Jump to content
Българският форум за музиканти

ESP LTD MH-350


jddimov

Recommended Posts

Интересува ме мнението Ви за тази китара ESP LTD MH-350. Дали е добра, заслужава ли си парите и т. н. И преди да сте ме нападнали искам да отбележа, че не разбирам много от китари (начинаещ съм), а и нямам познати, които да разбират и въобще да се интересуват от свирене. Нека ако е възможно притежателите на тази марка се изкажат или да предложат алтернатива на тази. Благодаря Ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме мнението Ви за тази китара ESP LTD MH-350. Дали е добра, заслужава ли си парите и т. н. И преди да сте ме нападнали искам да отбележа, че не разбирам много от китари (начинаещ съм), а и нямам познати, които да разбират и въобще да се интересуват от свирене. Нека ако е възможно притежателите на тази марка се изкажат или да предложат алтернатива на тази. Благодаря Ви предварително!

 

Красавица, с фиксиран бридж и тру боди - струни.

Не съм пипал такава, но имах Ibanez SZ320 и SZ520 със сходни характеристики.

Ако се доближава по качества и звук, трябва да е отлична китара!

Това 619, което прочетох в някакъм интернет магазин, ако е евро- цената ми се струва въз солена, сравнена с цената, примерно на Ibanez SZ320 или 520- поне според мен.

Shecter Omen 6 е със сходни характеристики, мисля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MH350 за начинаеш? :surprise: Моят съвет е да свалиш паричната граница с около 800-1000 лв., тази китара е 1300 лв., с активни EMG-та и просто не знам, според мен не си заслужава да се учиш на нея. Хубаво е, че разполагаш с такъв бюджет, но в момента не си заслужава, да не говорим, че няма да осъзнаеш какво имаш в ръцете и ще ти писне набързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Що за съвет? Има си ги парите момчето, набелязал си е нещо и задава въпрос! И би ли се обосновал защо скъпа китара да не е за начинаещ! Ако му хареса добре, ако не му хареса губи той! А някой ще спечели хубав инструмент на сносна цена, ако реши да я продава! И честно да ти кажа съм по-склонен да препоръчвам от среден клас китари нагоре за начинаещи (ако имат финансова възможност разбира се), от колкото някоя талпа, която ако наистина нямат огромно желание да свирят ще ги откаже на 5-тия ден. Лично мнение и не обвързвам никой с него!

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото няма да оцени какво има в ръцете. Поне основните неща да бъдат научени, но не мисля, че китарист, който не може сам да си избере китара е готов за такова парче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Логиката ти е нелепа, с извинение. И аз смятам, че е по-добре човек да се учи на качествен инструмент.Неизпипана изработка и т.н. могат по-лесно да откажат начинаещ, отколкото неосъзнаването на качествата на притежаваната китара. Плюс това нивото на развитие на китариста не е пряко обвързано с класа на инструмента. И изобщо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоята също. Може да се намери качествена изработка и без да се бръква толкова. Не му казвам да си вземе Скуайър Бълет например.

 

То стана така, че отговарям на всеки пост. Нека прави каквото реши за добре писателя на темата, но да не стане така да извади 1300 лв. и след това да се откаже. Успех, аз не бих поел този риск.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям Yo The Real. Може да е яка китарата, ама дали си заслужава да я купи даденият човек? При условие, че за около 400 лева нови се намират толкова добри инструменти от хардуерна и "удобствена" гледна точка, и един начинаещ би забелязал съществена разлика между звука на такава китара и китара от про моделите (и то в положителна посока), чак след 2 години примерно, освен ако не си рине парите с лопата човек и не е 200% сигурен, че ще се занимава с китарата доста дълго време, далеч не си заслужава парите про модел китара.

ПП. Много гаден е тоя навик да се пишат по един километър изречения, със 100 запетайки в тях :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че щом овека иска тази китара и можер да си я позволи, по-добре да си я вземе. Ако аз започвах на такава китара, сигурно сега щях да съм по-добър. Поросто щях да свиря повече :) Братле, отиди в магазина, пробвай я и ако ти хареса, купувай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да кажеш какъв усилвател мислиш да си земеш, защото не върви да хвърлиш много пари и за него и да разберещ, че за да му усетиш звука трябва да го усилиш много, та чак и съседите да го усетят?

Редактирано от polaris
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да кажеш какъв усилвател мислиш да си земеш, защото не върви да хвърлиш много пари и за него и да разберещ, че за да му усетиш звука трябва да го усилиш много, та чак и съседите да го усетят?

Ами като за начало мисля да си взема някакво малко кубе за домашни условия - около 15W може би.

А също така съм отворен и към предложения относно марки и модели. Не съм тръгнал да я купувам още утре. Просто за сега си набелязвам. В интерес на истината дори не знаех, че струва толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опппаааа .... и ся какфа стана работата! Тука ша са избием кой криФ, кой праФ, а май кьор фишек. Не знаел, че струва толкова! Я ся кажи авторе, искаш точно тази китара и имаш възможността да си я вземеш или само си сондираш мнения тука? :surprise:

 

Очуден!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Yo_the_real МАй някой завиждааа :Д:Д

 

Инак ако имаш парите и ти харесва,я взимай ;)

Пише се без долни черти.

 

Завиждам само за умения, не за инструменти. Колкото глупаци с Гибсън, толкова и гении със Скуайър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.