Jump to content
Българският форум за музиканти

Ниско, тежко и шумно ;)


Recommended Posts

Ако смятате, че китарите трябва да се настройват в Ми, че музиката трябва да е красива или че записите не трябва да надвишават -10db rms, може да пропуснете тази тема :greenangel:

 

Последен микс download

 

стар микс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебела работа. Тия брадъри не ти бяха пращали DI, нали? Китарите доста стъргат във високите и не се слепват с баса. Ок е саунда, но ако можеше да се развихриш, щеше да е пълен чук. Препоръчвам да вдигнеш психо лийдчетата, интересни са и може да стъпят още напред. Към барабаните и вокалите нямам забележки. Явно пичовете искат напомпан звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мощно ми звучи. Можеш ли да опишеш какви работи си правил долу горе. По-специално ме интересуват барабаните, ама не само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Барабаните са основно Slate Platinum. Въпросът "какво съм правил" е доста общ, но накратко:

съответното EQ и компресия на всички писти

reverb на вокалите и барабаните

delay и разни по-специфични обработки на някои фрази на вокалите

side-chain компресия на баса и китарите задействана от касата и соло барабанчето

tape saturation, компресия и maximizer на master bus-а

 

малко по нестандартен похват в случая е, че добавих още една писта за бас китарата с допълнителен (китарен) distortion въпреки, че първата поначало е мината през sansamp с доста драйв.

Ако има конкретни въпроси, ще се постарая да отговоря.

 

Мерси за коментарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми звучи на бг продукция т'ва. Много яко. :)

Китарите как са записвани? На трака с баса който има китарен дист не му ли трябва още малко режене откъм високите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарите доколкото знам са Mesa Dual Rectifier -> Marshall кабинет и sm57. Обработката се състои главно от (немалко) EQ.

 

По въпроса за баса - не бих казал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Боби, мисля че песента се е получила добре, баса определено е интересен, а също си отговаря и на стила;) Вече ми стана интересно да чуя целия албум!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.