Jump to content
Българският форум за музиканти

алнико или керамични


rockozaurus

Recommended Posts

Здравейте.За единични адаптъри ми е ясно как да ги разпозная.Интересува ме как, и може ли изобщо да се разбере един хъмбъкер с метална капачка да ли е алнико или керамичен без да се маха капачката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми освен да хванеш да му хвърлиш един боб, друго не ми идва на акъла. Ако е по-известна марка адаптера, може да се провери в интернет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@rockozaurus И за какво по дяволите ти е притрябвало да знаеш? Ако адаптерите звучат добре все тая какъв е магнита...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може ли да се разбере един хъмбъкер с метална капачка да ли е алнико или керамичен без да се маха капачката?

 

Керамичните адаптери имат по-режещ и агресивен тон в сравнение с тези с алнико-изпълнение.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пробвах с боба, ама нещо не се получи... :blush: Ще опитам отново. :greenball: Така, значи, ще се опитам да обясня да стане по ясно.Адаптъра е свален,не се сещам какъв звук вадеше,сега го иска един мой познат.Той, обаче, държи да е алнико.На мен, от другата страна, не ми се разпоява, защото ако търгна да го продавам утре, на потенциалния купувач ще му се стори че работата не е чиста...Затова задавам този въпрос.Знам че е абсурден, ама знае ли се...Поздрав. :cheers2:

Редактирано от rockozaurus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с боба, ама нещо не се получи... :blush: Ще опитам отново. :greenball: Така, значи, ще се опитам да обясня да стане по ясно.Адаптъра е свален,не се сещам какъв звук вадеше,сега го иска един мой познат.Той, обаче, държи да е алнико.На мен, от другата страна, не ми се разпоява, защото ако търгна да го продавам утре, на потенциалния купувач ще му се стори че работата не е чиста...Затова задавам този въпрос.Знам че е абсурден, ама знае ли се...Поздрав. :cheers2:

 

Щом е свален, не може ли да се отвори и да се види цвета на магнита? Алнико магнитите, мисля че са метално сиви на цвят, а керамичните - черни. Не съм много сигурен де, можеш да потърсиш информация в интернет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да ползваш гаус метър. Ако магнитите имат сравнително различно намагнитване, то вероятно е да е с алнико магнити. Ако като цяло имат много близко намагнитване, значи е с керамични адаптери. Обаче едва ще си купуваш гаус метър, така че това отпада. Бобът и той отпадна. Жалко. Що не пробваш пък да го отвориш. Няма да излезе много от американския въздух дето дава готините честоти :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо от каква китара е свалян(марка и модел).

След това можеш да видиш в нета съответно какви

са му адаптерите(особенно ако е известна марка напр. Ибанеэ).

Така като се замисля май тези адаптери със металните капачки са

по-често с алнико магнити.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.