Jump to content
Българският форум за музиканти

Колебая се между тези китари...


Fakee

Recommended Posts

Здравейте колебая се между тези китари:

 

http://www.veselinkoychev.com/f310.html

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_385/i_32245/GEWA_Acoustic_Guitar_D10_Dreadnought_TENSON.html

 

 

http://www.radoslavmusic.com/product.php?id_product=413

 

Искам да попитам дали някой е пипвал някоя от тези 3 и какво му е мнението.На "ямахата" съм свирил и ми харесва но все пак кажете мнения.

Благодаря Предварително :) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На мен пък корта повече ми хареса от ревюта в ютуб. Но от тях не се разбира много. Трябва да пробваш китарите и да усетиш коя ти е по-удобна, коя ти звучи по-доре... А и тоя корт е електро-акустичен. Електро-акустична китара ли исакш или акустична? Иначе ако питаш за качество на изработката по принцип на корт са има добри моделите.

Редактирано от polaris
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък корта повече ми хареса от ревюта в ютуб. Но от тях не се разбира много. Трябва да пробваш китарите и да усетиш коя ти е по-удобна, коя ти звучи по-доре... А и тоя корт е електро-акустичен. Електро-акустична китара ли исакш или акустична? Иначе ако питаш за качество на изработката по принцип на корт са има добри моделите.

 

корт-а не е електро акустичен.Акустичен е нещо са объркали снимките в сайта,китарата е на снимката която се показва като го отвориш.Електро-акустичният корт е AD800CE.Аз имах Ibanez V50 и търся нещо сходно с нея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ямахата е страхотна, въобще не се замисляй. Днес я пробвах, надсвири неколцина китари, които бяха с 50-60 лв. отгоре. На мен ми остава да пробвам още няколко Hohner-а за да реша окончателно за втората си акустична. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cort AD810. Има много силен и изявен "метален" звук, но е много нехармонизирана, ако ти говори нещо. :D

 

За втория въпрос нямам идея. Най-хубавите китари (акустични) са в естествен цвят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cort AD810. Има много силен и изявен "метален" звук, но е много нехармонизирана, ако ти говори нещо. :D

 

За втория въпрос нямам идея. Най-хубавите китари (акустични) са в естествен цвят.

 

Ахам благодаря ти много,мисля че ще се спра на ямахата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fakee - използвай бутон Нов отговор моля. Цитирането на предходните постове е силно нежелателно.

 

Това с "надсвирването на китари с 50-60 лв отгоре" е несериозно. 50-60 кинта е разликата в печалбата на търговеца от конкретно дистрибутираната марка и част от транспортни разходи и в този клас китари няма абсолютно никакво значение за качествата (или липсата на такива) на инструмента.

 

Ямахата е отлична китара в този най-нисък клас стига да попаднеш на добър инструмент. Гледай най-вече да е удобна, разстоянието на струните да е горе долу добре.

 

Този модел Ямаха не съм виждал в друг цвят.

 

EDIT: Walden също предлагат напоследък нелоши инструменти в тези ценови параметри. Разгледай www.musicworld.bg.

 

Цветът няма никакво (освен естетическо) значение за качествата на инструмента, като звук и удобство. Иначе отхвърляме половината акустично производство на Гибсън (като по-известна тук марка) и едни от най-хубавите лютиерски или такива на малки фабрики инструменти (например Санта Круз http://www.santacruzguitar.com/instruments/h_model_cat/h13/h13_model.html ~USD 3-4'000).

 

Yo The Real препоръчвам ти отново повече четене и по-малко "категорично заключаващо" писане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за мненията!Искам да поясня че това няма да ми е 1вата китара.Изчетох много,гледах и ревюта :D също и мнения на приятели.До колкото до цвета знам че няма никакво значение,просто исках малко разнообразие в цветовата гама защото предните ми китари бяха "натурални" и може би сега ми се иска черно :D но наистина това няма никакво значение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yo The Real препоръчвам ти отново повече четене и по-малко "категорично заключаващо" писане.

Е стига де! :D Човека искаше мнение, а по случайност днес бях пробвал два от трите модела, които е посочил. За какво категорично заключващо писане си говорим, да не съм го оковал във вериги и съм му бил шамари, докато поиска Yamaha-та?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.