Jump to content
Българският форум за музиканти

Траш "машинка"


go6o0802

Recommended Posts

Здравейте колеги от скука реших да пусна една тема да видим кой какво мнение има :)

Каква според вас е най-подходящатата китара за траш не само като марка и електроника но и като визия

 

 

Мое мнение:

 

Jimshinekingv.jpg

 

или

 

Jackson%20Kelly%20003.jpg

 

 

относно адапторите аз съм много доволен от Seymour Duncan свалени от Jackson RR3

 

jackson_RR3_EDS_a1.jpg

 

Дърво: Махагон , корина

 

 

Поствам това и поради втора причина , смятам да си направя китара по поръчка и искам да знам мнението на хората защото съм сигурен че има някой който разбира много повече от мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заклет фен съм на Jackson просто...знам че има много по добри китара като за моята цел но смятам като поръвам от Custom Shop китара да бъде Jackson ,B.C. Rich или Dean.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите траш машинки и предпочитания:

Дърво: Елша (Лично предпочитам махагонови китари за по-рокаджийски работи)

Адаптери: Seymour Duncan, EMG (относно които бях против до скоро време). И да не е за вярване, Джаксънските адаптери се представят добре вече години наред (което няма да ме спре да метна един SD TB-4 на бридж позиция някога)

Визия: Jackson KV или някой суперстрат като Jackson Soloist / ЕSP Mirage / BC Rich Assassin.

 

24249759112987727531308213165hdh2J0q6U2sXqP3ONvfq.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже видях смисъла на темата ,а мисля че няма за какво само да започвам нова кажете също кой модели китари според вас са най-подходящи за Power и Neo-classical metal?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това вече зависи основно от ефекта който използваш но все пак за Power един приятел ползва Gibson Explorer и Fender Showmaster

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде стига с тези безсмислени теми.

Един от най-великите блусари, Албърт Кинг свири с Gibson Flying V, която се счита за метъл брадва.

Няма универсална китара, но няма и такава, която, ама само тя да е най-подходяща за точно определен стил.

Митове - много, но и разбивачи на митове се намират.

Снощи Пол Гилбърт ми отнесе главата, свирейки с китара, която не е с хъмбъкъри, нито с активна електроника или с Флойд роуз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ZZ Top свирят с Explorer-оподобни китари. :thumbs_up:

Но има нещо и в естетиката на китарите... не му отива на един блусар или джазмен да грабне един BC Rich Beast, или някой пауър метълист да свири чистите пасажи с Gretsch White Falcon например.

 

А между другото, Пол свири ли снощи с дрелката? Не съм пускал Гугъла за снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Най "добрата китара" е човека който свири на нея,всички фирми се стремят да вземат позиции близки на тези които са заели години наред"Гипсън" и "Фендър".Това е една от причините да няма точно определена китара само за един стил,стилът идва от китариста който свири на нея.Великите музиканти са търсени от самите фирми,да рекламират техните инструменти свирейки на тях.Те затова са специално изработени по техен вкус и претенции.Слаш в едно интервю каза че една китара си е купил с свои пари а другите са подарък от "Гипсън"ако не ме лъже паметта. :cheers::virtuoz::music336::punk_guitar:

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001:

@Lord Shredulous - макар и да е доста субективно, какви са разликите между грифовете на LTD-то и Jackson-a / става въпрос като удобство и комфорт, а не за разлики между Neck-thru/Bolt on и палисандър/абанос/?

:thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грифът на Джаксъна ми се струва с по една идея по-широк, но и по-тънък от този на LTD-то. Прагчетата са съответно джъмбо и по-джъмбо. Усещането при свирене е различно, защото използвам различна комбинация струни/строй - 9ки(защото флойда е блокиран отзад и на практика няма противодействаща сила от пружините) и стандартен строй на Джаксъна и 10ки и Eb на LTD-то(в стандартен строй ми е малко по-неудобно с тези прагчета).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Наистина е страхотна, но има 2 недостатъка- липса на tone потенциометър и материалът на ф-борда, започва да лепне след около 10-15 минути на нея.

И все пак за цената си е подарък.

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.