Всичко без продажби
Показване на теми in Търсят се музиканти!Ноти и учебни материалиДруги инструментиКитараУдарни инструментиКлавишниБасВокалиХардуерСофтуерСъвети, трикове, въпросиКакво, къде, кога ?Авторска музикаМузикален бизнесТеория и КомпозиранеИзработка и ремонтГоворилняLiveСемплиКитарниБасДжемКавъриВидеоДухови инструментиТекстописанеДругиВашата продукцияНови албумиХай-ендMusic Center IkonomovЕлектронна музика и DJ - средства и похватиFactor7, 8, 9 - струнни китари и баритони публикувано в последните 4 дни.
- Вчера
-
Remember. Whoever is trying to bring you down is already below you. Hold steadfast to the truth that those who attempt to undermine your spirit are beneath the lofty heights of your resilience and self-worth. Shirley Manson Сещам се , че навремето имаше една певица за известно време в Уран. Надя се казваше и пееше страхотно добре. Вкл и песни на Garbage. ( мисля, че отдавна не живее в България) Офф, надявам се пак да намеря, втора като Надя . Групата е в доста добър състав към момента и заслужаваме да имаме свестни певец и певеица. Аз ще продължавам по пътя , който съм поел. И по начин , по който смятам за правилен. А цитата от Шърли е, да изпратя поздрави, както е прието, на тези, дето ми серат в темата. Ако сте на зор серящи, има достатъчно форуми, където, ще намерите сродни души, да плюете по AI. Тази тема е, че търся вокал/ вокалистка. Как си правя песните, си е моя работа, Вие си гледайте Вашата. И клавирист - имаме певец, с който сме започнали Юрая Хийп трибют и разни други рок парчета. До скоро имахме клавирист, който не се вписа в групата и затова търсим нов, а ако може и да пее , още по-добре. Продуцент, мерси за отзива. Харесва ми , че си схванал това за дворците. Аз го слижих, защото какво правят децата на плажа - строят дворци. Но исках да има и двоен смисъл, ти си го усетил , супер. Освен продуцент на групата си, станах и AI voice producer, което ме кефи . Днес , преди няколко часа даваха 25 години бегай Радио, концерт на живо. Много гадно, хубаво е да се свири на живо, ама при тоя беге поп, по добре , да си ползвам Ей Ай гласовете. Кофти ударения слагат, ама пеят зверски. За мен е супер, правя си всякакви песни и се кефя,.
-
Аз на 12-ти мисля да ходя, но ако ида по-рано, непременно ще се обадя
-
Колегата визира една функция, която я имат повечето аранжори. Викнеш стил/ритъм, с него по дефаулт идват 4 предварително подготвени звука/саунда/бленди/инструменти, кой както иска да ги нарича. При корг е до па 4 STS при 5-цата забравих, сменили са им името. При Ямаха са OTS - уан тъч сетингс. На заводските стилове, Ямаха предоставят по 4 подбрани от тях звука, които отговарят стилово и темброво на дадения ритъм. Да речем, че избираш някакъв рок стил - почти задълже ще има дисторжън китара и някакъв орган, подбрани са добре. Може и ръчно да си бърникаш и да си ги гласиш тия отс-и както на теб ти харесва. Но Ямаха са ок в това отнопшение - звуците са им адекватни и подбрани правилно. Колегата да каже дали чист е тайрос (единица) или няккъв номер нагоре е модела му. Че като гледам как е написал Ямаха и ми е зле. Нищо лично, колега, усмивки. Начинът на работа на OTS са два - ръчен и автонатичен. Ръчно ясно какво е. При теб е така, трябва да си избереш един от 4-те бутона ръчно. Автоматичния - това което ти търсиш. Варианта, се казва вариация. За да ти смени звука автоматично, минавайки през различните вариации, на Тайрос 1 OTS трябва да е включен - има бутон OTS LINK. Прилагам снимка, Успех!
- Последната седмица
-
-
BOSS безпорно са фирмата, утвърдила effect- педалите . Тук спор няма. Оставяме всякакви скъпи клонинги. Общо взето избора се свежда до - 1. Тюб Скриймър ( Boss od1 му е аналог) 2. Big Muff fuzz ( като най разпространен и популярен за купуване) 3. Рат Проко - дисторжън, който на макс става и фъз ( Boss Metal Zone - имаше един период, в който също бе много популярен , но при него положението е love/hate) 4. MXR Distortion + ( original, not the reissue) = DOD 250 Според мен, чата не греши в отговора. Гледам от собствен опит и предпочитания, разбира се. Но все пак съм пробвал де, каквото мога, като от посочените имам всичко. За скриймърите казах, имам няколко вида Мафове, Проко рат ( имам Дюс-а , няколко рат-а в едно). Имам и оригинал дист плюс, както и дод Малмстийн 250. Примерно налага ми се/ или сам съм избрал, да отида да работя на някакъв остров ( примерно да обслужвам фара и да събирам някаква научна информация и смяната е след половин , една или две години. Храна, дрехи и битовизми - осигурени. За хобито, мога да си взема неща, но ограничено. Комп/лаптоп с плъгините и DAW. На него ще гледам и тв и интернет. Мониторни колонки ( с 5 инча говорители) . Китари - взимам една класическа и една електрическа с HSS или HSH адаптери конфигурация. Ще си взема усилвателче - или малко моделиращо ( но, като имам плъгини), по -добре е да си взема маловатово лампово ампче. Плъгини добре, ама друго си е да има и ампче. Имам избор от три - Маршал Ориджин5 ( обикновено го ползвам с Дистер плюс), ДСЛ5 ( с тюб скриймър) и ПиВи колосал мини ( имам на Сатриани педалите).... май ще взема това - Маршал ДСЛ5 ( с тюб скриймър)