уреди,които могат да извадят от строя и най сигурния контакт.Както казват, на тока майката му е здравата и правилна връзка!

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Telerig

Проверих го. Фазомера не отчита нищо, за разлика от времето когато имаше проблем. Също и нарочно спретнах ситуацийката с инцидента, за всеки случай, хванах се за масата на китарния кабел с едната ръка, а с другата с един наплюмчен пръст бутнах микрофона, но нищо страшно този път.

 

@iliev.p

Както казах в предния си пост:

"В крайна сметка, смятам че виновника за всичко е било индуцираното напрежение от фазовия проводник, до по-логична идея не можах да стигна."

И решението - зануляване (при липса на заземителен проводник в инсталацията) на проблемните контакти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защитното зануляване винаги е било добро решение при липса на заземяване. Не мисля обаче, че при теб проблема е в индуциране на ток в нулевия проводник, доста голямо е измереното напрежение. По-скоро става въпрос за някаква утечка в същия токов кръг, но няма как да съм сигурен за това. Както и да е, най-важното е, че всичко е свършило добре. :) Пожелавам ти много свирня и малко, даже никакви токови разправии в бъдеще. :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се пресъединявам към думите на "Мефистофел82",но все пак купи си разклонител с дефектно токова защита, да нямаш проблеми. :cheers2::punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.