Jump to content
Българският форум за музиканти

Cъвет за "floyd Rose"


avaavaava

Recommended Posts

Е да, но аз от друга страна съм виждал и доста китари дори без заключване, с добре застопорени за ключовете струни, с страт-стил тремоло на пилони, които почти никога не се разстройват.

Най-вероятно са били със локин-тунерс. Ина4е се разстройва яко. 4увал съм, 4е струните Фендер Булет били с по-специално захва6тане, но не ползвам такива и не зная дали наистина не изпускат. Обикновената струна си се развива и без да я вижда6, някои си запояват мястото където струната е увита около месинговото топ4е. Така става с пъти по-стабилно. Опитай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)
Само още един тъп въпрос - тия неща ги нямаш или са ти( тази дума се заменя с ПИИИИИИ!!!) .

 

Сори, ама неам време да чета назад

 

Мерсажка!

Тези неща - Бр`тле ги имам но са за вида Флойд дето не са режат главите... а аз искам да се режат главите и да се заключва струната ...

Ш ни оплюват модераторите след малко дет блещим празни приказки ...а иначе сичко си пише :D

Редактирано от avaavaava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май тъ разбрах най накрая. Искаш да сложиш нови седълца, които са със заключване и с рязане на струните, защото имаш Флойд роуз, какъвто се продаваше в РФ, в който струните се слагат с пъпките и е без заключване.

По принцип в он-лайн магазините се продават седълцата заедно с Lock block и със Saddle Lock skrews. Като си поръчваш трябва да внимаваш за кои струни са седълцата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбраффф

 

В Райзинга имаше преди време цело такову тремоло дет търсиш от порядъка на 100-на лева. Казаха, че пак ще получават неща, та проверявай, дано изникне нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Знете ли какво при първа възможност си купувам едно ново тремоло и това е ...то тези части ще излязат златни и без това...

Между другото аз приспособих заключване за това Флойдче с което съм в момента..

(не е изпробвано още защото китарата е на тунинг..)но да не забравя да патентовам побългаряването :idea: :D

Редактирано от avaavaava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сподели де, няма да ти оспорваме авторството :):)

Aми на тез канали дето минава струната(заедно с главата) пробих дупка .

След това на тази дупка нарязах резба ...

Изпилих (загладих,изшлайфах) винчетата откъм страна където притискат струната -всичко това с цел самия винт да не реже струната...

 

Когато се стяга се стяга много леко (само колкото е необходимо) иначе още докато завивате болчетата мойе да сплескате струната прекалено и тя да се скъса...

Не знам дали ще има полза от цялата работа но ще пробвам в най - скоро време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Баси, минавало ми е през ума, ама не вярвах, че може да стане... като крачетата на щепселите :) ама не са ли много тънки тръбичките?

 

Което ме навежда на друга мисъл... какво ще кажеш за малки лустер-клеми (тия, с които се свързват кабелите) - отрязва се топчето на струната и на края се завива лустер клемата, така че тя да влиза в края на тръбичката. Тогава няма да се развива струната от топчето. :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
:) Баси, минавало ми е през ума, ама не вярвах, че може да стане... като крачетата на щепселите :P ама не са ли много тънки тръбичките?

 

Което ме навежда на друга мисъл... какво ще кажеш за малки лустер-клеми (тия, с които се свързват кабелите) - отрязва се топчето на струната и на края се завива лустер клемата, така че тя да влиза в края на тръбичката. Тогава няма да се развива струната от топчето.  :think:

Тази работа ми отне около 5- 6 часа,- нервите не ги смятам...

Сега Флойда има така наречения ТЪРГОВСКИ вид...

С устърклеми мисля че вече ще прекалено "ХАРД" побългаряването :P , а и моята цел е заключване а не заздравяване на струна.. :)

Вие си преценете как е най-добре...

Редактирано от avaavaava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сподели де, няма да ти оспорваме авторството :)  :)

Aми на тез канали дето минава струната(заедно с главата) пробих дупка .

След това на тази дупка нарязах резба ...

Изпилих (загладих,изшлайфах) винчетата откъм страна където притискат струната -всичко това с цел самия винт да не реже струната...

 

Когато се стяга се стяга много леко (само колкото е необходимо) иначе още докато завивате болчетата мойе да сплескате струната прекалено и тя да се скъса...

Не знам дали ще има полза от цялата работа но ще пробвам в най - скоро време...

Я да видим снимка на това пъклено създание от ада !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма с какво да снимам камерата ми е на ремонт от 5 месеца ....

Иначе едва ли това е (цитирам) : " пъклено създание от ада ! "

 

Не съм кофти тип или да се хващам за приказката но съм кофти настроен към ада и сичките му производни ...

Най-вече ми писна от чалгий,мутри, охрантели и секви такива дето слугуват (без и да се усещат даже)точно на ада . Днес ги има а утре пак са буквално ЗЕМЯ,... обаче докато са живи тровят живота на сума ти народ...Та за това не ми се слуша за ада.

Много ми се иска хората да говорят по начин който носи нещо позитивно :)Дето се вика :Това което говориш -Това е и живота ти!

Сори за отклонението :arrow: дано поне да е градивно и полезно за някой.

Та по темата:

Може би ако се навие тука един съфорумец да снимаме цялата китара , тогава може да се види нещо от побългаряването по Флойда...

Но това ще стане когато е готова китарата. Там дето я дадох на тунинг е валиден Българският стандарт :-Абе за една седмица -две ще е готова!!!... и от тогава до сега почти месец.

Така че не се знае. ... а и после докато снимаме...

Е това е за сега положението .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.