Jump to content
Българският форум за музиканти

потенциометри-оригинални или каквито и да е?


Recommended Posts

Абе музиканти,преди доста време ми се наложи да си сменя волюм потенциометъра.Купих си някакъв със същите параметри за 1лв.Но от тогава звука на китарата не е същият.Каква е причината.Ако си купя някав уж фендер за повече пари?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 74
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Какво разбираш под "звука на китарата не е същият"?Повече високи/ниски честоти,глух тон......?По принцип до колкото знам разликата между "музикантските" и тези в магазините за електроника е,че първите се въртят "по-мазно" и докато ги вартиш не шумят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи:

1. Не са същите потенциометри ;

2. Вързал си неправилно крачетата или

3. Някой кондензатор си объркал (при запояването)

 

Провери си всичко пак и пиши, а може да пратиш и снимка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iвсичко си е свързано както трябва.Имам чувството,че тия потенциометри като не са оригинални ебават работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти пък за 1лв. представям си какъв потенциометър си си взел ;)

Колко килоома е? Пробвай някой по-качествен - то си личи и по външния вид ако щеш, също гледай да се върти гладко. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да ти отговаря, ще трябва да си повторя прадишния пост ;)

От къде си толкова уверен, че всичко си е същото, след като звукът не е? :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да ти намалява силата на звука, вероятната причина е много ниско съпротивление. Кажи колко килоома е. Вземи си 500 килоома.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно да си объркал линейни с логаритмични? Въпреки че се съмнявам да има разлика при нулево съпротивление :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми, пич, не се занимавай с глупости, от потенциометъра си е... знам че този който си си купил е със същите параметри и е свързан правилно... не е качествен просто, купи си марков (имам предвид наистина добра фирма) предполагам че тези които се продават за към 15 кинта в xxxx треа да са читави... там има и по-евтини - ама не те съветвам да си взимаш от тях. има още едно магазинче "Jam" мисля че се казваше, където предлагат предимно части "Boston", там има някакъв потенциометър за 6 кинта, който лично аз не съм пробвал, но ми се струва че ще да е добър :cheers:

 

... в случая няма значение какво му е съпротивлението... като го услили до края - потенциометъра не работи... съпротивлението е само за пистата... иначе наистина - китарното потенциометърче трябва да се върти ултра-леко и не трябва да шуми... успех ;)

Редактирано от SPAF`
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам - не съм ги заглеждал, ама питай момчетата там, те ще ти обяснят дали имат по-тънички или ако нямат ще те посъветват какво да сториш, само трябва да им кажеш че е важен звука, а не кинтите :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъвто и потенциометър да вземеш, той няма да ти направи звука с "по-малка плътност и сила" - не се ебавай така брутално, SPAF` :stop: Истината е, че или кондензатор е свързан по нов начин, или някоя маса е изпусната (или сгрешена) - защо трябва да поствам едно и също нещо три пъти, за да се осъзнае :think:

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.