Jump to content
Българският форум за музиканти

Ше ми препоръчате ли китарка ?


RanEthel

Recommended Posts

Първо - здравейте ! Тъкмо се регистрирах във форума и изглежда много приятно тука :(...

Преди година някъде почнах да се занимавам с акустична китара и наистина много се зарибих .. обаче с едни съученици решихме да си правим група .. и аз ще свиря на ел. китара... има кой да ме учи обаче не знам каква китара да си купя ... имам заделени 360 лв. за китара , ефекти и ако трябват някакви други джаджи.

 

Много ще съм ви благодарен ако дадете идея :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом можеш да заделиш толкова пари най-добре си вземи Squire Strat от магазин xxxx или за малко повече пари си вземи Squire Showmaster, особено ако мислиш свириш по-твърда музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Showmaster е добре, ако си от Сф. биф ти препоръчал да се поровиш за китара втора употреба!! Аз си взех Ibanez EX за 700 лв със куфар и куп екстри около него!! Предполагам, че ако сабереш около 500-600 лв ще можеш да си вземеш нещо доста добро макар и втора ръка!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор .. аз съм от Пловдив .. ии .. всеки ден вися по магазините за китари .. има един(една :( ) Ibanez .. много ми хареса ама е 550 лв .. пък главния спонсор (баща ми) отказа да отдели повече пари (добре , че е гаден метъл , та ми даде като за добро начало :() ии .. смятаме да свирим рок .. обаче вокала ни е момиче .. тоест .. или ще се правим на Vixen .. или на After Forever :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък препоръчвам Yamaha ERG121. Мисля, че за около 320лв можеш да си вземеш нова такава, а откъм звук е супер.

Щом ще свирите метъл - забрави за Squier Stratocaster. Задължително ти трябва китара с поне един двоен адаптер !

 

И каквато и китара да взимаш, Флойд Роуза ще ти е само пречка (поне по мое мнение).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хееееееее Не че нещо, ама тва за Флайд Роза беше най-голямата глупост дето съм чувал!!! Това е едно от най-великите неща в китарата ако можеш да го ползваш правилно, ще можеш да си разнообразиш свиренето доста!!

Питай Стив Вай <_<:( може и Налбантов!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да има такова чудо (много се вдъхнових от китариста на W.A.S.P на концерта им <_<) .. обаче казаха , че струва много пари .. колко ще рече това "много" ?

 

П.П.

става дума за Флайд Роза :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не струва много пари, ама мен лично хич не ми е потребно. Моята китара има такова тремоло...

 

Като толкова ви кефи - ползвайте си го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

What's with the squire thing? бла :stop: . 360 ..аз бих отделил повече внимание на усилвателя/ефекта вземи си за 60-70 лева един distortion или overdrive (по-лек дисторжън) в зависимост от това колко "тежък" рок ще свирите. Къде ще свирите ..ако е в някаква платена репетиционна предполагам че ще имат усилвател и дисторжън но ако барабаниста ви има барабани и място за свирене най-добре дай поне 100-ина лева за усилвател и дисторжън педал. В случая предполагам че ще ти се налага да превключваш между чистата китара и дисторжъна и затова е по-добре да действаш с педал отколкото с усилвател ( не че не можеш да направиш китарата чиста като я намалиш от volume потенциометъра).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Некой можеш, други не толкоз лесно, ама усилвателя и дисторшъните са много важно нещо. Добри такива могат да направят и не толкова добра китара да звучи прилично.

Въпроса в случая ОБАЧЕ е, че когато човек се учи и започва най-важното е китарата да му е удобна. Затова отиваш в магазинЪТ "X", пробваш всички китари, които можеш да си позволиш и евентуално си взимаш най-удобната (ся казвам евентуално, защото пък може звука и да е много отчайващ). Най-добре вземи и някой приятел/познат, който разбира от китари, за да подпомогне процеса, ако не можеш още да си дефинираш "удобна" електрическа китара (пък и да те предпази от купуването на "леле-тва-изглежда-супер" тип боклук). Има все пак разлика между удобна акустична и удобна електрическа китара.

Тремоло, не тремоло - тези спорове ми звучат леко тъпо вече - Флойда няма само плюсове ами и доста минуси, китарите с Флойд и без Флойд имат и различен звук и предзначение. Ако ти харесва и искаш да правиш музика, в която се използва тремоло си вземи китара с тремоло. В обратния случай не ти трябва и не виждам що трябва да си взимаш просто 'щото "...питай Вай.." :(

айде лека и със здраве и успех <_>

п.с. като марки фърли поглед на Ямахите в Динакорд или Промюзик и OLP във Фактор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братче виш какво ти харесва на теб пьрво. Пробвай я и осети дали ти допада,

 

иначе всеки ти вика вземи си тва онова.

 

 

НО СИ ВЗИМАИ НЕШТО МАРКОВО НЕ ТИ ТРЯБВАТ КРЕМОНИ ИЛИ ОРФЕЙ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пак по въпроса за Флойд Роуза - силно се съмнявам, че една евтина китара може да има хубаво Флойд Роуз тремоло. А като е скапано, няма да ти връща правилно и само ще ти наебава тона, бе ще ти иде да си оскубеш косите.

 

Както synchu ти каза, пробвай Ямахите. Супер китарки са за парите си, поне по мое мнение са определено над Squier-ите !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.