Jump to content
Българският форум за музиканти

Shure SM57 vs Shure Beta 57A


Baby Thomas

Recommended Posts

Драснах няколко клипчета с въпросните два микрофона с идеята да се получи директно сравнение. За целта двата са позиционирани абсолютно симетрично спрямо центъра на говорителя (Celestion Vintage 30) - под наклон 45*, насочени са към ръба на 'cap'-а, долепени са до грил-а). Записвано е едновременно в двата микрофонни входа на аудио интерфейса, като разликата е единствено в леееко намаленото ниво на Beta 57A (от преамп гейн пота), за да влизат еднакво силни в Logic. Там всеки майк е на отделен канал и при всяко повторение на фигура се сменят първо SM57, след него Beta 57A, накрая двата заедно (но с по -6dB, за да се уеднакви нивото на сигнала). Няма никакви EQ, пан или някакви ефекти.

 

Ригът е

  • Китара Ibanez JS1000BP;
  • Струни Wyres 9-46;
  • Преамп Stageproducts BabySLO;
  • Крайно DIY All-Tube Push-Pull PA;
  • Микрофони Shure SM57 и Shure Beta 57A;
  • Интерфейс Edirol FA-66;
  • Комп Mac Mini;
  • DAW Logic Pro 9.

 

Ето и семплите

 

П.П. На първия клип цялата дивотия се повтаря два пъти, че ми се стори прекалено кратко... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

57 по-ми допада

 

струва ми се, че 57а реже малко от ниските честоти и улавя повече високи

 

57 по-добре ми звучи

 

Тук трянва да попитам 57А не е ли динамиачен микрофон предназначен за пеене предимно? Питам само за да съм сигурен в досегашната си информация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен и двата са инструментални, но бета 57 е чуден и за вокален микрофон... на суровия запис - SM57 ми звучи по-балансиран, но аз лично бих си взел бетата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми то и 57 си е динамичен микрофон... за пеене - 58

 

хареса ми повече 57-цата. другия улавя по високите честоти и щтракания. но най добре и с двата и кой както си иска да ги балансира :)

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аудио интерфейс с микрофонни предусилватели и т.н.

Каква точно ти е питанката, какво радио Хр. Ботев? :unsure:

 

 

Едит: Всъщност не ми отговаряй. Видях ти и другите мъдри постове и разбрах какво търсиш... :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.