-
Мнения
57 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от paralax
-
Здравейте, колеги! От скоро разцъквам GR5 и съм очарован от възможностите на програмата. Човек само време и желание да има, чудеса може да сътвори! Освен това са я направили супер непретенциозна, щом работи с китара, директно забучена в микрофонен или линеен вход. Това, което ме дразни е, че не мога да ползвам новите ампове Hot Solo+ и Van 51. Щом заредя пресет с тях, веднага ми предлага да рапортувам на Бил Гейтс. Дали причината е в операционната система (Windows XP Sp3), дали компютъра е слаб (1.8 GHz 768MB ram) или просто е кофти кракната? Пробвал съм два релииза: 5.0.1 и 5.0.2, всичко друго работи перфектно, тези два ампа - не. Някой от вас имал ли е подобен проблем?
-
Боре, ще го светна, ако съм забравил. Ти не се жалвай, че ти е седнал на стола, щото за теб има цял диван при нас в студиото, ама ти се изпозатри като китарист в Кюстендил. А ни чакат разни записи и ще ми трябваш...
-
Аз телевизора отдавна го изхвърлих, но във Vbox-а попаднах на няколко "избрани моменти" и верно ми иде да събирам четата и да хващаме гората...
-
^^Хоста е N-Track Studio, до колкото си спомням е подобен на Cubase. Предполагам, че е до настройки, но не съм се задълбавал много. Сега събирам стотинки за това: http://www.tc-helicon.com/products/voiceworks/ , със сигурност ще ми свърши по-добра работа от AVOX-а.
-
Добър е AVOX-а, както и останалите плъгини в пакета. Особено ме радва артикулатора. На хармонайзера така и не успях да му задам хармониите в реално време през миди клавиатура
-
Много отдавна работих с Cubase, но съм почти сигурен, че има възможност за Sysex трансфер. Сега съм с n-Track Studio, ето как става при мен: Свързвам мидитата на компютър и устройството, задавам в настройките на програмата правилните MIDI IN и OUT (компа е с 3 аудиокарти), от падащо меню View избирам "MIDI System Exclusive banks" и се отваря една таблица. В нея се записват миди събитията (MIDI Events) и през нея могат да се получават и изпращат въпросните SysEx. Като заредя в таблицата файл с разширение .syx мога да го изпратя към устройството. Файла може да съдържа информация за настройки, звуци и т.н. За да получа такъв файл от устройството, трябва да задам командата от него, докато таблицата е в режим Receive. Така си правя бекъпи на всички джаджи, които имат MIDI порт. И аз не съм много навътре в нещата, дано съм помогнал.
-
Не, няма да се наложи. Но не те съветвам да включваш и клавир и микрофон в една уредба. Гласът има нужда от "специално отношение". Не забравяй, че щом си отвориш устата, никой няма да те слуша какво правиш на клавира. Иначе за марките - бягай от Behringer, въпреки че всичко вече се прави в Китай. Всъщност, ако не бяха толкова некачествено направени, като замисъл са страхотни. Съветвам те да си включваш всичко директно в пулта, а ако ти трябва монитор си купи монитор.
-
^^ Колегата ме изпревари
-
За изхода от пулта добре, но за входа мисля, че е по-удачно да използваш някой от стерео каналите. Така от Aux1 тримера на всеки канал можеш да подаваш към ефекта колкото искаш силен сигнал (за всеки канал се регулира поотделно), а с фейдъра на стерео канала добавяш сигнала от ефекта в микса до желаното ниво, като имаш и EQ и панорама само за процесирания сигнал. При това положение Aux1 на стерео канала трябва да е на 0, за да няма feedback.
-
Здравейте, колеги! Дойде време да реша проблема със заземяването на ел. инсталацията в студиото. Тъй като разполагам с трифазен ток първото, което ще направя е да отделя една фаза само за контактите в апаратната. Въпросите ми са за нулата и зануляването (заземяването): 1. От препатили глави съм чул, че трябва да се забие някакво желязо в земята, което да е свързано с нулата на ел. инсталацията. Колко дълбоко трябва да е забит въпросния кол и от какъв материал трябва да е – железен винкел, мед, поцинкована тръба...? 2. Какъв тип трябва да е кабелът (СВТ, ШКПТ...) и какво трябва да е сечението му - става въпрос за около 20 метра, от които 3 са на открито? 3. Удачно ли е да направя трипроводна инсталация, т.е. да разделя нулата от заземяването или да забравя изобщо за нулата на ЧЕЗ и да разчитам само на бучнатия кол? При това положение как ще се държат трифазните ел. уреди в къщата и няма ли да се появява брум при включване на някой от тях? 4. Какво ще ми препоръчате да монтирам като защита срещу токови удари? Не говоря само за късо съединение в някой усилвател, трябва ми нещо, което да изключва при „примигване” на тока или свръхнапрежение. Моля за вашите съвети и споделен опит. Поздрави!
-
ЛУДНИЦА (То така става, като изпуснат клавириста...). Пиша след 50-тото прослушване, на 3 чифта колони и 2 чифта слушалки, но отдавна не ми се беше случвало нещо в този раздел да ме грабне от раз. Към "Фейтноуморско" бих добавил за инструментала и "кингдъмкамско". Идеята е страхотна, изпълнението е на ниво. Разбира се, всеки си има вкус, аз примерно бих избрал по-разчупена мелодия за вокалните партии и бих ги прибрал по-назад в микса. От 3:27 започва един клавир, който трябва да изпъкне. Тембралното съчетание на инструментите е перфектно! Панорамите също. За нищо на света не пипайте китарите! Внимавайте с тези леки промени, които предстоят на микса. Трябва наистина да са много леки. Поздравления, все такива да ги дробите!
-
Текст: +++! Аранжимент: +++! Изпълнение: Как мога да чуя запис с по-добро качество?
-
Всеки тълкува чуждото слово по своему и в това е чарът. Следейки словоизказа на хората около нас, можем да добием представа не само за техния образователен ценз, но и за интелектуалното им състояние и душевно богатство като цяло. Поради наличието на свободно време и без каквито и да е претенции, си позволявам да споделя с вас личните ми прозренията, относно това, което авторът е искал да каже, както и разсъжденията, благодарение на които съм стигнал до тях. Като начало, нека опитаме с наличните думи, абстрахирайки се от правописните и пунктоационни грешки да съставим текста наново. Според мен, той би трябвало да изглежда така: „Вярно ли е, че не става? Макар да струва 1200 лв. саунда му бил гаден. Моля ви, кажете, защото мисля да си вземам такъв.” Да започнем с разбора по ред: „Вярно ли е, че не става?” – Вариант 1 „Вярно ли е, че става?” – Вариант 2 Кой е верният вариант е задача, над която и CyberGene, и Synthy разсъждават, но която само авторът може да разреши. И в двата случая обаче липсва подлог, т.е. не е ясно за мъжки полов орган ли се говори, или за нещо друго. Изхождайки от заглавието на темата приемам, че става въпрос за Roland Exr5s. Е, нормалният въпрос, който следва е „За какво да става/не става?”. Имайки предвид, че това е форум за музиканти, изключвам възможни отговори като „дъска за гладене”, „сноуборд”, „холна масичка” и приемам за вярна хипотезата на Stoyko Lisichkov, а именно „за свирене на гьобеци в заведение тип "Мазе 20кв метра". „Макар да струва 1200 лв. саунда му бил гаден.” Тук също може доста да се гадае, относно дефиницията на „саунд”, „гаден”, както и комбинацията „гаден саунд”. Твърде субективен е въпросът дали 1200 лв. са много или малко пари. Това, което се чете „между редовете” е, че авторът е получил негативна информация относно функционалните възможности на въпросния Roland. Основавайки се отново на гореспоменатата хипотеза, източникът на информация са „колеги, които свирят в заведение "Вмирисан партер 50кв метра", в чиято компетентност дори самият автор очевидно се съмнява. „Моля ви, кажете, защото мисля да си вземам такъв.” Тук идва проблемът с удовлетворяването на молбата, тъй като вероятно става въпрос за закопуването на въпросния инструмент, но „вземам” в случая може да се дефинира и като противозаконно придобиване на имущество, което по същество е престъпление. При това положение, помоленият/попитаният може да даде отговор от типа на „страхотен е, вземай го”, което го прави подбудител, респ. съучастник. Като заключение ще използвам клишето „няма въпрос без отговор”. Моят отговор е в по-горния пост. Дали авторът заслужава вашия, преценете сами. Наясно съм, че осмиването на простотията няма да ни избави от нея, но смятам, че пренебрегването й по-скоро вреди, отколкото помага. В една култова за мен книга бе казано, че за да получиш отговора за живота, вселената и всичко останало, трябва първо да формулираш въпроса. Извинете за умишления спам, весели празници и благодаря за рибата!
-
Благодаря за превода и обяснителните бележки на многоуважаемите колеги! Определено ми помогнаха в разбирането на въпроса и съставянето на следния отговор по темата: Нямам впечатления от този "клавир" и не знам става ли, не става ли.
-
Бре, две години никой вокалист не се е фукал, срамота! Да взема да поправя грешката: Моята булка получи като сватбен подарък от кумовете EV N/D767a и о, чудо - гласа й се чу!
-
^^^^^ Срам ги е колегите, ма търпят ^^ И аз, като непрофесионалист съм съгласен, без обаче да слагам Vst в графа "незаменими". Мисля, че на този спор мястото не е тук. Авторът на темата я е озаглавил "Какви причини може да има човек за да търси аналогов синтезатор или стар модел цифров?" а не "Vst инструментите срещу vintage синтезаторите". Ето моите причини: 1. Функционални: За музиката, която харесвам/слушам/правя, са напълно достатъчни като възможности за контрол в реално време и като качество на звука. От съпоставянето със софтуерни симулации съм се убедил, че оригиналът винаги е за предпочитане. Това не означава, че отричам Vst инструментите. 2. Сантиментални: От 17 години не съм се разделял с моята DX7. Свикнал съм и с клавиатурата, и с шашавия й компютър. Смятам, че всяка машина която е надживяла дните си заслужава уважение. Имаше и една поговорка за новия и стария кладенец...
-
Аз сериозно се замислям за клавир от гребло
-
А това е така, защото дигиталният програмируем синтезатор предлага на практика безброй начини да изглежда даден звук. Често ми се налага за някоя композиция да търся точно определен, уникален звук и предпочитам да създам нов такъв, дори на базата на вече съществуващ, отколкото да правя компромис с готов семплиран. Вярно, че програмирането си е играчка, трябва време и крайният резултат не винаги е това, което съм очаквал, но мисля, че си струва.
-
Купи си "Елементарна теория на музиката" на Парашкев Хаджиев.
-
^То и това не е решение - трябва да има баланс между отразения и погълнатия звук. Аз си реших проблема с акустични платна от плътна минерална вата 80 кг./м3 Направих 6-7 такива с размери 60 см. ширина и около 2м. височина за 18 квадрата стая.
-
Сигурен ли си, че записа който слушаш е качествен? Колко силно го слушаш? За изолиран случай ли става въпрос или по принцип? В горния пост има много ценни съвети за развиването на слуха и музикалната памет. Използвай ги. А за ваденето на дадено парче по слух ще ти помогне, ако първо намериш тоналността, след това всички акорди и конкретните тонове сами ще си дойдат.
-
Имате страхотен барабанист, да ви е жив и здрав! Използвайте го! Фуса на куплетите е красив, но се чува само като се заслуша човек. Иначе идеята във втората ви песен ми харесва повече от първата. По-достъпна е, по-лесно се запомня.
-
Моя съвет е да не правиш опити за префасониране на този клави. Това е стара руска техника - да му сложиш MIDI е все едно да откриеш феста в Каварна с чалга - най много да пострадаш. Ако не те задоволяват възможностите които има, или не можеш да се оправиш с него по-добре го продай на някой, на който ще му свърши работа (колегата Stoyko Lisichkov като мен има афинитет към дърти клавири) и си купи нещо по-съвременно, с повече екстри, афтъртъч, MIDI и т.н. Тук често съм срещал обяви за такива инструменти и въпреки че са втора употреба и ги дават за жълти стотинки са си железни машини.