Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения за бас Cort Action


golfabitch

Recommended Posts

Събирам пари за нов бас.Мисля да е 5 струнен,защото дава повече възможности за свирене на различни стилове,импровизации и сола.Реших да е Cort Action

http://www.musicworld.bg/bg/c_400/i_20665/Cort_Action_V_BK.html

В Бургас свирих на такъв,но друг цвят.Харесва ми звука му,много удобен ми беше,но свирих на него само 20 минути.Надеждни ли са тези басове,по електрониката как са и имат ли някакви фабрични дефекти?

Мисля да го взимам от MusicWorld,но там инфото е доста объркано.Пише че е с адаптри Bartolini ,но те са на по-скъпия модел.

Баса върви ли с калъф или трябва да си купувам отделно?

Не знам дали този модел се предлага с P адаптри.

Дали е добра идея да го взема от сайта,защото не знам в музикалния магазин в Сливен дали ще имат точно такъв на склад а ще излезе към 400 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.cortguitars.com/_webapp_3835189/Action#

 

Адаптерите на Action-серията не са Бартолини; в MusicWorld като цяло имат някои неточности в спецификациите.

 

Ако не е упоменато изрично (а в конкретния случай не е), няма включен калъф в цената.

 

По всеобщи мнения, Cort Action басовете са един доста добър избор в този ценови клас. Лично аз нямам кой знае каква база за сравнение, но имах 4-струнен Action и бях доста доволен. Смених го, защото минах на малко по-висок клас инструмент.

 

Ако си свирил на такъв бас, харесал си звука и си установил, че ти е удобен, не е проблем да го вземеш през сайта, макар че почти всеки тук би ти препоръчал да отидеш на място и да пробваш няколко инструмента, включително и някой от по-висок клас, за да можеш да сравниш звук, тегло, удобство при свирене и т.н.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал това:

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_396/i_20661/Cort_GB35A_BK.html

 

ако държиш на 5-струнен инструмент.

 

За парите си е много добър инструмент. Сносна електроника и механика, и качество на изработка, което не съм виждал и при по-скъпи инструменти. Action също не е лош избор. Най-добре е да ги пипнеш и чуеш и двата и да решиш на място. Калъф няма да е включен, ще ти я продадат в кашон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми допата този модел.Искам нещо по различно от фендерски вид и затова съм се насочил към Action-a.

А и за този Cort трябва да спестявам още доста време а искам да си взема по-бързо бас да се отърва от тая Кремона :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз исках да си взема нещо по-различно от фендерски вид, но като посвирих на Cort GB34A-WS зарязах всички коментари по външния вид. Тоя бас свири като за световно! Пробвал съм и по-скъпите модели на Cort /B серията/ и не можаха да ме хванат. Специално пък Action-a е направо смешен...

И като фен на 4-те струни препоръвам горещо този модел. Една година го мятам насам-натам и до сега съм имал проблеми с изключение на пукането в тон коректора.

 

И да, разходи се до Бургас ако нямат в Сливен. Моя вкус може да е различен от твоя ;)

Редактирано от Demetrii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми допата този модел.Искам нещо по различно от фендерски вид и затова съм се насочил към Action-a.

 

E, ako ще го избираш главно на външен вид, само си губим времето с обяснения. Ако нямаш достатъчно пари, защо не пуснеш за продан сегашният ти инструмент и да добавиш парите. То и Аction-a ще е много по-добре от това, което ползваш в момента, но си помисли дали има смисъл да вземеш нещо, което след 6 месеца ще искаш пак да сменяш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами избирам и по външен вид защото ще ми стои в стаята и ще го гледам и ще свиря на него.Продавам си едната Кремона.Един уж щеше да ми дава 130 лева за нея ама не отговаря.А защо ще искам да го сменя след 6 месеца?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Какво и има на кремоната ? :D

нали знаеш, на кьопавия водолаз.... водораслите му виновни

 

Свирил съм на Action V, радва доста за цената си, ако свириш с различни неща от Dream Theater или KoЯn, няма много далавера в 5 струнния, ще се убедиш сам.

По мое мнение, никога не трябва да имаш 5-6 или повече струнен бас, без да имаш 4ка на 1 метър от теб :)

Най-добрите басисти някога свирят на 4ки ;)

Редактирано от Viper-X
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес пробвам Action-a i GB.

GB ми хареса повече като звук и удобство.Тая активна електроника е доста интересно нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.