Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно чалгата


Recommended Posts

Не става !

Ние българите(повечето)сме прости хора,с ниска култура,с елементарни ценности и със селски манталитет ! Затова докато ни има,ще я има и тази музика,която характеризира всичко това !

не сме само ние, всички народи са така, няма какво да се заблуждаваме. Ся ше кажеш глей щатите, ама нали се сещаш колко 'ора са там и като се замислиш процентово там MTV е номер 1. Да не ми се обиждат хората ама за мене черното е кат нашата чалга :). тука е трудна да пробиеш ако правиш по-скоро музикантска музика, там също е по-лесно да станеш некой R en B изпълнител. ПОне така наблюдавам отстрани нещата и така съм чувал, ама може и да не съм прав де, нека кажат хората abroad. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 146
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ский са, това си е културен феномен; т.е, не иде реч музиката добра ли е, фолк ли е, то вкусове се генерират, възпитават и прочее. Затова Слави и сие - на пангара!

Отликата на чалгата не е само във факта, че има местен корен, народна, лесносмилаеми текстове; то тва го има и в други стилове.

ЦЕЛИЯ ПРОБЛЕМ НА ТАЗИ ДЕЗОДОРИРАНА ПОМИЙНА ПЯНА / с малки, но съществуващи изкЪлчения/ е КОНФОРМИЗЪМ, съчетан с ПРОСТАЩИНА.

Пънкерите, дедчетата, алтернативци и всички рокаджийски производни също лъстят, псуят, ич не са върха на философо-лирическата доминанта... НО ПОНЕ СИ ЗНААТ ХАЛА И ИСКРЕНО СЕ КЕФЯТ НА МУЗИКАТА СИ, ИМА БУНТ И ОТКРОВЕНОСТ...

Имаме и прекрасни примери за кич сред мои любимци, като КИС напр.

ОБАЧЕ: Съчетанието на кичозна музика с текст тип "теменужен идиот/ка/, допълнено с облекло от циганска сватба /да ме прощават братята/ и накрая претенция без грам Самоирония, облепено с КОНФОРМИЗЪМ!, ТА ТОВА ЦЯЛОТО ПРАВИ ЧАЛГИЯТА ТОЛКОВА ПРИЯТНО ОТБЛЪСКВАЩА.

И пак ще повторя: бой по конформизма. Боно хубаво го е казал: конформизъм/антиконформизъм е границата между поп и рок; но при поп-а поне може да има прекрасна музика, стил също е важна дума.

При чалгата единствения стил е КИЧ.

Ае със здраве, че се изнервих.

И не забравяйте, че тоа бацил дреме у всеки от нас - примитивното, фолкаджийското, анималистичното, хе-хе

:) :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага разпратих окръжно до комитетските хора.

Ей, голяма простотия тоя Васко, душа неЩна, ма и Епизод напрао са Епизод 3 + The Empire strikes back

:D Мушмули?...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега ще направя малко офтопик, не че ми е сефте.

Значи, както твърдя, чалгата не е толкова противна, щото музиката не е наш вкус; то не е само естетическо разминаване - чалгата в музикалния си вид е просто едно знаме на вид поведенческа култура, възпитание, ако щете, и "цивилизационна" принадлежност.

Повод за "просветлението" ми даде току-що завършилият "мач" между моите "любимци" в синьо и "шампионите". Бързам да уточня - за да не се разпалва някаква спортна, запалянковска полемика, че КАТЕГОРИЧНО отказвам да дискутирам футболната страна; и ако това стане, нека се трие и мнението ми, и всичко.

Не случайно ги слагам хероите в кавички. За мое поредно разочарование за пореден път левскарчетата, както и колегите им in red се оказаха единствено способни на спортни занимания като побоища, скорострелни секс покани към роднините на адресата и подскоци в БИАД.

Надявам се, че ме разбрахте. Ако не сте, ще обобщя, че 99.9% от лицето на българския спорт, в т.ч и футбола, са ЧАЛГАДЖИИ.

Останалият 1% е някой объркан масажист, който е глух.

МИЛА РОДИНО, ТИ СИ ЗЕМЕН РАЙ!

За кого ли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОФФ: Ако бехме отстранили червените щехме да се срещнеме със сините на финала!!!

<-------- ЛООК ХЕРЕ!!!

 

Иначе - всеки е свободен да харесва каквото си иска, да слуша каквото си иска, да свири каквото си иска, стига да не го натрапва на другите.

П.С. Тва на важи само за "Поп-Фолкърите" и раперите!!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега ще направя малко офтопик, не че ми е сефте.

Значи, както твърдя, чалгата не е толкова противна, щото музиката не е наш вкус; то не е само естетическо разминаване - чалгата в музикалния си вид е просто едно знаме на вид поведенческа култура, възпитание, ако щете, и "цивилизационна" принадлежност.

Повод за "просветлението" ми даде току-що завършилият "мач" между моите "любимци" в синьо и "шампионите". Бързам да уточня - за да не се разпалва някаква спортна, запалянковска полемика, че КАТЕГОРИЧНО отказвам да дискутирам футболната страна; и ако това стане, нека се трие и мнението ми, и всичко.

Не случайно ги слагам хероите в кавички. За мое поредно разочарование за пореден път левскарчетата, както и колегите им in red се оказаха единствено способни на спортни занимания като побоища, скорострелни секс покани към роднините на адресата и подскоци в БИАД.

Надявам се, че ме разбрахте. Ако не сте, ще обобщя, че 99.9% от лицето на българския спорт, в т.ч и футбола, са ЧАЛГАДЖИИ.

Останалият 1% е някой объркан масажист, който е глух.

МИЛА РОДИНО, ТИ СИ ЗЕМЕН РАЙ!

За кого ли...

ние масажистите не сме глухи и неориентирани искам да споделя с нотка на афект към тези злонамерени слова :D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

каквото ги сучетее... :think: повечето се свежда до там че по голямата чест от българите сме елементарни хора и като видят една цица и разберат сексуалните намеци в елементарния до простащина текст , ууу аааа аидеее чалгиятаааа аааа :rolleyes::virtuoz::D:D + 4е повечето от момиченцата който като малки не са били много умни , да не казвам хич , решават да нахулат късата пола , после други неща нахулват и хоп чалга певица :headbang: за какво да се мъчат като е толкова лесно...нали имам 3 такива в моя клас ,който вече са 2 ... ама едната не беше толкова тъпа преди 3 год , по цял ден пишат "Аз те обичах , ти избяга , каде си сега... _)_" Или решават кръстословици за първокласници.

 

Ето за това сам против чалгата ... пормива мозаците , малко по малко се изгубва мисловния процес

Редактирано от Rastabreeder
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що бре, може да предпочитат пред това да живеят в гарсониера с някой много начетен младеж и вместо чер хайвер да консумират кисело мляко и Виктор Юго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Някъде Topsun каза, че за да се даде мнение трябва да се познава субекта. А кажете сега какво е туй чалга, туй фолк (може и с поп отпред), етно и каква е разликата, кое да наплюем и на кое да викаме евала :arrow: . Не заради друго, ами ми сеструва, че се смесват нещата :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-малкото чужденците и се кефят :cheers:

Как 6е и се кефят бе ти луд ли си?Ти на кой свят живее6?4ужденците се кефят на народната ни музика,но не и на 4алгата.Об6тувам с доста 4ужденци живу6ти в Бьлгария и за тва смея да твьрдя,4е това не е вярно. :virtuoz:Колкото до останалото наистина сьм на мнение,4е не трябва да се обрь6та толкова внимание на този жанр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:green: Или повръщане :green:

 

Исфиня'ъйти, ни съ сдържах...

Ха,ха,ха,хаааааааааа жестокооо,Снежанке 6та 4ерпя една бира обе6тавам,само ми се обади някой пьт.Тва е гениално :cheers::virtuoz: :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каквото ги сучетее... :think: повечето се свежда до там че по голямата чест от българите сме елементарни хора и като видят една цица и разберат сексуалните намеци в елементарния до простащина текст , ууу аааа аидеее чалгиятаааа аааа :greenball::):);) + 4е повечето от момиченцата който като малки не са били много умни , да не казвам хич , решават да нахулат късата пола , после други неща нахулват и хоп чалга певица ;) за какво да се мъчат като е толкова лесно...нали имам 3 такива в моя клас ,който вече са 2 ... ама едната не беше толкова тъпа преди 3 год , по цял ден пишат "Аз те обичах , ти избяга , каде си сега... _)_" Или решават кръстословици за първокласници.

 

Ето за това сам против чалгата ... пормива мозаците , малко по малко се изгубва мисловния процес

еми тва е така наречения музикален бизнес-дупенца и да къдриш без една вярна нота/макар че имам мацки,които действително пеят/ и все пак,както обичам честичко да казвам:тва е като да правиш поп по лесния начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.