Jump to content
Българският форум за музиканти

Молба за 1 табулатура


Recommended Posts

може ли някой от по-добрите китаристи тук да опита да извади акордите (или поне басите) на извесстната руска песен "Ваше благородие..." на Булат Окуджава....

за някой може и да звучи много старовремски, но песента е готина, а нещо все ми убягва как точно се изсвирва...

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

страшно много време я бях търсил накрая намерих някакъв таб на един руски сайт ама изобщо не звучеше.. песента е хубава ако се намери някой да я табне ще е супер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е и аз го намерих тоя таб, но е много аматьорски.... затова бих помоли тук някой да я извади по-старателно.... предполагам за някой по напреднал няма да е чак такъв проблем да я хване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кога ви трябва ? Баща ми ме юрка да я извадя от много време, но не ми е оставало време на мен самия. Ако не е спешно ще я оправя, ок ? Рабира се, ще получите само акордите.

 

Всъщност я знам :D

 

 

Ваше благородие, госпожа разлука,

Ам........................Е............Ам

мне с тобою холодно, вот какая штука.

C...............................G.............C

Письмецо в конверте

Dm............................

погоди - не рви...

Dm.............Am

Не везет мне в смерти,

Dm...................Am

повезет в любви.

E.............Am

Редактирано от NitroBGA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с тия акорди ако опиташ да я изсвириш, ще звучиш като нескопосан аматьор, така че уважавай себе си и я хвани по-професионално, което всъщност ми е и молбата де :D

a ето и линк към самата песен -

 

http://store1.data.bg/gesak/Russian/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам я песента, но няма да си играя да я вадя. Това, че не можеш да си разложиш акордите не ме прави аматьор, нали ? Но както и да е, аз си я пея и си я свиря така и си звуча като пич. Успех, момчета, и здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А таз песен не е ли за 7 струни?

 

 

 

Бях си напипал едно гитар про в пакет с 23000 табулатури .ще проверя кат се прибера и ако я има ще ти я дам.

Редактирано от Sad But True
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NitroBGA

Сам чуваш, че е доста повърхностна тая табулатура дадена по-горе, а въпроса ми беше да се извади по-точно ак оможе.... иначе и аз знам, че се върти около тия 3-4 акорда и все ше излезе нещо ако ги дрънкаш един след друг....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, извинявам се на всички. Просто колкото и да слушам песента не чувам къде е проблема. Аз не бих си вадил очите да пиша таблатури на гитар про или някъде другаде, само защото ти не искаш да си разложиш акордите. Ако моята версия е същата като твоята, то просто има две три места, на които си играеш с тоновете и толковаа. Извинявам се още веднъж, няма да флудя повече по темата. Само исках да ви накарам малко да се постараете, сори пак. Здраве и успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чета и се смея с глас:

тая песен не е ли за 7 струни...

 

лелееее....

 

 

Нитро, няма нужда да се извиняваш на чакалчетата, за това че си направил нещо за тях, което те сами не могат - да извадят неква елементарна песен...

 

Аз съм я свирил тая по разни пиано-барове, особено един ;) и колко бакшиши съм изкарал от разни чавдарчета, пионерчета, комсомолци... иначе парчето е готино, спор няма.

 

и за да съм градивен ще подскажа, че ако искате да я направите да звучи по-добре можете да вкарате малко алтерации за цвят като наппр. E 7(b9), B-7(b5) и т.н.

 

иначе хармонията, която е дал Нитро е абсолютно вярна. Който не може да я направи да звучи готино да се сърди на себе си, не на Нитро!

 

 

ОК??!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NitroBGA

Сам чуваш, че е доста повърхностна тая табулатура дадена по-горе, а въпроса ми беше да се извади по-точно ак оможе.... иначе и аз знам, че се върти около тия 3-4 акорда и все ше излезе нещо ако ги дрънкаш един след друг....

Т'ва сега го видях... Че и лош :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е добре, майстори такива.....

първо, никой не си е правил никакъв труд да дава нещо, щото това дето беше дадено по-горе е табулатурата дето я има из целия интернет ако изобщо може да се нарече това табулатура..... както казах със дрънкане на трите акорда един след друг все ше заприлича на тази песен...

целта на темата ми беше да помоля някой да я извади по възможност по-точно, но явно всички се направиха а майстори да критикуват и да се смеят, вместо малко по-сложното - да покажат, че реално могат нещо!....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой иска ли таб на "Пръднала Ганка"?

аз искам :D:D:D

... ама и текста :P

 

... пък аз мога да напиша:

За първи път та срещнах ши знайш

на Кольо Рашков у бустаня ши знайш

и ти се пльосна с гъз до мене ши знайш

и рече ай да съ и**м

 

Пр1 Не съм умряла ши знайш

За твойта краставичка крива ща знайш

Е*и си майката кирлива ши знайш

От днес не си ми веч съпруг

 

... има и още ама трябва да преровя бумагите :P

 

Втория припев беше нещо от рода на

 

Пр2 Не съм умрял ши знайш

За твойта слива миризлива ша знайш

Е*и си майката кирлива ши знайш

От днес не си ми веч жена :lol:

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.