Jump to content
Българският форум за музиканти

АНАЛОГОВИ И ЦИФРОВИ ПРОЦЕСОРИ


emo77

Recommended Posts

КАКВА Е РАЗЛИКАТА МЕЖДУ АНАЛОГОВИ И ЦИФРОВИ ПРОЦЕСОРИ КОИ СА ПО ДОБРИ И ЗАЩО

 

ИЗБРОЙТЕ НЯКОИ ОТ ДВАТА ВИДА МОДЕЛИ

чувал съм че някой са по доволни от аналогови модели затова питам и се интересувам не съм запознат много и бих благодарен ако ми поясните в тази тема .......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kакво е аналогов процесор?

 

 

мисля че бях чел някъде boss GT3-Boss GT 5

незная точно затова питам кои и каква е разликата

ако не задавам точно въпроса моля да бъда извинен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неправилно си задал въпроса. Няма аналогови процесори. Има процесори, чиито драйвове са аналогови, но все пак амп симулациите са цифрови. Има и мултиефекти, например роланд гп-8,16...които са наредени няколко аналогови ефекта - компресор, драйв дисторшън и т.н., накрая вече хорус и дилей, които пак са цифрови. Тези мултиефекти нямат амп симулации и няма как да бъдат наречени процесори (по народному) макар че и на тях си пише ефектс процесор. С 2 думи това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неправилно си задал въпроса. Няма аналогови процесори. Има процесори, чиито драйвове са аналогови, но все пак амп симулациите са цифрови. Има и мултиефекти, например роланд гп-8,16...които са наредени няколко аналогови ефекта - компресор, драйв дисторшън и т.н., накрая вече хорус и дилей, които пак са цифрови. Тези мултиефекти нямат амп симулации и няма как да бъдат наречени процесори (по народному) макар че и на тях си пише ефектс процесор. С 2 думи това е.

 

 

благодаря за простото но разбираемо обяснение -почти ми светна какво значи

 

ако има някой да добави нещо няма да се разсърдя но все пак благодаря за сега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Толкова ли е сложно да провериш чрез чичо Гугъл? Ако не разбираш езика е друг въпрос! Ама направил ли си си дори и елементарно запознаване с материята! Писането с главни букви се смята за викане, което по принцип е обидно и не се толерира!

 

Лампов процесор!

 

Аналогови процесори

 

Как да ти се обясни разликата, като тя е в чисто звуковата картина! Демек трЕбе да се чуе за да се усети!

 

Со здраве!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Толкова ли е сложно да провериш чрез чичо Гугъл? Ако не разбираш езика е друг въпрос! Ама направил ли си си дори и елементарно запознаване с материята! Писането с главни букви се смята за викане, което по принцип е обидно и не се толерира!

 

Лампов процесор!

 

Аналогови процесори

 

Как да ти се обясни разликата, като тя е в чисто звуковата картина! Демек трЕбе да се чуе за да се усети!

 

Со здраве!

Герги

 

благодаря,извинявам се за големите букви ако някой се е засегнал

моля да бъда извинен просто искам да добия представа дали има смисълл да си сменя моя boss gt 6

с нещо по качествено понеже бях чел във форума някъде че аналоговите ефекти или процесори са по качественни и не вадят премодолиран цифров сигнал затова разнищтвам тази тема.

аз го използвам с цигулка този процесор и не използвам сигурно и 60% от ефектите

и затова имам някакво намерение да го заменя с няколко камиончета които точно използвам-а те нали се водят аналогови та затова

 

 

п.с извинявам се още веднъж за главните букви не знаех че го смятате за каране или викане ...........................

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.