Jump to content
Българският форум за музиканти

Струнник за бас


Recommended Posts

Нищо особенно, просто реших да споделя с вас дипломната ми работа на тема струнник за бас. Сигурен съм, че в нея има и верни неща и доста грешки... на кой му пука :) нали е защитих.. :)

 

Както и да е, искам да благодаря на разбойник-а и на пакман за помощта :)

ето е и дипломната

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате,

Дава няква грешка! :)

 

 

 

Edit:А,отвори се

 

 

Евала

 

 

3D схемите на Invetor ли са правени?

Редактирано от Sad But True
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо особенно, просто реших да споделя с вас дипломната ми работа на тема струнник за бас. Сигурен съм, че в нея има и верни неща и доста грешки... на кой му пука :) нали е защитих.. :)

 

Както и да е, искам да благодаря на разбойник-а и на пакман за помощта :)

ето е и дипломната

Ами пука ни, как да не. Съществува ли в реалността този струнник или е така - на чертеж ?! Интересуваме също така и спектралния анализ, провеждането на изследването и как са правени диаграмите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаа страхотно! :)

 

Да чакаме ли струнници с легендарната марка Н-Аудио :):)

определено не :)!

 

За другият адаш от Пловдив..

fracture.. говориш ми на непознат език :)

дай малко по-музикантски.. все пак аз съм проз инжИнер ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф адаш !!! то аз като съм позамаян ги блещя едни ... Та на страница 45 има една таблица 5.1 Резонансни честоти на струнници за бас и след това на следващите страници има някакви готини цветни диаграмки - та ми е интересно как са правени изследванията, методиката и как са правени диаграмките.

А поне ще има ли една единствена, уникална бройка от описания струнник. ;)

Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Адаш. този струнник съм го правил на solid works. Много яка програма за 3д. Към нея има модул за изчисление на натоварванията. Казва се cosmos works или нещо от рода... Използва метода на крайните елементи. Подобни програми има (ansys и други дет не ги знам). Картинките ги прави даскала ми, че аз остава и това да знам как става ... ;););)

Мислих да си правя 1 бройка, че искам фретлес.. Имам целия хардуер без струнника, ама се отказах. Харесах си един АБМ от уса за по-малко от 100$, което е 150 лева.

xxxx уж щели да внасят едни китайски копия ама май се моткат, та по-добре да си намеря сам отколкото да разчитам на тях ;)

 

 

малко пак по-темата..

харесал съм си този модел

http://static.zoovy.com/img/guitarelectron.../bb4s4black.jpg

 

също така от http://customshopparts.com/ имаше 1 дет РФ казаха, че щели да докарат.........................

 

та остава абм-а....трябва пак да досаждам на някой приятел.. ;);):P;)

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съществува ли в реалността този струнник или е така - на чертеж ?!

Аз лично съм виждал такъв струнник на електрическа китара (не бас) - някаква поръчково правена, тип Ibanez, но на главата гордо се мъдреше "Yavor" :P . Но не знам защо тогава ми се стори не особено удачен, може би защото магаретата бяха много малки и за да се направи фината настройка като хората, на шеста струна примерно, на страничният болт му остава много малко да "пропусне" магарето :) С малко "тунинг" предполагам, че може да се оправи... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.