Jump to content
Българският форум за музиканти

Искам съвет


marsspiritus

Recommended Posts

хах слушайте първо тия

http://krankamps.com/sound/sound.aspx

 

после чуйте звуци от зуум :D

Ти на колко видове "Zoom" си свирил? Свирил ли си на "Krank" amp? Колко струва амп-а и колко - "Zoom"-чето? Много се дразня на Интернет капацитети! Това,че в България са внасяни и ползвани основно детски играчки като 505 и 707,не означава,че "зум звучи като зум". Процесора е идеален за млад китарист и е на адекватна цена. По принцип въчобще не съм почитател на процесори от нисък клас,но не става въпрос за това.

 

Човека пита за "Zoom" - той му предлага "Krank"! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

свирил съм 3 години на 505 и 4 години на 707 :D

 

и като гледам тоя новия изглежда добре, но с това се изчепрва всичко... по добре да спестиш пари и да си вземеш някой бос, нищо че е двоен като цена.. или направо един истински усилвател, за тия пари може да се намери...

 

то каточели свири ефекта, не човека... :wall:

 

колкото по добре е един китарист технически толкова по малко креативен е... слушайте рекламите и пълнейте... аз досега не съм чувал добър продукт да има нужда от реклама, всички си рекламират процесорите с мотото "даваме неограничени възможности" а в същото време истинските китаристи не им минава през акъла да минават на процесори... :)

 

не му предлагам кранк, просто някой спомена че новия зуум звучал добре, и рекох да постна малко звук за сравнение

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свирил съм 3 години на 505 и 4 години на 707 :D

 

 

 

колкото по добре е един китарист технически толкова по малко креативен е...

За това говорех - 505 и 707 са детски играчки!

 

За другото изказване - You made my day,dude! :) Имай си креативността,като не можеш да си изсвириш идеите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това говорех - 505 и 707 са детски играчки!

а този който се обсъжда в темата данеби да не е детска играчка?

 

За другото изказване - You made my day,dude! :)  Имай си креативността,като не можеш да си изсвириш идеите...

 

Аха, един процесор сигурно ще ме научи да свиря хахаха, май нещо бъркаш понятията тук, още повече че съм сигурен че нямаш 3 платинени албума закачени на стената, които да придадат тежест на леко странното ти мнение :D

 

И след като най ефтиния и най скъпия процесор на зуум са с един и същ чип, какво те кара да мислиш че скъпите модели не са детски играчки... такива са, просто са по-лъскави и по-скъпи - гъза си да скъсаш всеки който чува петеля ще ти чуе записа и ще каже "оо зуум а?"

 

И понеже не казвам че разбирам кой знае колко, нека видим хората които са постигнали нещо, и включването им в сайта на производителя би било престижно за марката която представят.

 

http://krankamps.com/content/artists.aspx

http://www.zoom.co.jp/english/artist/index.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел,по-неадекватни работи скоро не бях чел... Не съм казал никъде,че ефекта прави музиканта - ако си го можеш,то ще се разбере... А по отношение на хората ползващи дадена марка - маркетинг говори ли ти нещо? Скоро се коментираше точно нещо подобно - Петручи рекламира камиончета на BOSS,ама да ли ги и ползва? :)

 

И да не преминаваме към личните нападки - платинени албуми,дрън,дрън...

 

Въобще не защитавам "Zoom" като марка - идеята беше,че въпросния модел ще е подходящ за младежа,питащ за съвет.Точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, значи проблема на зуум не е че правят калпави неща, проблема им е в маркетинга... ако имаха някой от маркетинга на кранк всички щяха да ги ползват...

 

По темата - човека иска да знае кой процесор е по добре... разбира се новия е по добре, или по точно казано, новият е по-малко зле, няма какво да си кривя душата, свирил съм адски много на зуумчета...

 

Истината е печална - без значение дали марката е маршал, или кранк, или меса буги, фендер или който и да е амп... няма амп за под 1000 лева който да извади добър звук. Процесорите стават за модулатори, но в никакъв случай не може да си купиш амп за 1000 лева и да му развалиш звука с ефтин процесор...

 

Според мен няма значение кой процесор ще вземе, по смотания е по ефтин, а по скъпия е по-добре но е много далече от истината...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 Зуума не са адски много. И то тези които си изредил са може би едни от....по смотаните в редиците им, да не кажа най.

По темата - изглежда наистина обещаващо за начало. Ако си решил процесор давай, ако наистина има и само позитивни отзиви...то не ти трябва форум за музиканти да ти кажат дали те урежда или не. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що не вземем да направим една тема специално за зуум :)

 

тъкмо ще ми обясните кой модел не е смотан, след като всичките имат вътре една и съща електроника :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що не вземем да направим една тема специално за зуум :)

 

тъкмо ще ми обясните кой модел не е смотан, след като всичките имат вътре една и съща електроника :D

Корррррррнас момче!

Off/ Явно вече твърде много хора имат проблем с разбирането на текст и говоренето по зададена тема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off/ Явно вече твърде много хора имат проблем с разбирането на текст и говоренето по зададена тема!

Е кво бе интересно ми е, искам да си взема убаф процесор, оплакваш се от офтопик обаче си постваш офтопик... :) Казват ми че има добри зуумове, защо да не питам кои са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off/ Явно вече твърде много хора имат проблем с разбирането на текст и говоренето по зададена тема!

Е кво бе интересно ми е, искам да си взема убаф процесор, оплакваш се от офтопик обаче си постваш офтопик... :) Казват ми че има добри зуумове, защо да не питам кои са?

За 9384023 път изпитаната метода - китарката под ручка отиваш до добрите З--- процесори, просвирваш ги и поради наличието ти на собствен чифт уши решаваш.

Ако нямаш къде да пробваш си вземи каквото можеш да пробваш - че иначе много спор по слухове настава :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off/ Явно вече твърде много хора имат проблем с разбирането на текст и говоренето по зададена тема!

Е кво бе интересно ми е, искам да си взема убаф процесор, оплакваш се от офтопик обаче си постваш офтопик... :) Казват ми че има добри зуумове, защо да не питам кои са?

Предлагам да чуеш Зоом 9150, в г-мейл съм качил няколко видеоклипчета, препоръчвам ти Земя на Слепци. Ползвал съм само Зоом-а в лууп-а на усилвателя, сам прецени дали звукът е типично Зоом-ски.

http://www.harmony-central.com/Effects/Dat...alve_DSP-1.html

Та по темата За парите си Зоом Г2.1 си заслужава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като почнете да спорите за някви глупости направо не се понасяте. с цялото ми уважение към вас момчета и момичета :) но просто понякога ставате досадни :D:bravo::bravo::bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само (без да ви се бъркам) ще ви кажа какво си говорихме с Тони онзи ден. Фактор купуват на търговски цени разни стоки и ги пускат безбожно евтино. Много скоро обаче, като се усетят, че цените в Германия например са двойно по-скъпи в евро, вдигат цените с по 40-50 % .

Нищо не казвам за марките, но ако ще взима нещо...може би топ офертата е сега.

 

П.П. Макар, че при дигитални те неща го има и този момент - след половин година ще е морално остаряло и ще струва 200 :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя Зуум е по-добър от В-ампа ... това ли да разбирам от отговорите тука ?

аз тъкмо към Вамп се бях запътил ... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.