Jump to content
Българският форум за музиканти

Струнник вместо Флойд


Recommended Posts

Здравейте искам да попитам дали ако е махнат Флойд Роуза на китара може да се сложи струнник и да не се слага тремоло.И това ще повлияе ли на звука по някакъв начин?Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ти е да правиш такава модификация? Дори да го сложиш как ще скриеш дупката , която ще зейне от флойда? Колкото до това дали ще има значение върху звученето на китарата не съм сигурен ,че ще е нещо чак толкова осезаемо.Мисля, че все пак ще имаш проблеми с екшъна.В крайна сметка китарата е правена да е с флойд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Защо ти е да го правиш това? Според мен по-добрата и лесна идея е просто да си блокираш флойда, ако не го ползваш. Директната замяна на floyd rose тремоло с fixed bridge такова не мисля че е възможно, ще трябва да се преправи нещо по тялото на китарата, просто по различен начин се закрепват двете системи.

 

EDIT: Ееее все ме изпреварват :D

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Снимката е произволна от Гугъл. :D Не ми се занимава да отвъртам винтовете на моята, та да показвам, че съм сложил батерия.

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С батерия или трупче и т.н. върши работа.

Прави се и перманентно. Слагаш дървения да запълни дупката, лепене, боядисване, етц. и накрая си монтираш примерно ТОМ бридж, ама за къф чеп... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори става въпрос за тремоло което е счупено от много рядка китара и такива тремола не могат вече да се намерят опитвах с други но са твърде големи за да влязат, може би има някое което ще стане но аз няма как да пробвам всички.И така не мога да сложа флойд нито тремоло остана само струнник.Ето снимка на проблема:

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2654/22524437817575369361307453605kIT0ZDFNTWa06UL4DpY4.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2332/190017526783573040013074536130FKAMZBrB6titMRBsVvJ.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2170/21271477787274455281307453619xXtbtcwdBPXpph1Uq8TS.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2261/20567071977275494461307453629sqXGvO3vOVZaKUqciWmC.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Както си го свалил от китарата сега, можеш да го занесеш в някой магазин и да потърсиш нови седла(ако в тях е проблема, защото от снимката мисля че едното е счупено). Кой знае, може да се намерят такива, които да паснат без (много) проблеми.

Иначе не е много оферта да слагаш Флойд (още повече ако е "рецесиран"), както и да се ядосваш с напасване и лепене на дърво в кухините, шлайфане, пребоядисване и лакиране и наново пробиване за струнник.

Мисля, че преди са слагали подобни тремола на някои японски Стратокастъри. Каква по-точно ти е китарата и какъв ти е нътът?

IMG_0292.jpg

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Kahler-а се нуждае от нагаждаща плоча, различна за различните видове тремоло, които заменя. А Stetsbar се нуждае само от 2 болта, което пак ни връща към въпроса "Да пълня или да не пълня кухината?".

 

А въпросното тремоло е Epiphone Bennder. Ако някой е намирал по магазините части за него или за Bendmaster FT, да пише, за да може колегата да оправи проблема по-скоро.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен но мисля, че съм виждал подобно (ако не същото ) в e-Bay. А иначе мисля че в Dinacord може да откриете подобен бридж който да пасне на китарата... Надявам се да съм помогнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.