Jump to content
Българският форум за музиканти

Смяна на ключове


Recommended Posts

Грам идея нямам за цени - честно - не съм купувала такива неща никога...Носят ми ги и слагам...Ама да се бях сетила и да питам.Предполагам,че в xxxx-a трябва да имат на сносни цени.Опитай там.Или във Фактор.Предполагам,че ще си взимаш с покрити механизми,а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен със заключване ти трябват само ако си с обикновено тремоло.

Ако си с флойд или фиксиран струнник/магаре си вземи обикновени маслени ключета. Корейските са към 40 лв. и аз съм си доволен от тях. Вървят гладко, нямам проблеми. Ако искаш някакви по-гъзарски, Schaller, Grover и пр. за тях незнам като цени как са. Райзинг са представители на Schaller май, така че може и да внасят.

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да споря - все пак всичко зависи от индивидуалния стил на свирене - ако използваш много и високи бендове или просто "натискаш" струните прекалено много - заключващите са доста полезни.

Плюс това съм забелязал, че включително и фиксираните струнници - всеки от тях си е със собствено мнение и ако не дай Боже и nut-a нещо не е ф час пак се разстройва по-лесно китарата. Разбира се в случая проблема не следва да се решава със ключовете, но помагат пък :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

м/у другото ако на някой му е интересно, мога да дам линк за DIY модификация на обикновени ключове в заключващи :godbless:

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глей го ся къв е ? Ми дай естествено :bravo::godbless: На мен не ми трябва ама съм убеден че на много би им било интересно.

 

(въпроса е как ше си пробият ключовете? :bravo: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Переделка обычных колков в "локовые"

 

... и още нещо... :bravo:

Переделка "стратовского" тремоло на шести винтах

 

от това добре познато място, guitar.ru

 

спасибо братушки :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммммм това с тремоло -> флойд как ми хареса! Малко ме е шубе обаче, вие к'во ще кажете да се пробвам ли за каузата :unsure: ? Ама бъдете обективни да не се пре*ба :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мойта китара и бях зел преди 2 години можеби нови ключове

капсуловани и масленни. така се водиха. продават ги в едни лайнонови пликчета, струваха към 30тина лева, ако не се лъжа

много съм доволен от тях, предните бяха пълен ташак.

можеш да си намериш такива ключове в малкия цум, на магазина на поп богомил (в края спрямо мария луиза (от там си ги зех аз мойте) )

можеш да пообиколиш и да видиш и по другите магазини

 

на баса имам шалер, наистина готини ключове. но и тези на китарата честно казано за сега не остъпват на шалера ми :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.