Jump to content
Българският форум за музиканти

Sound карта


hypermusic

Recommended Posts

Ползвах търсачката, но все пак да попитам, тъй като прочетох разни неща, но не можах да се ориентирам особено.Разбрах, че creative са зле и audigy по-стават (до колкото разбрах). Може ли някой да ми даде някви приблизителни цени и да даде предложение за нещо по-добро от тях двете , което да не се отразява твърде драстично в цената? Целта е свирене в реално време с midi клавиатура и guitar rig, както и пускане на семпли и т.н., а и маааааалко запис. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от проучването което направих

стана ясно че най добре за нашите цели - музика,са-

ЕМУ,М-Аудио, евентуално Ямаха

криейтив,ему-енсоник -са една фирма - като криейтив са си добри за

геймъри - не ти трябват за музика

аз си взех ЕМУ

ама още не съм я хакнал - за да не прецакам гаранцията

тия дни ще имам мнение - но в книжката си пиши- ЕМУ-25 години разработват

тия карти - и ги правят за професионален звукозапис

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ему = креатив, пък ако ще и от 30 години да твърдят че ги правят

 

 

ему картите са със същите процесори като аудижи, само че с други драйвери и с доста по добри конвертори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ему картите са със същите процесори като аудижи, само че с други драйвери и с доста по добри конвертори

Може би по-скоро обратното - крейтив картите ползват процесори от ЕМУ. Колкото до конверторите - разликата е от небето до земята. Особено добър пример е EMU 1212.

 

Нискобюджетни опции са EMU 0404 и M-Audio Audiophile 2496. И двете са по-добър избор от някое аудиджи. По-добър избор са EMU 1212 и M-Audio Audiophile 192. За всяка от посочените карти е необходим добър предусилвател/пулт и т.н. Това сме го дъвкали в някаква друга тема или май в доста други теми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Процесорите" на картите е това, което смята ефектите. Аз досега не съм ги използвал тези ефекти.

 

А по принцип има доста карти и от различни марки вкл., които по същество използват едни и същи чипове, което не означава, че звука който влиза/излиза в/от компютъра е сходен. Това зависи от много повече обстоятелства от един чип.

 

ЕМУ1212м си заслужава парите (че и повече) дори само заради конверторите и миксера & драйверите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е обратното niki123bg ;)

 

креатив правят мнооого повече пари от геймърските карти и винаги удрят първо там, в момента може да си купиш еX-Fi базирана карта, докато поколението ему което ще ползва същия чип още не се е чуло да излиза, но и това ще стане имайки се предвид че чипа е най малко 10 пъти по бърз от последния им, който ползват в аудиджи 2 и 4

 

Между другото аз в момента съм с аудижи 4, и чесно казано като изключим супер скапаните АД конвертори които ползва, ДАковете му хич не са лоши - 24 бит/192 кхз, 114 дб динамика... картата е доста добра за слушане, а според мен тей като има цифров вход евентуално може да се включи някакъв външен АД... инъче картата си поддържа АСИО2, като действително го поддържа на ниво, не е само софтуер защото латентноста и натовартането са доста по ниски отколкото ако ползваш някой софтуерно асио като асио4алл или това което нвидиа включват в драйверите си.

 

Картата струва към 120 лева, и освен че е долу горе кадърна за демо записи е изключително добра за гледане на филми и игри, освен това е 7.1 канална, поддържа еах 4 и т.н. за разлика от най ефтиното ему което струва към 200 лева тук в БГ, което е двуканално, демек има 1 стерео вход и 1 стерео изход, и в извън музикален аспект единственото което може да предложи е нормален стерео звук

 

Всичко зависи от нуждите ти, и все пак имай предвид че дори и най хубавата карта не записва сама, и изобщо не е гаранция че ако дадеш пари ще получиш по добре резултати... аз съм чувал и правил записи с АЦ97 кодек интегриран на дъното които звучат по добре от "студийни" записи, правени на професионална техника и срещу заплащане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На човека му трябва за това

Целта е свирене в реално време с midi клавиатура и guitar rig, както и пускане на семпли и т.н., а и маааааалко запис.

 

За такива цели зимай според парите :cheers:

И аудиджи да земеш се тая ;)

А и за звука всичко е комплексно. Зависи от усилвател. колони, софтуер...

Естественно и от звукова карта :cheers: и от още много други неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми да, аудиджи 2 или 4 ще му върши перфектна работа, тей като май вече не се продава audigy 2 value която струваше към 44$ следващото най ефтино е audigy 4 value - модела е SB0610 - към 60$, следва audigy 2 XS която е малко по скъпа и чесно казано не си струва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е обратното niki123bg ;)

Пак си помисли :)

 

Криейтив в повечето си карти (може би без последната генерация) ползват точно процесори от EMU (EMU10K) и ако ми покажеш карта на EMU, която да ползва процесор на криейтив ще те черпя бира ;)

 

Освен това, както synchu спомена - тези вградени DSP-та са толкова трагични, че никога няма да тръгнеш да ги използваш като част от миксове - има в пъти по-добри VST-та. Ако някой иска карта с добри ДСП-та - това е например Creamware Luna, която ти дава примерно 3 броя Sharc процесори. Друга опция за DSP е да се вземе UAD карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и на Тс електроникс дсп - тата не са никак "лоши" :)

И ние искаме, ама са относително скъпи ;)

 

Аз си взех процесор на берингер (24 бит/96 КХц конвертори) със SHARC. Звучи много 'арно ;)

 

Не трябва да се забравя, че в случая с ДСП-тата са изключително важни самите алгоритми - тоест с едно и също ДСП може да се получи тотално различен звук според алгоритмите които се напишат за него.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е обратното niki123bg ;)

Пак си помисли :)

Надали има чак толкова голямо значение кой е прав ;) Ако все пак държиш истината да изплува драсни някой писмо на креатив :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е обратното niki123bg ;)

Пак си помисли :)

Надали има чак толкова голямо значение кой е прав ;) Ако все пак държиш истината да изплува драсни някой писмо на креатив :read:

Разбира се, че няма значение кой е прав - важното е да не се дезинформират хората.

 

Имам 3 платки на криейтив, които стоят все още в къщи, така че няма нужда да пиша на криейтив - то си е ясно като бял ден чие е ДСП-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Niki извинявай, но има ли към Аудиджито 4 СЕ креатив асио(поддържа ли асио), защото на сайта на креатив не можах да намеря данни(на другите карти изрично е написано, а Лайв 24бит???).

Втори въпрос ако си взема такава карта къде ще си вържа Миди-клавиатурата?? Дали е възможно да използвам гейм/миди-контролера на дъното, ако като съм забранил вградената звукова карта( в биоса се забраняват поотделно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.