Jump to content
Българският форум за музиканти

Война срещу чалгата за Нова Година


Recommended Posts

И накрая можем да формулираме Закона за запазване на чалгата:

"Чалгата не се губи, а само се трансформира от един вид в друг".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 152
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В последните няколко дни във фейсбук се появи групата "Да наложим акциз върху чалгата!" с идеята, че акциз се налага върху всяка стока, чието потребление трябва да бъде ограничено, защото се отразява зле на здравето или морала на населението ;) Предложението на създателите на групата беше парите, събрани от акциза, да бъдат инвестирани в култура. Лично аз смятам, че идеята е добра, защото колкото и добро да е едно начинание, без финансова подкрепа много трудно (ако изобщо е възможно) може да се осъществи.

А сега моето лично мнение относно чалгата: някои колеги се изказаха, че ако си добър в своята област, чалгата защо да ти пречи (на калпав морски водораслите му пречат). Това като цяло е така. Нелепо е обаче тази псевдокултура да се насажда масово и, видиш ли, хлапето в 5.-6. клас да знае, че ако е момче, то трябва на всяка цена да има ланци по врата и бицепс 45+, та като влезе в дискотеката и изръмжи нещо, мацките да го налазят (да не говорим за черното Мазерати отвън); ако е момиче, то тежък вечерен грим, къса поличка в стил 2 пръста под диференциала и яко вулгарен език свалят всеки мачо. И въобще за какво говорим - нима животът е алкохол, секс, пари и... и това е :D Какви ценности се възпитават така?

Като цяло борбата с изпростяването на нацията трябва да се води комплексно и тук ще подкрепя застъпниците и на двете тези в тази тема. От една страна, чалгата е като тумор, като кърлеж - няма как без рестрикции от страна на държава и т.н. От друга страна обаче и ние трябва да си стегнем г*зеца и да дадем на народа нещо по-стойностно. Иначе ембаргото си е ембарго, ама в кръчмата на бай Пецо пак ще звучи мазно сръбско :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си в разсъжденията,но това с акциз и т.н. звучи смешно,не можеш да накараш тия,които слушаха сръбско преди появата на чалгата да слушат друга музика..

Едит -не можеш да смениш манталитета,всъщност това е чалгата,на мен гюбеците ми минават покрай ушите.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе струва ми се, че всеки българин пищи, когато се мъчат да му бръкнат в джоба и гледа да ограничи това бъркане до минимум, ако не може да го предотврати изцяло. А и в крайна сметка това с акциза се имаше предвид процент от продадени билети за концерти най-вече и може би за различните участия по кръчми и т.н. процент от вход ли ддз.

В крайна сметка да - прав си, че манталитета на човек не можеш да смениш току-така. Който си е прост, прост ще си остане, но идеята е просто да се създадат условия за развитие на качествено изкуство, пък било и само с надеждата, че един ден някой ще се опомни и ще си каже: "Я, това има стойност".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще перефразирам 8-те от 10, които пушат в БГ - "ае къв си ти, да ти еб@ майката, че да ми казваш дали ще пуша или ще слушам чалга" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е момче, то трябва на всяка цена да има ланци по врата и бицепс 45+

 

Aре не с лошо за големите бицепси :):lol:

Цели поколения "нечалгари" сме растнали с Арни и Слай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,не е с лошо :) ,ма и поколения сме расли с тоя,дето пуши от дете,китарата е по-голяма от него и тича като изпуснато куче по сцената :lol: -

http://www.metacafe.com/watch/252681/angus_young_interview/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ейй,доживях,някой е написал със спрей DEEP PURPLE на стената на блок в квартала - това ми връща надеждата ,че младежта не е малоумна.

Става дума за квартал,където казват -

- Защо кучето ти ака тук пред блока,ний чистим?

Отговарям :

- Тук му се е доакало,ако не паркирате на целия отсрещен тротоар с градинката ще го разхождам там.

Отговор няма.. :surprise:

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е момче, то трябва на всяка цена да има ланци по врата и бицепс 45+

 

Aре не с лошо за големите бицепси :thumbs_up::rolleyes:

Цели поколения "нечалгари" сме растнали с Арни и Слай :cheers2:

 

Нищо против големите бицепси като такива, всъщност и аз отвреме навреме си падам малко по фитнес. Мисълта ми беше, че това все пак не трябва да е фикс идеята на мутрата, който ум за 2 стотинки няма, но иначе надува перките. А иначе който се харесва с големи бицепси, но има и малко между ушите в допълнение към тях - жив и здрав :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да слушат хората ?

Какво пускат по телевизиите ?

Кой снима клипове ?

Кой има достатъчно много продукция ?

 

Искам някой да ми намери 15-20 адекватни клипа с БГ рок(излезли през последните 2 години), които са достойни да се завъртят някъде.

Или само можем да говорим, колкото да правим вятър, а :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не ми дреме за чалгата, за разлика от Вас има хора, които си мърдат гъза и правят нещо.

Вместо да ми се хилиш, отдели 5 дни, макар че и толкова не биха ти стигнали, за да ми постнеш 20 адекватни рок парчета с клипове за последните 2 години.

Не е смешно, даже е жалко.

Колкото да чалгата - не я слушам и не ме интересува като музика (това го подчертавам нарочно).

Занимавам се с рап от доста време.

Нашата сцена се размърдва сериозно от към клипове и стабилни неща, които имат потенциал. Ако искаш, мога да ти постна няколко доста добри поне като качество. Смятам, че още идеите малко куцат, но и на това ще му дойде времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.