Jump to content
Българският форум за музиканти

Амчи, ново парче


Recommended Posts

Аз много много не разбирам от такава музика, звучи ми като Amy Winehouse (човек чува това което знае). Особено впечатление обаче ми направи текста - ти ли си го писала или си наела човек? Супер професионален е!

Редактирано от The_Final_Cut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз. Всичко по песента съм правила сама(то си и личи, де green_angel.gif) . Радвам се, че ти харесва, въпреки че е доста личен. :)

Редактирано от Viara Ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеално си е и така парчето, но ако нещо оправяте има резон в казаните по горе неща, по напомпани и изнесени напред бас и барабани, най вече вторите и записани на живо! Но така си е смърт, ефектите не ме дразнят, дразниме само ,че се помотваш и бавиш албума :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе Албумите били демоде веке, сега на начинанието му се вика 'song collection' green_flying.gif. Ще имам предвид, че има интерес.thx.gif.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен основното качество на един изпълнител е да звучи естествено. Ще илюстрирам какво искам да кажа с пример:

Когато слушам Sade си мисля за момиче, което пее докато си полива цветята в градината. Когато слушам (повечето) български изпълнители си мисля, че са много добри, че са завършили консерватория, че много чисто взимат горно до и т.н. ОК, ама изненада: предпочитам да слушам Sade пред Камелия Тодорова примерно.

Според мен това е някаква детска болест да покажеш наученото, да се изпъчиш... Някакъв комплекс да не те помислят за прост. Ама нали не сме културисти, нали не го правим за себе си, а за публиката...

Същото важи разбира се и за барабанистите, басистите, китаристите и всички останали. И за мен естествено.....

Дано си ме разбрала правилно....

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно. Кое ти се стори "за публиката" ? Или не говориш само за това парче, а по принцип каквото от моите неща си слушал?cheers.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че парчето ще спечели, ако вокалната партия е по-изчистена и семпла. Не, че не е готино и така... Важи и за другите неща, които съм слушал.

А "публика" винаги употребявам в положителен смисъл... :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчето е много свежо и се слуша леко, браво.Откъм микс ми звучи някакси много in face, или отблизо, ако така ти харесва-няма проблем.Барабаните по моя вкус би трябвало да са малко по-рокаджийски, не мога да го формулирам научно обаче.Може би липсата на перкусии отрязва част от завършеното звучене.Вместо това чувам няк'ви ст'инки да дрънкат :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Много ми хареса!

 

Нищо не ми е в повече, даже напротив - кефи ме точно разпиленият детайл: звуците, които създават впечатление за динамика в околното пространство, тия непредсказуеми гласчета, дето се обаждат... като пилещи, неканени мисли. Като се има предвид и съдържанието на парчето, мисля, че човек не може да бъде сгъстено личен и много "дисциплиниран" в асоциациите си.

Абе, Вяра му кажи и повече не го хвали, фен съм!:bravo: :bravo: :bravo::hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Реших да продължа в тази тема вместо да правя нова :)

 

Наскоро имах възможност да участвам в друг саундтрак на Фил Кюран (преди време бях качила предната композиция, в която участвах).

Този път беше за един iBook със снимки/видео (time lapse), снимани на места, разположени на тропика на Козирога.

Ето трейлър, който можете да гледате безплатно: The Tropic of Capricorn-A Time Lapse Journey

А ето и линк към iBook-a за желаещите да си го купят ;).

 

От авторските, тук можете да чуете едно от парчетата, които подготвяме за издаване през 2013та: Let me down easy .

Ще се радвам да чуя коментари, весели празници на всички! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.