Jump to content
Българският форум за музиканти

МАЛКО ПРОБЛЕМЧЕ


roadrunner

Recommended Posts

искам само да знам нормално ли е да се клатат адапторите на китара,за6тото мойте се клатат бая.те са 2 хъмбъкара EMG-HZ,а китарката е JACKSON DK27 baritone.та мисълта ми е 4е ми е 6то годе нова китарата и ако тва не е наред да зимам мерки навреме.мерси предварително :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами от снимките от нета, които видях на въпросната китара, забелязах че адапторите ги държат по един болт и отгоре и отдолу. Тогава е съвсем нормално да се клатят когато ги натиснеш, защото само тия два болта не образуват стабилна равнина, която да е успоредна на струните, да кажем... Виж, ако се клатят без да ги бараш само докато свириш, това вече си е проблем :green: Но не ми се вярва да е така. Нема 'а се пуашиш :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми те не се клатат целите адаптори заедно с тая рамката на която е болта а само пластините на които пи6е ЕМG-HZ и то като ги пипна или като пораздрусам китарата вътре се 4ува се едно друсам каси4ка със стотинки(без майтап).ина4е като свира май не се покла6тат. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, рамката няма как да се клати, защото е хваната с 4 болта за самото дърво на китарата. А иначе това с дрънченето наистина е...странно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и мойте така се клатят като ги побутна.иначе не.а да използвам случая и да попитам как да позная дали свиря на бридж и мидъл или бридж и нек адаптери(със скуар стратокастер съм)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то наш'то стана някъв чат ама...айде да обяснявам като съм тръгнал :lol:

 

как да позная дали свиря на бридж и мидъл или бридж и нек адаптери

 

Ами...ако китарата ти е окабелена правилно, ако приемем позицията, при която 5 степенния превключвател "сочи" към грифа за 5-та, то адапторите работатят така:

 

5-та: Neck

4-та: Neck + Middle

3-та: Middle

2-ра: Middle + Bridge

1-ва: Bridge

 

T.e. Bridge + Neck има само, ако си си направил някакво алтернативно окабеляване на китарата. Иначе ако това не помага - когато китарата е включена когато почукаш по точките на адапторите с перцето се познава (с дист става още по-лесно). Ако се чуе ясно почукване, значи адаптора работи, ако е заглушено - не. :)

 

...Абе...за вас Google няма ли? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха мерси много за тая информация.аз си знаех 4е е така ма си мислех 4е става дъма за някви по конкретни адаптори и т.н.както и да е.а тая китарка с тва дрън4ене няма да я бъде.и 6е я носа някъде да я пипне специялист :) 4е не ми се 6те от на4алото да се преебава.6ото и без тва струва майка си и ба6та си. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че е офф, за което много се извинявам, но така и така е станало на дума...

 

Още не мога да разгадая на Уошбърна ми Х30 как точно му се делят адаптрите... Поне се опитах да ползвам цайсатия чичко Гуугъл, но най-добрият еквивалент, който открих е, как е делението на адаптрите при съответни по модел (2 хъмбъкъра, 3 way switch с coil tap) Seamore Duncan-а.

Така че ако някой може да подскаже нещо, мерси :D Щото засега ползвам само ушите си общо взето :):lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че е офф, за което много се извинявам, но така и така е станало на дума...

 

Още не мога да разгадая на Уошбърна ми Х30 как точно му се делят адаптрите... Поне се опитах да ползвам цайсатия чичко Гуугъл, но най-добрият еквивалент, който открих е, как е делението на адаптрите при съответни по модел (2 хъмбъкъра, 3 way switch с coil tap) Seamore Duncan-а.

Така че ако някой може да подскаже нещо, мерси :D Щото засега ползвам само ушите си общо взето :):lol:

почукваш с перцето върху адаптора. ако се чува през говорителя почукването, значи адаптора работи. това важи и за отделните намотки на адаптера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз забелязах че са клатят на моя страт явно е нормално

отначало си мислех че просто са ги направили паянтови на китайката...

но явно с е нормално

пък те не са плеснати за дърпане там тия адаптери, за т`ва си има струни.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да го подпреш с нещо адаптерите да не се клатят. Аз на моите китари ги подпирм отстрани в дуплите им с едни гуми. Така се минимизира микрофонията, и хубавия фийдбек излиза веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...как да позная дали свиря на бридж и мидъл или бридж и нек адаптери...

Може и самата струна да натиснеш, докато се опре в някой от pole pieces. Чува се много по-силно, отколкото с перцето. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да го подпреш с нещо адаптерите да не се клатят. Аз на моите китари ги подпирм отстрани в дуплите им с едни гуми. Така се минимизира микрофонията, и хубавия фийдбек излиза веднага.

е с кви гуми4ки 6е стане.и кво е фийдбек??? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.