Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на китарен кабинет


Recommended Posts

Ами мисля че сагата приключи. Доста време ми отне, но по добре късно от колкото никога. Все пак важен е крайния резултат. Аз съм доволен на 100%. Тук е момента да благодаря на всички които помогнаха и най-вече чест и почитания към господин Parni_Valjak notworthy.gif без съдействието на който най-вероятно нищо нямаше да се получи. Има неща които можеха да са и по-добре, но като за първи път съм повече от доволен. Надявам се скоро да успея да пусна семпли. В момента нямам микрофон, но ще пробвам да измисля нещо. За звука какво да кажа, супер е! А и е важно аз да съм доволен. Ето снимки на кабинета и на останалата част от скромната ми хапаратурка. cheers.gifrockon.gifthx.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 145
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Браво! Щом на теб ти харесва, всичко друго е без значение! Поздравления за труда и най-вече за това, че доведе нещата до край! Подкрепата е важно нещо и без нея е по-трудно, но и ти намери верен път кам нея. Честито и лека служба, както се казва, а сега пълен напред :girl_witch:!!!

Наздраве, и успех :cheers2:!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм бил фен на "Изработка и ремонт" (и не само във Форума). Много се радвам за резултата. Едно голямо браво! :thumbs_up: А че всеки следващ проект ще е по-добър е от ясно по-ясно. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления :)

Браво за труда и постоянството.

Все пак имам няколко забележки и въпроса:

1.Защо буксите на задния панел са 2? Предполагам, че си ползвал терминал, който е с 2 отвора, но има и малко по-големи терминали без отвори, на които може да разпробиеш един.

2.Защо си сложил решетка пред говорителя, когато има грилклот?Решетката влияе на звука при усилени нива(личен опит).

3.Можело е да се пръсне с черно вътрешността, така че през басрефлекса да се вижда тъмна камера, все пак бафъла и говорителя са черни.

4.Грилклота е опънат неравномерно.Доста трудна процедура е, но става.Ако не успееш от първия път, го отпусни и пак с чучето :)

5.И при тапицирането.

 

Евала за DIY ентусиазма, само така!Ако имаш въпроси или интерес към тънкости в тапицирането или поствянето на грилклот, може всеки който го е правил, да напише по тънкост, две.Аз също бих споделил от личния си опит, колкото и малък да е той.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси майна!

liquid_death не съм гонил търговски вид. Най-вече исках да свири добре и да ме удовлетворява външния вид. Както съм писал по-горе съм доволен от резултата. Видях че има панел без дупки, но реших да сложа този евентуално да включвам паралелно още един кабинет. Решетката съм я сложил защото грилклота едва ли ще спре меч, крак, топка или нещо подобно (има деца вкъщи). Един вид застраховка. Грилклота всъщност е най-обикновено зебло. Вътре мислех да го пръсна черно но се отказах защото няма да се вижда като се сложи рамката. Бафъла и рамката ги пръснах за да не прозира дървото. Клота видях че е неравномерно, мисля че не е толкова трудно да се опъне равномерно. Лепил съм го с лепилото дето лепих кожата. Става лесно и като не стяга веднага има време за корекции. В началото не ми хареса как стоеше зеблото и може би затова не се старах. Имах идея да търся друг плат, но в последствие като сложих табелката взе да ми харесва :) Виж тапицирането ми такова мамата. Доста гадничко си е. Другото дето сбърках беше че започнах да действам преди да ми пристигнат ъгълчетата. От там фал още при скосяването след това мислех че протекторите ще покрият целия ъгъл но уви. tatkoogi го е рекъл

Щом на теб ти харесва, всичко друго е без значение!

Най-важното е че свири брутално яко :music336: Пробвах и двата канала на усилвателя, различни настройки на ефектите и честотните корекции и се учудих колко разнообразни бленди могат да се постигнат само с наличното. Много се кефя. Налага се да свиря на много тихи нива, защото вечер имам време, но атенюатора върши чудеса. :rockon: И до DIY-стване!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава тема стана.

Позитивна и културна.

Такива теми са полезни и градят добър имидж на форума.

Радвам се на резултата!

:bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за всичко, много добре е станало, включително и външния вид.

 

Мен единствено леко ме дразни неравномерно опънатото зебло, както и другите забелязаха. Бях малко скептичен като видях цвета на толекса, но с този грилклот цялостното оформление много ми харесва, зеблото му дава много винтидж oxblood + cane grill изглед.

 

Прочетох отначалото цялата тема, но не разбрах какъв е точният модел на говорителя, освен че е Eminence?

 

Ако имаш два свободни часа тази събота или неделя мога да предложа съдействие със записването на семпли (микрофони-имам само SM57, относно усилвателите има опции).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10x man! Ще взема да го оправя туй зебло та да мирясате :greenball: Говорителя е този Ragin Cajun Иначе може и да измисля някакво свободно време. Дай на ЛС skype, ICQ или телефон и ще се разберем. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постваме семпли от този следобед:

 

Blues Mv3 1

 

Blues MV3 2

 

Blues Bad Monkey

 

HighGain Blues

 

High Gain

 

High Gain Hamster

 

High Gain Lemon

 

Натурален звук, един SM57 без нищо друго и свирене колкото можем. . . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да поясня малко. Семплите са правени с рига от подписа ми. Китарите даже не ги помня защото не бяха мои :greenball: Имаше една ария, ибанец и още нещо. Едната беше в Ре. Усилвача е МВ3. Три педалчета, двете мои и bad monkey на колегата ProjectHamsterdam. Кабинета е ясен. Те не станаха точно семпли, а по-скоро аз се опитвах да свиря а колегата тайно ме записваше :girl_cray2: Другия път ще се постараем повече. Надявам се да има материал за придобиване на обща представа за звука. Ако не, сори и :rockon: Напред към следващия DIY проект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е моя работа да оценявам, но като цяло звукът си има всичко, струва ми се балансиран и качествен. Има "bottom", което е отражение на конструкцията.

Добре е да направиш тест, като прекараш всички тонове един по един от отворена 6-та до последния праг на 1-ва. Да се следи за равномерно възпроизвеждане и да се разбере дали има осезателни разлики в нивото на отделните ноти. Така грубо ще се види дали има неравномерности при възпроизвеждането. Разбира се, за целта китарата трябва да е изравнена, усилвателят трябва да е "clean", да се свири равномерно, и да няма тон-корекции... Няма да е като измерване, но все пак може да се направи опит да се прецени максимално. Да се има предвид, че помещението, мястото на слушателя и на високоговорителя са важни и вкарват промени в звуковата картина. Самият експеримент е добре да се направи няколко пъти при различни положения и ориентации...

Успех!

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за оценката. Мога и да пробвам предложените тестове. Сигурно ще има и още семпли, този път студийни. Ще видим. То се видя вече за какво иде реч. Аз доволен, хубава тема и тъй. Това е пътя към истината :) Коства доста усилия и труд и около 220лв. е тотала. :thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да, бе! 220...

А времето за тичане по магазините, разходите по превоза, цената на знанията, дългите дни и нощи прекарани в работа, изхабените нерви, дори физическите усилия? През това време не ядеш ли, не пиеш ли? Ток не харчиш ли? Ако беше зимата, топло ще плащаш ли?

Я сметни всичко, да видим колко ще излезе?

Хаха, Сещам се за обещанието си за подарък - измерване (което стои с пълна сила!) Дали в общия случай няма да добави още цифри към цената?

 

Недей да създаваш в читателите погрешно впечатление за цената на подобен качествен продукт! Защото утре ще те цитират и ще искат готов продукт за подобна цена...

Форумът е пълен с подобни коментари.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минавах наблизо и реших да се извиня за хай-гейн семплите. Правихме ги докато си надувахме главите в същата стая и не станаха много добре.

 

Бяхме решили да проверим колко бас може да изкара кабинетът, а той може дори прекалено много. Надявам се да можем да направим по-добри.

 

Мога да кажа, че кабинетът определено е много приятен. :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.