Jump to content
Българският форум за музиканти

Бас китара Кремона


golfabitch

Recommended Posts

Допълвам - индекс В означава линеен потенциометър, а индекс А - логаритмичен.

 

п.с.

Искам да попитам също откъде да си къпя врътки за регулиране на потенциометрите

Ти къпеш ли ги бе мен :girl_witch: , аз моите само с парцал ги минавам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Врътки "каквито има" можеш да намериш в магазините за радиочасти. Оттам можеш да потърсиш и потенциометри. За усилване ти трябва логаритмичен, за тон - линеен. Не разчитай на означенията, защото в последно време има малко хаос - А се използва и за логаритмичен (аудио) и за линеен (тон) - зависи от произхда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,като я оправиш кажи как е щото аз имам абсолютно същата и имам същите проблеми като теб :hysterical: ааа за бръма в компа не знам ,аз мисля че при всички басове го има тоя бръм,пробвал съм с 2 чисто новички но все същото :hysterical:

п.п.Не е лошо да си купиш и нова китара,щото новото си е ново :metalist:

Сори че поста ми няма нищо общо с темата :cheers2::)

Редактирано от kokobahchevanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.Днес купих нови потенциометри с врътки.Човекът в магазина ми каза,че потенциометрите няма как да са 250к.Измери моите стари и каза,че са около 150k.Новите потенциометри струват точно 90 ст. бройката и врътките по 60 ст. Сложихме ги с нови кабели.Китарата звучи супер.Който има подобен проблем да си екранира китарата и ако има смущения от потенциометрите да ги смени.

Другите дни ще пусна запис.

Искам да благодаря на всички които помогнаха със съвети.

Запоявахме по тази схема http://www.seymourduncan.com/images/produc.../501030-105.pdf

Редактирано от golfabitch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ето един семпъл на Металика,записан набързо.Извинявам се за грешките и неправилния тон,но свирих първата таблатура,която ми попадна.

http://www.4shared.com/audio/vw0xneO8/For_...ols_Bass_C.html

Редактирано от golfabitch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eее, разсипахте го човека, недейте така.

 

golfabitch,

ще трябва здраво да поработиш върху много неща. От това, което си възпроизвел трудно може да се съди за възможностите на инструмента като звук, просто тоноизвличането ти е лошо. Препоръчвам ти да не се хвърляш на табове и кавъри толкова скоро. Започни с гами и някои по-елементарни технически упражнения. Наблегни върху дясната си ръка и ритмиката като цяло.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте,кавъра съм го записал много набързо.Нямал съм време да си настройвам китарата и да уча правилен таб.Пуснал съм песента,за да се добие представа за звука.При първа възможност като си инсталирам програмите на новия компютър ще си инсталирам Guitar Rig и ще я настроя от тунера.

Редактирано от golfabitch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте,кавъра съм го записал много набързо.Нямал съм време да си настройвам китарата и да уча правилен таб.Пуснал съм песента,за да се добие представа за звука.При първа възможност като си инсталирам програмите на новия компютър ще си инсталирам Guitar Rig и ще я настроя от тунера.

 

 

Не четеш какво ти се пише. Guitar Rig няма да ти реши проблемите, а ако питаш мен за момента ти е напълно излишна, дори противопоказна. Ако не можеш да си настройваш инструмента по слух, ще трябва сериозно да се замислиш, дали въобще си заслужава да се занимаваш. Както вече ти писах, преди да учиш табове има много други неща, които трябва да усвоиш. От това, което си успял да възпроизведеш, въобще не става ясно как звучи инструмента.

Ако искаш слушай, ако искаш не, но наистина не се излагай повече с такива записи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.